חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי י"ז באלול תשע"ג 23 באוגוסט 2013

23/08/2013

בס"ד

יום שישי י"ז באלול תשע"ג

                                                                                                                                     23 באוגוסט 2013

אם אינכם מצליחים לצפות בתמונות – לחצו כאן

שלום לכולם,

ביום שלישי תפתח מערכת החינוך שלנו. במהלך כל הקיץ נערכנו באינטנסיביות לפתיחת שנת לימודים ראויה ומוצלחת. המועצה השקיעה מעל מיליון וחצי ₪ להצטיידות, מיחשוב ובדק בית בכל מוסדות החינוך. כל הגנים החדשים מצויידם ומוכנים לקליטת הילדים שלנו. גם השבוע המשכנו באופן אינטנסיבי את היערכות בתיה"ס והגנים. אתמול התקיים יום היערכות לכל הגננות והסייעות וביום ראשון הקרוב, כל הצוותים החינוכיים בבתיה"ס ייפגשו לימי היערכות.

כפי שכבר עידכנו, רחל סיני, תנהל את ביה"ס התיכון.

אורן כהן זדה, ינהל את ביה"ס היסודי "מרחבים ירוקים".

ושרון דימרי, תנהל את ביה"ס "נחלים".

עדנה טישן, תמשיך לנהל את ביה"ס "מבועים".

יש לנו נבחרת מנהלים מצוינת ומהטובים בארץ. כל הצוותים החינוכיים ערוכים ומוכנים לפתיחת השנה, וצפויה לנו שנה עשירה ומגוונת בפעילויות. בזדמנות זו נאחל לכל המנהלים ולצוותים הצלחה גדולה.

ועוד בנושא חינוך:

השבוע התקיימה פגישה עם דליה יוסף, מנהלת מחלקת החינוך ועם זאב מילר, מנכ"ל קרן יק"א בישראל (זאב, למי שלא יודע – הוא גם תושב אשל הנשיא). הקרן תומכת בחדשנות כמעט בכל הנושאים, ובעיקר בחינוך. סיכמנו שנבחן מסלול מצוינות בפיזיקה, הכולל שידרוג המעבדה בתיכון ופרויקטים נוספים שיק"א תעזור ותתמוך בהם. זאב יגיע לביקור בתיכון ונקים צוות חשיבה לקידום ביה"ס בתחום החדשנות. אני מבקש להודות לזאב על המפגש ועל הנכונות לקחת חלק בהצלחתה של מרחבים.

אנשים טובים באמצע הדרך...

שפשפו את העיניים, מה שתקראו כאן, אמיתי: בתאריכים 3-4-5 בנובמבר יתקיים אצלנו "מבצע משקפיים" – כלומר, תושבי מרחבים, שמרכיבים משקפיים, מוזמנים להגיע לבדיקה בקרית החינוך, אצל הרופאים הטובים בעולם, ולקבל בחינם משקפיים איכותיים. איך זה קורה? תורמים מצרפת מממנים את הפרויקט. השבוע הגיעו אלינו גיל טייב, מפריז וניסים זוילי, נציג העמותה וסיכמנו את הדברים. אם כן, על מנת שיהיה סדר ונוכל לבנות את לוח הזמנים של הבדיקות, אנא הירשמו בהקדם ושילחו מייל עם הפרטים: שם, יישוב, מייל וטלפון לכתובת: kamargil@gmail.com   או אצל מירב, בלשכה 08-9929421/0. תודתנו הגדולה שלוחה לתורמים ולעוסקים במלאכה.   

רק בגלל שאנחנו ממרחבים

השבוע התקיימה פגישה נוספת עם מנכ"ל תיאטרון באר- שבע וצוות התיאטרון. בימים הקרובים יישלח מכתב מסודר ומפורט וחוברת הצגות התיאטרון. ההנחה לתושבי מרחבים היא משמעותית ומינוי לתיאטרון יעלה רק 530 ₪ במקום 810 ₪. הנחה תהיה גם למינויי הצגות לילדים. התיאטרון מציע מגוון הצגות איכות – והמחיר משתלם מאוד. אני מבקש להודות שוב לידידנו, מנכ"ל התיאטרון, שמוליק יפרח ולאנשי צוותו.

זכייה במפעל הפיס

ביום שלישי ביקרו אצלנו האלוף (במיל') עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס, קובי בנבנישתי, ראש אגף התיקצוב ודוד אושר, ראש המטה של עוזי דיין. הצגנו להם 3 פרויקטים שאנחנו מעוניינים לקדם: שיפוץ מבנה בקרית החינוך והסבתו לאולם תרבות; השלמת בניית המבנה הרב תכליתי במבועים; והקמת מרכז ספורט במבועים. הפגישה היתה מצוינת ורכשנו חברים ושותפים לדרך. מפעל הפיס יסייע לנו בגיוס הכספים דרך משרדי הממשלה.


פיתוח הנגב

אתמול, יום חמישי, נפגשתי עם השר לפיתוח הנגב והגליל ושר האנרגיה והמים, סילבן שלום. דנו בנושא טיפול בשפכים של פארק נ.ע.מ ובהקמת מערכת ביוב מרכזית למושב פטיש. בזמן הישיבה הנחה השר את מינהלת הביוב ובימים הקרובים יאושרו מענקים לסיום העבודות בפטיש.

אירוע בין דורי

אתמול התקיים אירוע מרשים, כמיטב המסורת. היה מרגש לראות את הקהילה יחד ומשפחות עם שלושה, ארבעה וחמישה דורות מבלים ומתרגשים יחד. באירוע הוצגו היצירות היפהפיות של הוותיקים שלנו והצגה בבימויה של יערית כנה שלנו. השחקנים: חברי מרכזי היום וילדי הקהילה. אני מבקש להודות לאילה ארטוב, לאליהו זרוק, יו"ר העמותה ולצוותים הנפלאים במרכזי היום, שעושים עבודת קודש. החברים במרכזים נהנים יום יום מפעילות עשירה ובעיקר מיחס חם ואוהב. מצוות כיבוד הורים היא אחת המצוות היחידות ששכרן כתוב וידוע – אריכות ימים.

נאחל לכולם בריאות טובה ואריכות ימים.


 

  

פרשת השבוע

פרשת השבוע, כי תבוא, מתחילה במצווה מיוחדת במינה - מצוות הבאת הביכורים. האדם מצווה לקחת "מראשית כל פרי האדמה" בשדהו ולהביא אל הכהן "אשר יהיה בימים ההם", להגיש לו את מנחת הביכורים ולומר תפילה בנוסח קבוע.

מצוות הביכורים מיוחדת בכך שהיא שייכת לסט של מצוות הקרויות "מצוות התלויות בארץ" כלומר - מצוות שיש לקיים אותן רק בארץ ישראל. לא במקרה המצווה הזאת, התלויה בארץ, קשורה לתבואת האדמה. אין קשר יותר עמוק של אדם ושל עם לארצו מאשר דרך עבודת האדמה - עבודה שגם אנחנו עוסקים בה. 


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

 

חסר רכיב