חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי כ"א בחשוון תשע"ד 25 באוקטובר 2013

25/10/2013

בס"ד

יום שישי כ"א בחשוון תשע"ד

25 באוקטובר 2013

 

שלום לכולם,

בחודשים האחרונים אנו משקיעים המון בשינוי תהליכי ובשינויים ארגוניים בוועדה לתכנון ובנייה 'שמעונים', כדי לשפר את השירותים הניתנים לתושבים. כידוע, מיקומו של המבנה החדש נמצא בסמוך למועצה והוא צפוי להיחנך במהלך חודש ינואר- פברואר. הוועדה תעניק שירותים ל- 4 מועצות בלבד: לשדות נגב, אשכול, שער הנגב ומרחבים. על מנת לתת את השירותים הטובים ביותר, למדנו את הבעיות בוועדה ומצאנו להן פתרונות. כבר הגדלנו את כח האדם כדי לצמצם את הפערים שהצטברו, וכדי למנוע עיכוב מיותר של תיקים, שלעיתים נובע עקב הגשה שהיא לא על- פי הכללים, יתקיימו ימי עיון לאדריכלים ולהנדסאים שמגישים את התוכניות. הנוהלים יתפרסמו באתר החדש של הוועדה. במבנה החדש קיים חדר ארכיון גדול וכל התיקים מעכשיו יהיו ממוחשבים ויעלו לרשת האינטרנט, כך שכל אחד יוכל לראות את סטטוס התיק שלו באינטרנט. הוועדה תתחייב על סיום בדיקת התיק בתוך 60 ימי עבודה ובקרוב תתפרסם אמנת שירות. אני מבקש להודות למהנדס המועצה, אבי אבוקרט, למשה מורג, פרויקטור מעבר 'שמעונים' על ההשקעה הגדולה, לעובדים ולכל הצוותים השותפים לתהליך.

השבוע נבחר מהנדס חדש למועצה, דרור ברבר, שייכנס לתפקידו ב 1.11. אנו נדאג לפרסם יום של קבלת קהל וכל תושב שיצטרך עזרה בנושאי בנייה, יוכל להגיע. בהצלחה לדרור.


עלה נגב

השבוע ביקרתי שוב בכפר השיקומי "עלה נגב – נחלת ערן". כל ביקור בכפר מרגש מחדש. בזכות האישיות המיוחדת של דורון אלמוג, הכריזמה, הנחישות, תחושת השליחות והערכים שמנחים אותו, מאות ילדים, נערים, מבוגרים וקשישים, מקבלים את הטיפולים הרפואיים והרגשיים המצוינים והראויים להם ביותר. אני שמח לעדכן שקיבלנו אישור לבניית בתי מגורים סמוך למתחם 'עלה נגב', המיועד לעובדי הכפר.


חינוך

בפגישה שהתקיימה עם אלי שיטרית, מנהל אגף הנוער במשרד החינוך, מירי טימסית, מפקחת נוער ודליה יוסף, דנו בפיתוח תוכניות לטיפול בנוער, כולל רצף חינוכי וקשר בין כל הגורמים החינוכיים (הורים, חינוך פורמאלי וחינוך בלתי פורמאלי). דיברנו על החזון החינוכי שלנו ואנו יוצאים להכנת תוכניות עבודה, בהתאם למתווה.


שותפות אמיתית

משלחת "נשמה", שהפכה למסורת במסגרת שותפות 2000, יוצאת לדרך בקרוב. 20 תלמידי י"ב מתיכון מרחבים יתארחו אצל החברים והשותפים שלנו מקהילת מטרו ווסט. למשלחת חשיבות גדולה בגיבוש הזהות היהודית והישראלית. השבוע התקיים מפגש עם ההורים והתלמידים. אנו מייחסים חשיבות רבה לפרויקט ואני מבקש להודות לכל השותפים.  


חומש בראשית

תלמידי כיתה ב' בבית ספר מרחבים ירוקים קיבלו השבוע את חומש בראשית, בטקס מרגש. תלמידי כיתה ב' יוצאים למסע מרתק וחשוב במורשת. אני מאחל הצלחה והנאה גדולה לתלמידים. ברכות למנהל החדש, לצוותים החינוכיים ולמחנכות.


מעברים

לקראת פתיחת המפעלים והמשרדים החדשים בפארק נ.ע.מ התקבלה רשימת משרות ב'מעברים'. אתם מוזמנים ליצור עם הצוות קשר ולבדוק את המשרות. פרטים באתר.


מבצע משקפיים

בימים 3-5 בנובמבר יתקיים אצלנו 'מבצע משקפיים'. יגיעו אלינו 150 רופאי עיניים ואופטומטריסטים, מתנדבים מצרפת, שיערכו בדיקות ראייה לתושבי מרחבים בלבד ויעניקו למי שצריך משקפיים (מסגרת ועדשות) בחינם. הבדיקות יתקיימו בקריית החינוך במרחבים. מי שעדיין לא נרשם מוזמן לעשות זאת באמצעות המייל: kamargil@gmail.com ולרשום את שמות הנבדקים, טלפון נייד ויישוב. או בטל' 08-9929420/1. החל מיום א' יצרו קשר טלפוני עם כל מי שנרשם, כדי לתאם תור.            

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת חיי שרה. לאחר מותה של שרה אימנו, בגיל 127, מנהל, אברהם אבינו, משא ומתן לגבי קניית נחלה בארץ - מערת המכפלה שבחברון - כדי להפוך אותה לחלקת קבר משפחתית. בני חת מציעים לאברהם את הנחלה במתנה, אך הוא מסרב בתוקף, ודורש לשלם עבור העסקה. בסופו של המו"מ, משלם אברהם סכום מוגזם ועצום עבור הנחלה.

אם כן, מדוע דורש אברהם לשלם עבור הנחלה, ברגע כל- כך קשה, ולא מנצל את ההצעה  שהוצעה לו, בשל מעמדו "שְׁמָעֵנוּ אֲדֹנִי: נְשִׂיא אֱלֹהִים אַתָּה בְּתוֹכֵנוּ בְּמִבְחַר קְבָרֵינוּ קְבֹר אֶת מֵתֶךָ אִישׁ מִמֶּנּוּ אֶת קִבְרוֹ לֹא יִכְלֶה מִמְּךָ מִקְּבֹר מֵתֶךָ"

אברהם דואג להמשכיות הדורות. הוא כאן כדי להישאר. העובדה שהקב"ה הבטיח לו ולזרעו את הארץ, אינה מבלבלת אותו ומסמאת את עיניו. אברהם מעדיף שלא לקבל את האדמה חינם אין כסף, כדי שבעתיד לא יהיה מי שיטען שהאדמה איננה שייכת לצאצאיו ועל כן הוא משלם בכסף מלא ואף מחיר מוגזם כדי להיות הבעלים הבטוחים של האדמה.  


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

חסר רכיב