חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי ה' בכסלו תשע"ד 8 בנובמבר 2013

08/11/2013

בס"ד

יום שישי ה' בכסלו תשע"ד

8 בנובמבר 2013

 

שלום לכולם,

4,700 תושבים עברו השבוע בדיקת ראייה ע"י רופאים יהודים, מתנדבים מצרפת, שהגיעו אלינו ל- 3 ימים. לאחר הבדיקה בחר כל אחד זוג משקפי ראייה בחינם- תרומה מעמותת "קרן אור פריז". עלות הפרויקט במרחבים: מיליון דולר. בראש העמותה עומד ד"ר גיל טייב. איש יחיד ומיוחד, שמדבר ציונות, אהבת הארץ, מנהיגות למען העם ועל קהילה יהודית מאוחדת וחזקה. המבצע המוצלח התקיים בזכות אנשים רבים וטובים, ובראשם ד"ר טייב, התורמים והמתנדבים הרבים שהגיעו אלינו מצרפת. המתנדבים, הגיעו לארץ על חשבונם ועבדו כאן בהתנדבות מלאה, רובם רופאים ואופטומטריסטים. זכינו בחברים טובים. אני מבקש להודות גם ליוסי רייך, שניהל את הפרויקט, למתנדבים הרבים מהיישובים, לעובדי המתנ"ס והמועצה שנרתמו למבצע ותרמו להצלחתו. יישר כח! בערב ההוקרה למתנדבים, הופיעה מקהלת קונסרבטוריון מרחבים ותזמורת "פעמונים", בניצוחה של אליטה צייטלין. ילדי המקהלה למדו בשבועיים לשיר שיר בצרפתית. המופע היה מרשים ומרגש! אני מבקש להודות לאליטה ולריטה על ההשקעה הגדולה בתלמידים.


 


הטבות מס

במסגרת המאמצים לכלול את מרחבים בהטבות המס הניתנות ליישובים פריפריאליים, השבוע נפגשתי עם חה"כ זבולון כלפא, חבר וועדת הכספים, בכנסת. סיכמנו שרואה חשבון יבצע עבודת סקר מול הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ויבדוק את המשמעות הכספית. לאחר מכן נביא את הממצאים לדיון בוועדת הכספים.

ועוד בכנסת. נפגשתי עם ד"ר דורון דנינו, ראש המטה של סגן שר הדתות, חה"כ הרב אלי דהן. דיברנו על הרכב המועצה הדתית ותקני רבנים במושבים. ד"ר דנינו אמר כי עד סוף 2013 נקבל תקן אחד ובמהלך שנת 2014 יפתחו תקנים נוספים.


חינוך

במהלך הקיץ השקענו למעלה ממיליון וחצי ₪ בכיתות מחשבים ובהצטיידות. השבוע סיירנו בבתי- הספר ונהננו לראות את הרכישות החדשות ואת העשייה המבורכת. ראינו את הלוחות האינטראקטיביים במרכז המדעים "תפוח פיס". כבר לא לוח וגיר, אלא הטכנולוגיה המתקדמת ביותר. לאור החשיבות הגדולה והיתרונות של הלוחות האינטראקטיביים, החלטנו לבצע רכישה נוספת לחמש כיתות לימוד מתמטיקה.     


תיכון מרחבים- בה"ד 1

ואם בחינוך עסקינן. תלמידי תיכון מרחבים השתתפו השנה בפרויקט "חבר מן השורה" בשיתוף בית- הספר לקצינים. הפרויקט נועד לעודד שירות משמעותי- פיקודי בצה"ל. במסגרת הפרויקט התכתבו התלמידים עם הצוערים מבה"ד 1 במכתבים בלבד, וביום רביעי השבוע, הפרויקט הגיע לשיאו, כאשר התלמידים הוזמנו לטקס סיום קורס הקצינים, שם נפגשו לראשונה עם הקצינים איתם התכתבו.     


מצדיעים לאנשי החינוך!

בערב הוקרה לגמלאי מערכות החינוך של נתיבות, שדות נגב ומרחבים ופתיחת מועדון גמלאי הסתדרות המורים, פגשתי את מנהל בית- ספר "נחלים" לשעבר, שלום מחפוד. שלום ניהל את בית- הספר בימים בהם אני הייתי תלמיד. התרגשתי מאוד לפגוש אותו. איש חינוך, ערכי, שהשפיע עליי כילד וכבוגר. אני מבקש להודות לכולם על שנים של השקעה, לאחל בריאות טובה והמשך פעילות מהנה.


x- factor

בתוכנית המצליחה x- factor שהתקיימה במוצ"ש, עבר בן שופן שלנו, ממושב גילת, את האודישן. לפני מס' חודשים השתתפתי בחנוכת מבנה בגילת, שכבר משמש לטובת לימוד מוזיקה. בן וחברים נוספים מלמדים שם את ילדי גילת מוזיקה בשיטה מודרנית. ביום רביעי התקיים הקונצרט הראשון, ובאופן יחסי לזמן הקצר, התלמידים הצעירים מנגנים ברמה ממש טובה! בן- בהצלחה! קהילת מרחבים גאה בך מאוד ומאמינה בכישרונך וביכולותיך! לצפייה באודישן המוצלח לחצו כאן.  


 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת ויצא, מספרת על ההקמה של עם ישראל, על נישואי יעקב ולידת שנים- עשר השבטים. הפרשה מגוללת את סיפור האהבה והייסורים של יעקב ורחל. כיצד רימה לבן את יעקב ונתן לו בלילה את לאה, במקום את רחל (אגב, יעקב שהתחזה לעשו כדי לקבל את הברכה מאביו העיוור, נופל קורבן למעשה הונאה דומה מצד לבן) וכיצד עבד יעקב עוד שבע שנים כדי לזכות באהובתו.

משהו קצר בעניין הולדת שבטי ישראל: לאה נלחמת על ליבו של יעקב, מול אחותה רחל, האישה הנאהבת על ידי יעקב. שמות הבנים שהעניקה לאה לבניה, מתארים את מצבה הנפשי. בבחירת השמות ראובן "כִּי אָמְרָה, כִּי-רָאָה יְהוָה בְּעָנְיִי--כִּי עַתָּה, יֶאֱהָבַנִי אִישִׁי". לבנה השני קראה שמעון "וַתֹּאמֶר (לאה) כִּי-שָׁמַע יְהוָה כִּי-שְׂנוּאָה אָנֹכִי, וַיִּתֶּן-לִי גַּם-אֶת-זֶה". בבחירת השם לוי, "וַתֹּאמֶר עַתָּה הַפַּעַם יִלָּוֶה אִישִׁי אֵלַי, כִּי-יָלַדְתִּי לוֹ שְׁלֹשָׁה בָנִים" יש מעין אמירה – הפעם ילווני אישי, אם עד עכשיו לא הצלחתי לגרום לו להתלוות אליי, עכשיו אצליח. השינוי הנפשי אצל לאה חל עם הולדת בנה הרביעי, יהודה. עכשיו היא כבר לא במאבק, עכשיו היא נושאת תודה. "וַתֹּאמֶר הַפַּעַם אוֹדֶה אֶת-יְהוָה". שינוי זה בא לידי ביטוי גם בשמות שלאה נותנת לאחר מכן: גד, אשר, יששכר וזבולון, שמות חיוביים המצביעים על אושרה.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

חסר רכיב