חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי ל' בתשרי תשע"ד 4 באוקטובר 2013

04/10/2013

בס"ד

יום שישי ל' בתשרי תשע"ד

4 באוקטובר 2013

 

שלום לכולם,

 

השבוע הגיע אלינו שר התחבורה, ישראל כץ, לאחר פנייתנו לשפר את מצב תשתיות הכבישים. השר התייחס לביקור ברצינות הראויה וזימן את צמרת משרדו לפגישה במועצה, כולל בכירים במע"צ, מנהלי אגף התחבורה הציבורית ועוד. הנושאים שהועלו: צומת תפרח, צומת גילת- בטחה, הכניסה לפדויים, קריית החינוך במרחבים, כביש הגישה מפדויים- למסלול- רנן, כביש הגישה בין מבועים לניר משה, כביש הגישה לפעמי תש"ז והתחבורה הציבורית בגוש שובלים.

השר הודיע כי יינתנו מענים לכל הליקויים במסגרת הכנה של תוכנית רב שנתית ל- 3 שנים הקרובות וכי תתקיים פגישת עבודה נוספת לקידום המתווה.

כמו כן, ב 1.1.14 יצא מכרז להרחבת קווי התחבורה בגוש שובלים. יפעלו עוד 6 קווים חדשים ביום, שיובילו לתחנות הרכבת בנתיבות, להבים, באר שבע, כולל כניסות לחלק מהיישובים, כולל תחנות חכמות עם GPS, שמעדכנות על מיקום האוטובוס וזמן הגעתו. אני מבקש להודות לשר ולאנשי משרדו על שיתוף הפעולה.


ועוד בנושא בטיחות בדרכים: קצת לפני חג סוכות נפגשנו עם סמנכ"ל עמותת 'אור ירוק לחיים', וסיכמנו על התחלת עבודת הסברה משותפת במוסדות החינוך ובאמצעות מתנדבים מהקהילה. במסגרת הפעילות נקים קבוצות נאמני בטיחות. המתנדבים יעבירו הרצאות לנערים על נהיגה נכונה בכיתות ובבתים, עם ההורים ויועברו תכנים בנושא בגנים ובבתי- הספר.  


סגן השר אקוניס: מחשב לכל ילד במרחבים

ביקור חשוב נוסף שהתקיים השבוע במועצה הוא של סגן השר במשרד ראש הממשלה, חה"כ אופיר אקוניס, הממלא שורה של תפקידים בממשלה ובכנסת, בהם, המקשר בין הממשלה לכנסת, אחראי על קידום צעירים וסטודנטים, יו"ר המועצה הציבורית של פרויקט "מחשב לכל ילד", אחראי על קידום מעמד האישה ואחראי על פרויקט ההנצחה ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ. סגן השר התחייב לכלול את מרחבים בפרויקט "מחשב לכל ילד". תתקיים פגישה נוספת עם מנכ"לית משרד ראש הממשלה לקידום הפרויקט. אני מבקש להודות לסגן השר על הפגישה ומצפה להמשך העבודה המשותפת. 

  


יש על מי לסמוך

השבוע נפגשתי עם רב פקד קובי מור, מפקד תחנת משטרת אופקים. מפקד התחנה הציג את הגזרה ואת כמות הפשיעה. הועלו רעיונות להקטנת כמות הפשיעה במרחבים. אני מברך על הקשר ועל שיתופי הפעולה שיש בין התחנה למועצה, שהוכיחו את עצמם גם בלכידת 2 החוליות שפרצו לבתים ביישובינו. בהזדמנות זו נודה למפקד התחנה ולצוות תחנת משטרת אופקים על העבודה המאומצת לשמירה על השקט באזור.


תפרח

בפגישה אצל הממונה על המחוז במשרד הפנים, אבי הלר, יחד עם נציגי משרד השיכון, אנשי מינהל מקרקעי ישראל ונציגי המועצה סוכם על בניית תוכנית מתאר חדשה לתפרח, במטרה לפתור את בעיות הבנייה ולאפשר את המשך הפיתוח ביישוב.


דיש הבוטנים וקטיף החוחובה במושבי הנגב

השבוע סיירנו בשדות מושבי הנגב, יחד עם ארמי, עם תמיר עידן, ראש מועצת שדות נגב, 

מנכ"ל מושבי הנגב, מנהל הגד"ש והיו"ר הנכנס איציק אליה. כמו כן, השבוע החל קטיף החוחובה. יישר כח לעוסקים במלאכה ונקווה לעונות מוצלחות.


   


קהילה ירוקה

אתמול, התקיים הפנינג ירוק בקלחים לכל תושבי המועצה, שכלל דוכני מכירה של יזמים ממרחבים, הפעלות שהובילו פעילי מרכזי היום לקשיש, שלימדו את הילדים לסרוג, להכין צ'וצ'ה (פיתה כורדית טעימה), להכין יצירות מחומרים ממוחזרים ואף מכרו את היצירות והמוצרים שהם מכינים בבית הקשיש. במקום היו פעילויות בשפע, להקת הנוער של מרחבים הופיעה, ועוד ועוד. החיבור בין הקהילה הוא משמעותי. ואני מבקש להודות בשם כולנו למארגנים: אילת זוהר רר, רכזת סביבה וקהילה, גור ועירית רותם מ"אדמאמא", כפיר חוכיימא ותושבי קלחים, למחלקות המועצה שסייעו, למרכזי בית לקשיש, ליזמים שהפעילו דוכנים, למשרד להגנת הסביבה, למט"י ולכל מי שלקח חלק.    


היפות ממרחבים

השבוע התקיימה תחרות נערת הנגב בבאר- שבע. את מרחבים ייצגו נועה גרביאן מתלמי ביל"ו ואליאן ארלקי ממבועים. אליאן זכתה בתואר סגנית נערת הנגב. ברכות למשתתפות.


פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת נח, עוסקת, כידוע, במבול שהביא הקב"ה על הארץ. "כי השחית כל בשר את דרכו על הארץ."

הקב"ה מצווה על נח לבנות תיבה ולהכניס אליה את בני ביתו וגם חיות. וכך אומר הקב"ה לנח: "מכל הבהמה הטהורה תקח לך שבעה שבעה, איש ואשתו, ומן הבהמה אשר לא טהורה היא, שניים, איש ואשתו."

כמו הבאת הקורבנות, גם כאן, אין הקב"ה אומר "מן הבהמה הטמאה" אלא "מן הבהמה אשר לא טהורה היא".

ומכאן למדו חז"ל שיעור חשב: "עקם הכתוב שמונה אותיות ובלבד שלא להוציא דבר מגונה מפיו". אפילו הקב"ה, בתקופה של שחיתות עמוקה, מקפיד שלא לומר "בהמה טמאה", אלא "הבהמה אשר לא טהורה היא". 

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

חסר רכיב