חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי י"ב בכסלו תשע"ד 15 בנובמבר 2013

15/11/2013

בס"ד

יום שישי י"ב בכסלו תשע"ד

15 בנובמבר 2013

 

שלום לכולם,

השבוע התקיים הכנס השנתי של ה GA בבנייני האומה בירושלים. לכנס מגיעים ראשי הפדרציות והתורמים המשמעותיים ביותר לישראל, מהקהילות היהודיות בעולם ואחת ל- 5 שנים הוא מתקיים בישראל. זו השנה הראשונה בה השתתפה המועצה האזורית מרחבים (ולמעשה גם היינו המועצה היחידה שהשתתפה). הכנס התקיים במשך שלושה ימים והשתתפו בו גם נשיא המדינה, שמעון פרס וראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו. בכנס נכחו למעלה מ 2,500 נציגים מארה"ב, קנדה ואירופה. דיברנו על כל מה שקשור לנושאים אקוטיים במדינה, הן מבחינה ביטחונית, חברתית, תעסוקתית וחינוכית. החשיפה של המועצה לתורמים ולקהילות היהודיות מחוץ לישראל משמעותית ואני מאמין שבקרוב הם יבואו לביקור ושנצליח ליצור חיבורים בין הקהילות. אני מבקש להודות למשלחת מהמועצה, שבהחלט ייצגה אותנו בכבוד גדול, לאילנית ניר לוי, מזכירת המועצה, לדליה יוסף, מנהלת מחלקת החינוך, לגיא נאור, רכזת תכנון ופיתוח אסטרטגי ולאילת זוהר- רר, רכזת סביבה וקהילה.

במקביל לכנס, התקיימה פגישה בין ראש הממשלה, שר הפנים, גדעון סער, יו"ר וועדת הפנים, חה"כ מירי רגב וראשי הרשויות מהליכוד. דיברנו על הרחבת שיתופי הפעולה בין הממשלה לרשויות, על מתן סיוע לפרויקטים ברשויות ועל העברת חוק להרחבת סמכויות הוועדות המקומיות לתכנון ולבנייה, דבר שיקל על הבירוקרטיה בוועדות וימנע עיכובים מיותרים.


תודה למתמי"דים שלנו

בשבוע שעבר התקיים ערב הוקרה למתנדבי מג"ב, מחוז דרום. בסיס ההפעלה של מרחבים, הוא אחד מהבסיסים הגדולים במחוז, בזכות מספר המתנדבים הגדול – שעושים עבודה מבורכת. שני מצטיינים לשנת 2013 יש לנו: עמי ברוכי מפטיש ורותי ארובס מקלחים! ישר כח! המעוניינים להצטרף לפעילות במתמי"ד מוזמנים ליצור קשר עם שי כנה: 050-6274753


סיור גנים

בשבוע שעבר סיירנו בבתי הספר והשבוע התחלנו לבקר בגני הילדים. בסיור השתתפו דליה יוסף, מנהלת מחלקת החינוך, אילנה ברקת, מנהלת מדור גני הילדים, שמעון פרץ, גזבר המועצה וארמי פרג'. בשבועיים הקרובים נבקר בכל הגנים במטרה לראות מקרוב את החוזקות של הגנים ואת הפערים ולטפל בהם. הדבר שמאוד בלט, ובטח הורי הגנים יסכימו איתי, שגני הילדים נמצאים בעשייה מאוד משמעותית. נהניתי לראות את עבודת הצוותים המעולים בגנים, את הדאגה לילדים ואת האהבה הגדולה שיש. משקפיים

לידיעת אלו שהזמינו משקפיים: בתחילת השבוע הבא יגיעו המשקפיים ליישובים. אתם תוכלו לקחת אותם מהמזכירויות בצירוף האישור עם הבר קוד שקיבלתם ביום הבדיקה. בהזמנות זו אני מבקש להודות לכמה אנשים יקרים שתרמו רבות לקיום המבצע. שוב, לתורמים, לכל המתנדבים הרבים מהמועצה שנרתמו למבצע, לעובדי המתנ"ס והמועצה, לליוי רפאל, מבטחה, על יצירת הקשרים הטובים, לריטה, אליטה והילדים המופלאים ממקהלת מרחבים ומקהלת "פעמונים". 


פרשת השבוע

פרשת השבוע וישלח מלמדת אותנו פרקים חשובים בניהול עימותים. גם העימות של יעקב ועשיו וגם העימות של שמעון ולוי עם אנשי שכם לאחר האונס של דינה.

נתרכז בהכנות שעושה יעקב לקראת המפגש עם עשיו אחיו. יש חשבון ארוך בין שני האחים וכזכור יעקב ברח מפני עשיו. עכשיו הוא שומע שעשיו בא לקראתו ואז הוא "מתקין עצמו לשלושה דברים, לדורון (מתנה) לתפילה ולמלחמה". 

בתחילה הוא מחלק את המחנה לשניים ושם את הנשים והילדים בנפרד, כדי שאם יהיה עימות צבאי הם יינצלו. אחר כך הוא מתפלל ולבסוף שולח מנחה (מתנה) לפניו אל אחיו.

חכמים כבר אמרו שמי שרוצה לעסוק במדיניות יניח את הפרשה הזאת לפניו וילמד ממנה.

בימים אלה, כאשר המתיחות עם אירן גדלה והוויכוח הוא אם לנקוט סנקציות או לבטל ואם לתקוף צבאית את מתקני הגרעין, הפרשה הזאת אקטואלית מתמיד.

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

חסר רכיב