חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי י"ד בחשוון תשע"ד 18 באוקטובר 2013

18/10/2013

בס"ד

יום שישי י"ד בחשוון תשע"ד

18 באוקטובר 2013

 

שלום לכולם,

תודה למרדכי מורד

השבוע ציינו במתנ"ס את סיום תפקידו של יו"ר המתנ"ס האגדי, מרדכי מורד, מרנן. מרדכי התנדב במשך 15 שנים במערכת והשאיר חותם מיוחד. ההשפעה של מרדכי על תיפקוד המתנ"ס ועל הקהילה ראויה לשבח והערכה גדולה. אני מבקש להודות בשם קהילת מרחבים למרדכי על שנים של עשייה, מעורבות חברתית ותרומה לקהילה. בהזדמנות זו נאחל ליו"ר המתנ"ס הנכנס, ברוך גבריאלי, הצלחה בתפקיד.


מלגות ללימודי תעודה

לידיעתכם: תושבים המעוניינים בהסבה מקצועית או ברכישת מקצוע, יכולים לזכות במלגה משמעותית ללימודים – דרך 'מעברים'. יש קורסים ללימודי תעודה בתחומים שונים: מטפלות, הנהלת חשבונות, רתכים, חשמלאים, הידרותרפיה, קונדיטוריה ועוד. חשוב לדעת שיש קריטריונים לקבלת המלגה, וכדאי ליצור קשר עם 'מעברים' ולבדוק את זכאותכם: 08-6211810. 'מעברים' יכולים לסייע גם בפתרונות לאנשים בעלי מוגבלות פיזית, שאינה מוכרת בביטוח הלאומי ובמוסדות המדינה. נשמח שתפנו לבדיקת האופציות.  


האיחוד החקלאי

אירוע פתיחת שנת הפעילות של תנועת הנוער האיחוד החקלאי התקיים אתמול. יש לנו שני סניפים של התנועה, במבועים ובקריית החינוך. אני גאה באחוזי השתתפות גבוהים בתנועה, המחנכת למעורבות חברתית ולמנהיגות. השנה הצבנו לעצמנו יעד לעודד בוגרים לצאת לשנת שירות, ובמהלך השנה ייחשפו בני הנוער לתוכניות בהן יוכלו להתנדב. גם אצלנו במועצה מתנדבים ש"ש של האיחוד החקלאי ושל החברה למתנ"סים. אני מבקש להודות לכל העוסקים במלאכה, להנהלת המתנ"ס, לרכזים, לש"ש, לצוותי ההדרכה הבוגרים והצעירים, ומאחל לכולם שנת פעילות פורייה.  


פיתוח פארק הבשור (אשכול)

ביום שלישי אירחו אותנו חברי הקק"ל ורשות הטבע והגנים בפארק הבשור. אנו פועלים במשותף במטרה להפוך את הפארק למוקד משיכה מרכזי לכל תושבי האזור, הארץ ותיירות חו"ל. פארק הבשור יהיה נדבך חשוב בתוכנית האב לפיתוח התיירות במרחבים. בחודשים האחרונים אירעו בו שני אירועים מרכזיים שמשכו המונים, בהפקת עמותת התיירות "שקמה- הבשור": המופע של עידן רייכל ופסטיבל כדורים פורחים. בכל אירוע השתתפו למעלה מ 6000 מבלים מהאזור ומכל הארץ.  משרד התחבורה

לפני שבועיים נפגשנו עם שר התחבורה וצוות המשרד, כדי להביא פתרונות לליקויים התחבורתיים בכבישי המועצה. כבר השבוע התקיימה פגישת המשך, בהתאם לסיכום עם השר, עם סמנכ"לית לענייני תשתיות, קרן טרנר. סיכמנו על סדרי עדיפויות לתוכניות שהוצגו ועל בניית תוכנית עבודה רב שנתית לפתרון בעיות התחבורה במרחבים, תוכנית הכוללת פתרונות לבעיות התחבורה הציבורית.


משרד השיכון

ועוד בירושלים. התקיימה פגישה עם סיגלית יפרח, הממונה על ההתיישבות הכפרית במשרד השיכון. דנו בנושא ההרחבות ביישובים, במטרה לקדם אותן ובפיתוח כללי של היישובים, כולל מבני ציבור. כיוון שמרחבים נכללה בתוכנית הלאומית של מעבר בסיסי צה"ל לנגב, דנו גם בהקמת שני היישובים החדשים במועצה.  


JNF-UK

השבוע ערכנו סיור עם נציגי JNF-UK במבנה הרב תכליתי במבועים, כדי לבדוק אפשרות לקבלת סיוע כספי להשלמת המבנה. לקראת סוף נובמבר יתקיים דיון על הפרויקטים ב JNF-UK, ונקווה שהפרויקט ייכלל בתוכנית העבודה.  


קטיף כותנה

בטח ראיתם בדרכים את קטיף הכותנה. הנה תמונה מהקטיף במושבי הנגב:

 


 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת וירא. פרשה מרתקת, המסתיימת בסיפור עקדת יצחק.

כולם שואלים, איך ייתכן שאברהם, בלי שום פקפוק, מוכן להקריב את בנו? הרי זה לא אנושי "קַח-נָא אֶת-בִּנְךָ אֶת-יְחִידְךָ אֲשֶׁר-אָהַבְתָּ, אֶת-יִצְחָק, וְלֶךְ-לְךָ אֶל-אֶרֶץ הַמֹּרִיָּה, וְהַעֲלֵהוּ שָׁם לְעֹלָה עַל אַחַד הֶהָרִים אֲשֶׁר אֹמַר אֵלֶיך" ויש פירוט מדויק, שלא יהיה בלבול "אֶת-יְחִידְךָ אֲשֶׁר-אָהַבְתָּ, אֶת-יִצְחָק". ואברהם לא מתווכח. לעומת זאת, כשאלוהים אמר לו ששרה תלד לו בן, הרעיון נשמע לאברהם כה רחוק, עד שהתורה מעידה שאברהם חושב בליבו

"וַיִּפֹּל אַבְרָהָם עַל פָּנָיו וַיִּצְחָק וַיֹּאמֶר בְּלִבּוֹ הַלְּבֶן מֵאָה שָׁנָה יִוָּלֵד וְאִם שָׂרָה הֲבַת תִּשְׁעִים שָׁנָה תֵּלֵד" כלומר אברהם ידע גם להתווכח.

מה שברור לחלוטין הוא שאברהם לא העלה על דעתו להעלות לקורבן את יצחק. אברהם הוא איש האמונה. אמונתו היתה כל- כך גדולה עד שלא היה לו ספק שאלוהים ימצא קורבן אחר.

הוא גילה נאמנות לאל. נאמנותו התבטאה בכך שלא היה לו שום ספק שהוא לא יעלה את בנו לעולה. 

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

חסר רכיב