חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי, ערב יום הכיפורים, ט' בתשרי 2013

13/09/2013

בס"ד

יום שישי, ערב יום הכיפורים, ט' בתשרי תשע"ד

13 בספטמבר 2013

 

שלום לכולם,

ערב יום הכיפורים, היום הקדוש בשנה. יום הכיפורים הוא הזדמנות של פעם בשנה. ביום המיוחד הזה, המלווה בשקט, אנחנו מצליחים להתחבר אל עצמנו ולערוך חשבון נפש. מבקשים סליחה מכל מי שפגענו בו וגם מקבלים אותה.

ואצלנו, ברוב גני הילדים היו פעילויות הורים וילדים בנושא סליחות. אני חוזר מליל סליחות שחיים בנג'ו, מנהל בית- ספר "נחלים" הוביל עם הצוות, לתלמידי שכבה ג'-ו' ובהשתתפות ההורים. זה היה ליל עוצמתי ומרגש מאוד.

 

סיוע משפטי חינם ברווחה

השבוע נפגשתי עם עו"ד שרון בר און, מנכ"לית לשכת עורכי הדין באזור הדרום. לשכת עורכי הדין תעניק סיוע משפטי בחינם, בסיוע מחלקת הרווחה במועצה. בקרוב יגיע אלינו, אחת לשבוע,  עורך דין שיעניק את השירות.  

 

סיום פרק ראשון, תוכנית "לי ולך"

התוכנית המיוחדת "לי ולך" פועלת בשיתוף מחלקת הרווחה, המתנ"ס ומחלקת החינוך, במטרה להקנות להן מיומנויות לחיזוק ולהעצמה ובהמשך, הן מובילות פרויקט בתוך הקהילה. את הפרויקט מנחה עדי לנדאו, מקלחים, שעושה עבודה מצוינת. לאורך הפרויקט ההורים מעורבים, ויש לנו קבוצת נערות מאוד פעילה. אחד הרעיונות שעלו הוא לחבר את הבנות שירצו לוועדה לקידום מעמד האישה של המועצה, שעומדת בראשה עופרה יצחק חי. השבוע התקיים ערב סיום של הפרויקט במהלכו הוקרן סרט שהקבוצה יצרה והפיקה.

 

פארק הבשור (אשכול)

בפגישה משותפת עם קק"ל ורשות הטבע והגנים בנושא פארק הבשור (אשכול), הוחלט למתג את הפארק כפארק המרכזי בנגב לאירועים והופעות. קק"ל ורשות הטבע והגנים ישקיעו בהדרת הכניסה לפארק ובהמשך יתקיימו פגישות גם עם עמותת התיירות.

          

קרן רמון

קרן רמון, ע"ש אילן ואסף רמון ז"ל, שמה לה למטרה לעודד את דור העתיד בישראל למצות את הפוטנציאל האישי והחברתי הטמון בכל אחד ואחת, כדי ליצור חברה ישראלית ערכית ואיכותית יותר. השבוע דליה ואני נפגשנו עם נציגי הקרן כדי לקדם שיתופי פעולה עם בתי- הספר היסודיים שלנו בפעילות "טייסת מאמצת". התוכנית תקדם מנהיגות ילדים בשכבות ה- ו. טייסת מאמצת למעשה מהווה מודלינג למנהיגות, להעצמה ולחיזוק הדימוי העצמי. הפרויקט ייבחן בביה"ס שבו הוא יופעל ומכל שכבה ייבחרו 20 תלמידים לפרויקט.

  

קולחי הנגב

'קולחי הנגב' היא חברה בת של 'מושבי הנגב'. המפעל העצום הזה ממחזר את כל מי הקולחין של באר שבע ומשמש אותנו להשקיית השדות. השבוע סיירנו שם, יחד עם היו"ר הנכנס של 'מושבי הנגב', יצחק אליה. דיברנו על אפשרות הרחבת הפרויקט גם לקולחי נתיבות.

ועוד בנושא חקלאות:

במסגרת שיתופי הפעולה בין המועצות האזוריות שדות נגב- בני שמעון- מרחבים, אתמול סיירנו, ראשי הרשויות, בשטחי החוחובה של קיבוץ חצרים, במטרה לבחון אפשרות לשיתוף פעולה בין הקיבוץ למושבי הנגב בנושא גידול חוחובה ושיווקה.

 

פנימיית 'עדן'

השבוע סיירנו בפנימיית 'עדן' בכרמיה. את פנימיית עדן ייסדה ומנהלת שירלי קציר מניר משה. הצוות המקצועי במקום עושה עבודת קודש אמיתית. המקום יפהפה ונשות הצוות מעניקות אהבה ובית חם לנערות. הן מובילות תפיסה טיפולית המעניקה לנערות מענים לצרכים הפיזיים, הרגשיים, החברתיים, הלימודיים והתעסוקתיים.  בשיחה שהתקיימה בין צוות הפנימייה לצוות המועצה, סוכם כי נבחן את האפשרות להקים פנימייה בקרית החינוך שלנו. הפנימייה תהיה חלק בלתי נפרד מקהילת מרחבים.


תודה לאנשי מג"ב ולכוחות הביטחון

השבוע הגיעו אלינו אנשי מג"ב וסקרו את הפעילות שנעשית באזורינו יחד עם המשטרה, אנשי המתמיד, יחידת הג'יפים החדשה והשוטר הקהילתי. שתי חוליות שפרצו לבתים וגנבו שעוני מים ומתכות נוספות נתפסו. אני מבקש להודות לכל העוסקים במלאכה, למשטרת אופקים ולקובי מור, מפקד התחנה. ישר כח!     

 

ולסיום, לכבוד יום הכיפורים:

ערב יום הכיפורים, אני מבקש לפנות אליכם, תושבי מרחבים ולבקש סליחה.

סליחה אם פגעתי בשגגה. סליחה אם לא הצלחתי לקיים את כל מה שהתחייבתי לעשות. סליחה אם לא גיליתי את הרגישות הראויה למצוקה של אדם או של משפחה.

יום הכיפור מוכר כיום של תשובה. אבל השם המתאים לו לא פחות הוא יום הסליחה. אני מצווים לבקש סליחה  - "על עבירות שבין אדם לחברו אין יום הכיפורים מכפר, עד שירצה את חברו" – ואנחנו גם חייבים  לסלוח." אסור לאדם להיות אכזרי ולא יתפייס, אלא יהא נוח לרצות וקשה לכעוס. ובשעה שמבקש ממנו החוטא למחול, מוחל בלב שלם ובנפש חפצה".


לצמים, צום טוב

ולכולם – גמר חתימה טובה ושנה מבורכת!

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

חסר רכיב