חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי כ"ד באלול תשע"ג 30 באוגוסט 2013

30/08/2013

בס"ד

יום שישי כ"ד באלול תשע"ג

                                                                                                                                     30 באוגוסט 2013

לקריאת האגרת דרך אתר האינטרנט לחצו כאן 

שלום לכולם,

בשעה טובה ובאמת מוצלחת, שנת הלימודים תשע"ד נפתחה למופת ביום שלישי. בכל הגנים ובתי- הספר השנה נפתחה כסדרה בטקסים חגיגיים. בחודשים האחרונים השקענו מאמצים אדירים על מנת לעמוד בכל היעדים שהצבנו לעצמנו, והחזון שמנחה אותנו – לאפשר לכל הילדים שלנו חינוך איכותי ומצוין ללא פשרות. לפני שאספר לכם, אני מוכרח לציין לשבח את עבודתה המסורה והמקצועית של דליה יוסף, מנהלת מחלקת החינוך שלנו, שעבדה לילות כימים ולא נחה לרגע, כדי להפוך חלום למציאות.

כידוע לכם, ביצענו כמה שינויים מהותיים במערכת החינוך. נפרוט את חלקם:

  1. גני הילדים שפעלו עד השעה 15:30 ובימי שלישי עד השעה 13:00, פועלים מהשנה עד השעה 16:00.
  2. פתחנו 7 גני ילדים חדשים: באשבול, פעמי תש"ז, פטיש, רנן, גילת, שבי דרום ותפרח.
  3. קלטנו מנהלים חדשים בבתיה"ס "מרחבים ירוקים", "נחלים" ותיכון "מרחבים". כמו כן, קלטנו מורים, גננות וסייעות.
  4. נחנך מבנה כיתות חדש בבי"ס "מבועים" ובו 8 כיתות חדשות לרווחת התלמידים והמורים.
  5. השקענו למעלה ממיליון וחצי ₪ לטובת הצטיידות ומיחשוב חדיש.
  6. קלטנו משפחות חדשות ביישובי המועצה ובמסגרות החינוכיות.

התבשרנו השבוע בשמחה שההצלחה במבחני הבגרות עומדת על 86%!!!

אני מבקש להודות לנבחרת החינוכית שלנו בגנים ובבתיה"ס ולאחל לכולם שתהא שנה טובה עשירה בלמידה ובהצלחות!נהגי האוטובוס של מרחבים, שבכל יום נושאים על כתפם אחריות אדירה בהסעת הילדים שלנו, עברו לתלבושת אחידה. במקורות ישראל נכתב "כבוד האדם – מלבושו". הנהגים נראים מצוין! מושבי הנגב

השבוע התקיימה ישיבת מליאה במושבי הנגב בהשתתפות נציגי המושבים החדשים. בישיבה דובר על כך שהחברה צריכה לעבד ולהרחיב את כמות הגידולים, להקטין את תלות החברה בקבלני חוץ, כמו גם להימנע מהשכרת אדמות. נברך את החברים החדשים שנבחרו להנהלה המצומצמת: חיים צור, נציג מסלול; אבי חביב, נציג פעמי תש"ז; ציון דוור, נציג אשבול; סעדיה עומסי, נציג פדויים; ברוך שמואל, נציג בטחה – ברוטציה עם שאול ארג'ואן, נציג שדה צבי. הצלחה בהנהלת החברה.

תרבות וספורט

ביום רביעי הגיעו אלינו מנכ"לית משרד התרבות והספורט, אורלי פרומן, שמעון אלקבץ, ראש מינהל תרבות ואומנות ודניאל ארץ קדושה, מפקח מינהל הספורט. הצגנו לפניהם את עיקרי תוכנית האב לספורט ואת הצרכים שלנו בתחומי התרבות והספורט. המשרד יסייע לנו בהקמת קבוצות ספורט לנערות ולנשים, בהקמת חבורת זמר ונפעיל פרויקטים ותוכניות של המשרד בתחומי המועצה.

ליגת המושבים

במוצ"ש התקיימו משחקי הגמר של ליגת המושבים על שם איציק פרץ ז"ל, מנהל מחלקת החינוך לשעבר. למעלה מ 500 איש היו בקהל והיתה אווירה ספורטיבית וטובה. אני מבקש להודות לעמותת הספורט ולאבי כליף על הארגון, הסדר והמשמעת. תודה לקהל, לשחקנים, למאמנים ולשופטים. ניפגש בקיץ הבא.  


פיתוח הנגב

המשרד לפיתוח הנגב והגליל – הוא באמת הבית שלנו. אמרתי את זה לשר סילבן שלום בפגישה בשבוע שעבר, וגם אתמול, לאדוה אשל רבינוביץ, ראש אגף בכיר במשרד, שהגיעה אלינו יחד עם צוות רציני. את שיתוף הפעולה המצוין בינינו מרגישים בשטח. המשרד יסייע לנו בהקמת מרכז מצוינות, בהקמת "שביל הקהילות" (המחבר בין ניר משה למבועים) ובהרצת פרויקטים נוספים. אבל לא רק. עם כל המשרדים הממשלתיים הרלוונטיים וגם עם גופים פילנתרופיים, אנחנו מדברים על המבנה הרב תכליתי במבועים. מראים להם בשטח, את מה שקורה ואת ההכרח בהשלמת התקציב וסיום הבנייה. כולם באמת רוצים לעזור ומשתדלים לגייס תקציבים. שורה תחתונה, הישועה כנראה תגיע ממשרד נגב גליל.


רגע לפני ראש השנה...

בימים שלפני ראש השנה יש אווירה חגיגית ומיוחדת שאני מאוד אוהב. הרמנו לא מעט כוסיות ובירכנו שהשנה החדשה תהא טובה מקודמתה ושיבוא השלום. בהתכנסות עובדי המועצה, נפרדנו מהרצל פרח, נהג האוטובוס האגדי, שהסיע גם אותי לבית- הספר וממיכאל כהן, מנהל מחלקת הגינון – שפרשו לגמלאות. נאחל לכם בריאות ונחת ואני מבקש להודות לכם שוב על 39 שנים של עבודה מסורה למען קהילת מרחבים.  חגגנו עם מועצת הנשים וקיימנו דיון מרתק. הרמנו כוסית עם מתנדבי המתמיד ויחידת הג'יפים החדשה שהוקמה במרחבים – המורכבת, גם היא, ממתנדבים. אין לי ספק שיחידת הג'יפים תמנע גניבות ואירועים פליליים, תגביר את תחושת הביטחון ותעצים את פעולת המתמי"ד במועצה. יישר כח!

התקיים ערב הוקרה למתנדבי חי"ל (חיים לשנים) – המתנדבים, בני 55+ פועלים במרכזי היום לקשיש, לאחר שעברו הכשרות. אתם מוזמנים להתרשם מהפעילות בלחיצה כאן.

ולסיום, מלחמת האזרחים הנוראית בסוריה והדיבורים על תקיפה אפשרית של ארצות המערב, הביאו את ישראל כולה להיערכות למצב חירום. חשוב שתדעו שהמועצה ערוכה לכל תרחיש ואנו פועלים בשיתוף פעולה הדוק עם כל גורמי ההצלה והביטחון. ברוב היישובים פועלים צוותי צח"י ואנו נפעל בהתאם להתפתחות האירועים.

לגבי ערכות מגן – בימים אלה, עמדות חלוקת ערכות המגן נפתחות רק בגוש דן ובצפון. כנראה שבהתאם להערכת הסיכונים של פיקוד העורף.

נאחל שוב, שיגיע השלום ושנה טובה לכל בית ישראל!                        

 

פרשת השבוע

את פרשת השבוע, ניצבים וילך, אפשר לראות ככינון הדמוקרטיה. אוסף השבטים והערב רב שנלווה אליהם עומדים לפני הכניסה לארץ ואז הם מצטווים להתלכד לאומה אחת: "אתם ניצבים היום כולכם לפני ה' אלוקיכם. ראשיכם שבטיכם,זקניכם ושוטריכם, כל איש ישראל, טפכם, נשיכם, וגרך אשר בקרב מחניך, מחוטב עציך ועד שואב מימך. לעוברך בברית ה' אלוקיך ובאלתו".

לאחר ארבעים שנות נדודים, לקראת הכניסה לארץ, יש צורך לגבש את העם, בלי הבדל מגדר, מעמד או גיל. "למען הקים אותך היום לו לעם". השוויון הוא תנאי לקיומו של אוסף השבטים כעם.

אבל בכך לא די. לא די השוויון במעמד, בגיל, במין ובמשרה. יש גם שוויון בדורות. "ולא אתכם לבדכם אנוכי כורת את הברית הזאת... כי את אשר עימנו היום ואת אשר איננו פה עימנו היום". עלינו, בני הדור הנוכחי, לדאוג גם לצרכים של הדור הבא. זהו שוויון אמיתי. בלי הבדל דעה, עדה ומעמד – ובלי הבדל דורות.

 

כך אני רואה את תפקידי כאיש ציבור העומד בראש המועצה האזורית מרחבים. השבוע, כשנפגשתי עם חברות הוועדה לקידום מעמד האישה, דנו בנושא המגדר והשוויון. עסק/ ארגון מצליח, כמו גם קהילה מצליחה, מורכבים מקבוצת חברים הטרוגנית ומגוונת. כך נמשיך לנהל את המועצה וגופים מטעמה - ננהג בשוויון לכולם על פי צורכיהם ונדאג לדורות הבאים. 


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

 

חסר רכיב