חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי כ"ח בחשוון תשע"ד 1 בנובמבר 2013

01/11/2013

בס"ד

יום שישי כ"ח בחשוון תשע"ד

1 בנובמבר 2013

 

שלום לכולם,

הקשרים המצוינים עם הרשויות השכנות מולידים פרויקטים איכותיים, שמשפרים את השירותים הניתנים וחוסכים בעלויות. אפתח בוועדה החקלאית, שנמצאת כרגע בשלבי הקמה ראשוניים, שהקמנו ביחד עם המועצות שדות נגב ובני- שמעון. הפעולה הראשונה של הוועדה, שנחשבת גם להצלחה גדולה, התקיימה השבוע, כשהגיעו נציגי שגרירות תאילנד לאזורנו והאריכו את אשרות השהייה לעובדים מתאילנד. זה לא ברור מאליו שהשגרירות תסכים לדבר כזה (הרי בדר"כ מגיעים אזרחי המדינה הרלוונטית למשרדי השגרירות, שנמצאים במרכז וזה הקל על החקלאים ועל העובדים). אני מבקש להודות לשגריר תאילנד בישראל על היענותו המהירה ועל הקשרים הטובים שנרקמו בין המועצות לשגרירות.


בנוסף, במסגרת 'אשכול נגב מערבי', ששותפות בו 9 רשויות (אשכול, שער- הנגב, שדות נגב, אופקים, שדרות, רהט, נתיבות, בני- שמעון ומרחבים) הוקם פורום מקצועי בנושא איכות הסביבה, שאני מרכז אותו. תפקיד הפורום למצוא פתרונות בנושא ולשפר את איכות הסביבה. בפורום חברים נציגי כל הרשויות השותפות, נציגי המשרד לאיכות הסביבה, נציגי הג'וינט ומנכ"ל 'אשכול נגב מערבי'. הפגישה הראשונה של הפורום התקיימה השבוע, שם דנו על פינוי הגזם החקלאי, בעיות פסולת הבניין, פינוי אשפה. הפורום ימליץ על שיתופי פעולה שיעלו לדיון בהנהלת האשכול.


ועוד בנושא איכות הסביבה    

בפגישה עם גיא סמט, מנהל מחוז דרום במשרד לאיכות הסביבה, דנו בנושאים, שעלו גם בפורום, פינוי פסולת חקלאית וכו', בהפרדה במקור של פסולת לשני זרמים ובהכנת תוכנית אב בנושא למועצה.  


חקלאות

בפגישה עם אבו וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, עליזה כהן, האחראית על הקשר עם המושבים, עלו לדיון הממשקים המשותפים לחקלאי האזור ולהתאחדות. המחסור בעובדים זרים, שנמצא בטיפולם. בנוסף, ביקשנו לטפל בדחיפות בנושא שבוער בכולנו ואנו מטפלים בו בכמה מישורים- עלויות המים המטורפות לגינון הציבורי. קו"ב מים לגינון הציבורי עולה 9 ₪! את המחיר הזה לא נוכל לשלם וזה ייאלץ אותנו לייבש את הגינות ביישובים! אבו וילן התחייב כי לא ייחתם הסכם לגבי מים ביתיים ללא הורדת מחיר המים לגינון הציבורי מ 9 ₪ ל 1.5 ₪. בנוסף, החברים בירכו על הקמת הוועדה החקלאית ובקרוב יגיעו לסיור במרחבים.


'דרום אדום'

דוגמא נוספת, שמציגה את ההצלחה של שיתופי הפעולה בין הרשויות, היא הפסטיבל המצליח והמוכר, הגדול ביותר באזורנו, 'דרום אדום'. הפסטיבל יתקיים במהלך חודש פברואר, אבל ההכנות כבר בעיצומן. אנו מזמינים את כל התושבים לקחת חלק פעיל בפסטיבל – להיות שותפים בפרויקט. אם יש לכם רעיון מדליק, אתם רוצים להרים מיזם תיירותי או מעוניינים לסייע להפקה המיוחדת של דרום אדום, אתם מוזמנים ליצור קשר עם
עמותת התיירות. העמותה מספקת את המעטפת השיווקית לאירוע וכוללת יחסי ציבור והפקת חומרים פרסומיים, גיוס משאבים, תפעול שוטף ותמיכה וסיוע לאירועים ויזמים.

מאחר ועבודה רבה לפנינו ולוח הזמנים צפוף, מידע על יוזמות ואירועים יש לשלוח עד התאריך 1.12.2013. לפרטים ולמידע נוסף, עמית: 054-5725373 לבנת: 054-7916167  העברת חומרים במייל:livnat@erc.org.il   פרטים נוספים באתר המועצה.תלונות הציבור

מליאת המועצה מינתה את יהודה רגב צהל, מבקר המועצה, לנציג תלונות הציבור. את התלונות ניתן להגיש באמצעות המייל: yehuda@merchavim.org.il טלפון: 08-9929489 פקס: 08-9969125

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת תולדות, מביאה את הסיפור הידוע על מאבק הבכורה שפרץ בין האחים, יעקב ועשו. המאבק הזה התחיל עוד בבטן אימם, רבקה. התינוק בבטנה מתרוצץ ולא נותן מנוח. הקב"ה מסביר לה כי בבטנה תאומים ממש לא זהים. כאשר יעקב יצא "וידו אוחזת בעקב עשו", נמשך במכירת הבכורה תמורת נזיד עדשים ומוכרע לבסוף בדרך בעייתית, כשיעקב מתחזה לעשו ומקבל את ברכתו של האב העיוור, יצחק.

אם נשים לב, אין זה המאבק הראשון בין שני אחים -  וגם לא האחרון. מלחמות בכורה בין אחים מתנהלות לאורך כל תולדות האנושות. בין קין, הבכור, להבל, אחיו הצעיר, בגלל המנחה שהקריבו, בין יוסף הצעיר, לאחיו ובין אחיו לבין עצמם, בין אפרים ומנשה, בניו של יוסף, שסבם, יעקב, משכל את ידיו ומניח את ימינו דווקא על ראש הצעיר, אפרים, שגם הוא היה תאום, ופרץ ראשון מבטן אימו תמר ועוד ועוד.

מלחמות בין אחים הם חלק מתולדות העמים וכפי שאנחנו רואים עכשיו, הן מוסיפות להתחולל – ודווקא בין עמים הקרובים זה לזה. גם אנחנו נאלצים להלחם עם שכנינו, גם הם מזרע שם, המבקשים להשמיד אותנו.

ישמור הקב"ה את שלומם וביטחונם של החיילים הנלחמים בחזית ושל האזרחים בעורף.

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

חסר רכיב