חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי י' באלול תשע"ג 16 באוגוסט 2013

16/08/2013

בס"ד

יום שישי י' באלול תשע"ג

                                                                                                                                     16 באוגוסט 2013

אם אינכם מצליחים לצפות בתמונות – לחצו כאן

שלום לכולם,

המועצה האזורית מרחבים פועלת במטרה להעלות את המודעות לבטיחות בדרכים ולמען נהיגה נכונה ובטוחה, כדי להפחית את מספר התאונות בהן מעורבים תושבי המועצה. בימים אלה אנו מקימים וועדה לבטיחות בדרכים.  תפקיד הוועדה לבטיחות בדרכים הוא ליזום פעילויות לצמצום מספר תאונות הדרכים, הפחתת חומרתן וצמצום מספר הנפגעים. להגביר את מודעות הציבור לנושאי הבטיחות בדרכים. הוועדה תקדם את נושא הבטיחות בדרכים, תוך הישענות על מטה הבטיחות העירונית, כזרוע המבצעת של תוכניות הוועדה. המעוניינים לקחת חלק בוועדה מוזמנים לפנות למזכירות המועצה: 08-9929439 עד ה 20.8.

חינוך

רחל סיני מונתה לנהל את ביה"ס התיכון ואנו מאחלים לה הצלחה רבה. אתמול (יום חמישי) התקיים מכרז במשרד החינוך למינוי מנהל/ת לביה"ס היסודי 'מרחבים ירוקים'. ביום ראשון משרד החינוך יוציא פרסום רישמי של המנהל שנבחר. ב 21.8 יתקיים מכרז במשרד החינוך לקליטת מנהל/ת לביה"ס 'נחלים".

אגרת החינוך: השנה החלטנו להרחיב את האפשרות לקבל הנחות עבור אגרת החינוך על סמך המצב הסוציו אקונומי במשפחה – לפי הכנסה ומס' נפשות בבית. לצפייה בטבלה לחצו כאן. חשוב להבהיר שההנחות יינתנו על סמך מסמכים קבילים ואין צורך לפתוח תיק ברווחה על מנת לקבל זכאות להנחות.

אנו נמצאים בעיצומה של ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים. לאחר בדק בית מקיף בכל הגנים ובתי- הספר, הושקעו למעלה ממיליון ₪ בהצטיידות ובמיחשוב המבנים. אנו נערכים לקראת פתיחת המבנים החדשים בבי"ס 'מבועים', ולקראת פתיחת גני ילדים חדשים במועצה: באשבול, פעמי תש"ז, פטיש, רנן, גילת, שבי דרום ותפרח.   הכנה לכיתות א': בתי הספר היסודיים מקיימים ימי מוכנות לילדי כיתות א'. במסגרת ימים אלו הילדים לומדים להכיר את בית הספר, את הצוות החינוכי ומתנסים בחוויות למידה מגוונות בסביבה מכילה, נעימה וחוויתית.

אנו מאחלים לילדי כיתות א' בהצלחה ומאוד מתרגשים יחד איתם לקראת מעבר משמעותי זה.


מינהל מקרקעי ישראל

בפגישה עם ערן ראובני, ראש מינהל מקרקעי ישראל במחוז דרום, סיכמנו על שיתופי פעולה בכמה נושאים:

1. הסדרת השטחים שמושבי הנגב מעבדת. 2. שינוי תב"ע לצומת גילת למסחר ולתיירות. 3. הסדרת המצב הסטטוטורי למושב תפרח. 4. מניעת הארכת תקופת הבנייה במגרשים ריקים – וכך נמנע את המצב שבמרכזי השכונות שנבנו יש מגרשים מוזנחים.

אני מודה לערן על הרצון לשתף פעולה ולקדם את האזור כולו.

שר התיירות

השבוע נפגשתי עם שר התיירות, עוזי לנדאו. הפגישה היתה מצוינת והשר הקצה לנו יועץ בנושא תיירות, על מנת שנבנה תוכנית אב מסודרת למועצה וממנה ייגזרו תוכניות העבודה שיוגשו למשרד לתקציב 2014 ויאושרו על ידו. דיברנו על פיתוח צומת גילת – ושינוי התב"ע למסחר ולתיירות, הקמת שבילי אופנים והקמת 'שביל הקהילות' – שביל שיחבר בין ניר משה למבועים.

משרדי קק"ל החדשים

ביום שני קבענו מזוזה במבנה החדש של מרחב נגב מערבי של קק"ל, בקרית החינוך שלנו. 
במושבם של משרדי קק"ל בקרית החינוך יש אמירה ערכית וחינוכית - ואנו נרחיב את שיתופי הפעולה עם קק"ל בתחום החינוך וגם בפיתוח תשתיות האופניים והיערות. נאחל הצלחה לדני בן דוד, מנהל מרחב נגב מערבי!


הקמת יישובים

השבוע התקיימה פגישה נוספת בעניין הקמת היישוב בסמוך ל'עלה נגב – נחלת ערן' עם דורון אלמוג, אנשי תנועת 'אור' ונתי אפרתי, ממינהלת מעבר בסיסי צה"ל לנגב. סוכם שגם משרד הביטחון ייתן את חלקו ויפעל איתנו למען הקמת היישוב, וכך חלק מהמגרשים שיימכרו יהיו גם עבור אנשי הקבע.

נאות חובב

המועצה המקומית רמת חובב עברה שינוי מהותי בשנים האחרונות והתפתחה מאוד. השבוע אירח אותנו ראש המועצה, אנדריי אוזן, ולמדנו על אופן פעולות המועצה ועל קידום פרויקטים מרשימים. יישר כח!

שיתוף פעולה עם תיאטרון באר- שבע

לפני מס' שבועות נפגשתי עם מנכ"ל תיאטרון באר שבע, שמוליק יפרח, וסיכמנו על שיתופי פעולה. במסגרת זו, תושבי מרחבים יזכו להנחות ברכישת מינויים וכרטיסים להצגות ולמופעים. לפני רכישת הכרטיסים ציינו שאתם תושבי מרחבים, וההנחה תינתן לכם בהצגת תעודה מזהה. בילוי מהנה!

תודה לרוני אלון

רוני אלון סיימה את תפקידה במועצה כרכזת היחידה לתכנון ולפיתוח אסטרטגי. אני מבקש להודות לרוני על שנים של עשייה למען מרחבים ומאחל לה הצלחה גדולה בהמשך. גיא נאור, ששימשה כרכזת תיירות, תשמש גם כרכזת היחידה. בהצלחה גם לגיא!


פרשת השבוע

פרשת השבוע, כי תצא, מפרטת מצוות רבות בין אדם לחברו וגם מצווה אחת המחייבת הסבר. אפשר להבין את המצוות העוסקות ביחס לעניים ולבעלי החיים, אבל לא קל להבין את ההוראה הזאת: "לא יבוא עמוני ומואבי בקהל ה'... על אשר לא קידמו אתכם בלחם ובמים...לא תתעב מצרי כי גר היית בארצו". לעמונים ולמואבים שלא הניחו לבני ישראל לעבור בארצם ואף שכרו את בלעם לקללם, אסור לסלוח לעולם. אבל המצרים, ששיעבדו את ישראל 400 שנה והרגו את כל הבן היילוד ואף רדפו אחרי בני ישראל כאשר יצאו ממצרים כדי להשמידם, להם אסור לשמור טינה. למה?

הנימוק שמביאה התורה מעניין "כי גר היית בארצו". למרות כל הרדיפות והשעבוד, אין לשכוח למצרים את החסד שעשו עם בני ישראל בימיו של יוסף, כאשר הזמינו אותם לגור איתם בארץ מצרים (גר, בהקשר זה, משמעו – מתגורר).

את הלקח הזה כדאי שנלמד גם אנחנו ביחסנו לזרים החיים בתוכנו. העובדים הזרים, העובדים בחקלאות ובסיעוד ובבניין, אלה שהבאנו כחוק להתגורר ולעבוד פה.

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

 

חסר רכיב