חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי י"ט בכסלו תשע"ד 22 בנובמבר 2013

22/11/2013

בס"ד

יום שישי י"ט בכסלו תשע"ד

22 בנובמבר 2013

 

שלום לכולם,

השבוע התקיים אחד הכנסים החשובים בארץ, כנס ישראל- שדרות לחברה, במכללת 'ספיר'. בכנס השתתפו שרים, ח"כים, ראשי רשויות, ארגונים ועמותות והוא משמש במה לשיח חברתי לכל שכבות האוכלוסייה. שמחתי לפגוש שם את תלמידי התיכון שלנו, שגילו מעורבות חברתית ואכפתיות. כדי להביא לשינוי אמיתי על כולנו לקחת חלק פעיל. השתתפתי בפאנל 'מדיניות לאומית לצעירים בישראל', יחד עם מיכל מנקס, ראש מינהל חינוך וחברה, במרכז השלטון המקומי, שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו ויו"ר וועדת הצעירים, במרכז השלטון המקומי, מיכאל וולה, מנהל יחידת הצעירים בעיריית תל אביב- יפו וחה"כ יפעת קריב, יו"ר השדולה למען הצעירים בישראל. כידוע לכם, מתן פתרונות הולמים לצעירים במועצה שלנו מעסיק אותנו מאוד. המחאה החברתית לפני שנתיים עסקה בחוסר שוויון וצדק, אבל מאז כלום לא השתנה. אין מדיניות מוסדרת ומסודרת למען הצעירים. בכל הארץ, הילדים ובני הנוער מטופלים במערכת החינוך, לאחר מכן יש מי שדואג להם בצבא או בשירות הלאומי, אבל מיום השחרור- אין מי שדואג לצעירים. הצעירים הם הכח המניע של החברה שלנו ומחובת המדינה לדאוג להם. הממשלה חייבת לשנות תפיסה ולהקים רשות שתטפל רק בצעירים, כולל אסטרטגיה לטווח ארוך.על פיתוח התיירות הכפרית ועל הקשר שבין איטליה- ישראל

ביום שישי שעבר אירחנו משקיעים מאיטליה המתעניינים בהקמת יקבים וייצור שמן זית, וכעת אנו בוחנים אפשרויות לשיתופי פעולה בין המשקיעים למועצה. כמה ימים לאחר המפגש, התקיים במרכז ג'ו אלון יום עיון בנושא פיתוח הכפר והתיירות הכפרית, שארגן משרד החקלאות ופיתוח הכפר בשיתוף האיחוד האירופי בישראל. היועצים האירופאים הציגו לפנינו את התוכנית שפותחה בסיצליה, איטליה לפיתוח התיירות הכפרית ומשרד החקלאות בונה כעת מודל דומה, בהתאם לצרכים שלנו, במושבים.   


כנס רפתנים

ענף הרפתות הוא אחד הטובים בארץ ו 10% מהרפתות המשפחתיות בישראל – פועלות במרחבים. מתווה לוקר מקשה על הרפתנים ורבים בארץ כבר סגרו את הרפתות או ששוקלים לסגור את המשק. אנו, מצידנו, נמשיך ונעשה כל שביכולותינו כדי לעזור לרפתנים. חשוב לנו שהענף ימשיך להתקיים ושאף משק לא ייסגר. ננהל מאבק משותף מול משרדי הממשלה השונים, ובעיקרם משרד החקלאות ומשרד ראש הממשלה. ביום שני, הגיע מזכיר התאחדות מגדלי הבקר הנכנס, אביתר דותן, לסיור ברפתות במרחבים ולשיחה עם הרפתנים במועצה. המזכיר ציין כי הוא מקים צוות, שייבחן את המצב ויציג תוכנית תוך 4 חודשים. בתוכנית יהיו 10-15 המלצות יישומיות לביצוע. יוני דמרי, מגילת, שותף לצוות 'דור ההמשך' בארגון, וגם הצוות שלו פועל לגיבוש המלצות בנושא דור ההמשך. בהצלחה!


על כוס קפה

השבוע נפגשנו סיגל מורן, ראשת המוא"ז בני שמעון, תמיר עידן, ראש המוא"ז שדות נגב ואני למפגש עמיתים. בחנו את התקדמות הוועדה החקלאית המשותפת, שקורמת עור וגידים. משרדי הוועדה יהיו במ. החקלאות בצומת גילת ויהיו חברים בה 3 חקלאים מכל מועצה, כאשר בהתחלה גם ראשי המועצות ייקחו בה חלק. נכון לרגע זה, אלי מוגרבי מרכז את הוועדה. לשאלות אתם מוזמנים לפנות אליו: 052-6817539. עוד דיברנו על מיזמים משותפים נוספים, רכישת מכונות טיאוט ומשאיות אשפה.


עוף הנגב

מפעל 'עוף הנגב' נענה לבקשתנו לסייע במימון פרויקטים חינוכיים בקהילה. השנה יתרום המפעל 100,000 ₪! לטובת שני פרויקטים: פרויקט הטייסת ופרויקט לגיל הרך. אני מבקש להודות בשם קהילת מרחבים להנהלת 'עוף הנגב'.    


סיום מחזור א' - הנדסאי אלקטרוניקה   

אתמול הוענקו דיפלומות לתלמידי י"ד, בוגרי המחזור הראשון במכללת מרחבים, במגמת הנדסאי אלקטרוניקה. רוב התלמידים סיימו בהצטיינות וכעת הם משרתים ביחידות היוקרה של צה"ל. יישר כח והצלחה בהמשך!   


כלניות...

גם השנה, מתקיימת התחרות "הפרח של המדינה". אז רגע לפני פסטיבל 'דרום אדום', החג שלנו, בואו נצביע ונפרגן לכלנית... להצבעה לחצו כאן.


   המנצחת שלנו.... 


פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת וישב. " וַיֵּשֶׁב יַעֲקֹב, בְּאֶרֶץ מְגוּרֵי אָבִיו בְּאֶרֶץ, כְּנָעַן. אֵלֶּה תֹּלְדוֹת יַעֲקֹב, יוֹסֵף בֶּן-שְׁבַע-עֶשְׂרֵה שָׁנָה הָיָה רֹעֶה אֶת-אֶחָיו בַּצֹּאן"

הפרשה מספרת על מלחמת האחים, בין בני יעקב ליוסף. מלחמה שנולדה בגלל כמה תכונות אנושיות פסולות.

ראשית, ההעדפה הגלויה של האב את הבן. יעקב לא רק אהב את יוסף, בנה של רחל, אלא עשה לו כתנת פסים כדי להפגין את האהבה היתרה.

גם ליוסף היה חלק בגילוי השנאה הזה. האחים אומנם שנאו אותו על כך שאביו העדיף אותו, אבל הוא חלם חלומות איך עלה לגדולה ולא היסס לספר על כך לאחים שלו. אז גם היוהרה, היחס המפלה של אביו, וכמובן, גם קנאת האחים, כל אלה גרמו לריב האחים הכי נורא בתולדות עם ישראל.

כדאי לזכור את זה. אלה תכונות שמהן צריך להישמר.  


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

חסר רכיב