חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי י' בטבת תשע"ד 13 בדצמבר 2013

13/12/2013

בס"ד

יום שישי י' בטבת תשע"ד

13 בדצמבר 2013

 

שלום לכולם,

היה שווה לחכות. החורף והגשם הגיעו אלינו. הנופים שלנו מדהימים. החקלאים שלנו עבדו קשה מאוד בימים האחרונים. היו כמה הצפות ביישובים, שטופלו. בשעת ערב, קרס עץ בכביש שבין מבועים- לניר משה וניר עקיבא וחסם לחלוטין את התנועה. המתנדבים, תושבי המועצה, שהגיעו למקום, דאגו להאיר את המקום, להזהיר את הנהגים ולפנות את העץ. אני מבקש להודות בשם כולנו לעמוס ארלקי, לנתן קירשנר ולמתנדבי המתמי"ד שלנו על הסיוע המהיר ועל הפינוי. אני מבקש להודות גם לירון יפרח, לעובדי מליכי, לשי כנה ולכל המתנדבים, שסייעו ליחידות החילוץ לחלץ את האנשים שנסחפו או ששקעו עם הרכבים בשטחים ובנחלים. יישר כח לכל העוסקים במלאכה!

מחשב לכל ילד

זוכרים את הפגישה שהתקיימה עם סגן השר אופיר אקוניס בנושא מחשב לכל ילד במרחבים? השבוע התקיימה פגישה עם הילית, מנהלת מחוז דרום במשרד ראש הממשלה, כדי לקדם את הנושא. אנו נעשה מיפוי צרכים ונצא לדרך. יש קריטריונים מאוד ברורים לגבי זכאות למחשב.  


מעבר צה"ל לנגב

במסגרת כניסת המועצה לתוכנית הלאומית כרשות מטרה, יופנו 100 מיליון ₪ בפעימות, במשך 5 שנים לטובת שיפור החינוך, התרבות, טיפול במגורים לזוגות צעירים, מבני ציבור ועוד. השבוע נפגשנו עם אדווה אשל רבינוביץ, וסיכמנו שיוקם צוות לכל נושא מטעם המועצה יחד עם נציג נגב גליל, כדי לבנות תוכניות מתאימות לאג'נדה של המעבר. צוותי המועצה כבר הוקמו והחלו לפעול. ישנה התרגשות גדולה בקרב כל מנהלי המחלקות מהתקציבים הרבים הצפויים להגיע...


משרד הפנים

בפגישה עם מ"מ מנכ"ל משרד הפנים, שוקי עמרני ואנשי המשרד העלינו מס' נושאים, ביניהם:

מענק האיזון לשנת 2014 – הובטח שהתקציב ל 2014 יהיה לפחות 95% מהתקציב לשנת 2013.

שיפוץ המקלטים הציבוריים – מרחבים מעולם לא נכללה בתוכנית שיפוץ המקלטים של מפעל הפיס. מ"מ מנכ"ל משרד הפנים הסכים לכלול את מרחבים בתוכנית, המשמעות – קבלת תקציבים לשיפוץ מקלטים ציבוריים ביישובי המועצה.


פארק נ.ע.מ

השבוע התקיים יום עיון בו השתתפו המנכ"לים של המפעלים הקיימים בפארק נ.ע.מ. והמנכ"לים של המפעלים העתידיים להיבנות יחד עם נציגי המשרדים הממשלתיים. אנו תולים תקוות גדולות בפארק ועושים כל שביכולתנו על מנת לסייע לו ולמפעלים שבו להתפתח. התחושה שלי היא שכל מפעל בפארק הוא חלק בלתי נפרד מהקהילה שלנו. מאז שמחלבת טרה הגיעה אלינו, אני באופן אוטומטי קונה רק טרה. ההצלחה של המפעלים – היא ההצלחה שלנו. 500 דונם כבר שווקו למפעלים וליזמים ואנו פועלים במטרה לפתח את שלב ג' של הפארק, בו ישווקו 500 דונם נוספים. כיום עובדים בפארק 500 עובדים ועד 2015 צפויים לעבוד בפארק 3000 עובדים. בין המפעלים והעסקים שייפתחו בתוך שנה: סלטי מיקי, רמי לוי, מובילקס, פלדמן אבזורי רכב, לוריא - הייטק, מודל הום, טרבלסי קרמיקה ועוד. ברגע שיסתיים שלב ג', שעדיין לא שווק, יועסקו בפארק קרוב ל 4000 עובדים.  

 

מינהל מקרקעי ישראל

ביום רביעי התקיים סיור עם בנצי ליברמן, מנהל מינהל מקרקעי ישראל וכל צוות המחוז, ערן ראובני, מנהל המחוז, יועצים משפטיים והנהלת מושבי הנגב, בעניין הסדרת השימוש בשטחי החקלאות של מושבי הנגב. סיכמנו שנקים וועדה משותפת למינהל, למשרד החקלאות ולמושבי הנגב, על מנת להסדיר אחת ולתמיד את נושא הקרקעות ואת השימוש בהן.


תודה לאילה

במסיבת חנוכה של מרכזי היום לקשיש שהתקיימה בשבוע שעבר, הודינו לאילה, אילאנה ארטוב, על 12 שנות עבודה, בהן ניהלה את מרכזי היום לתפארת ומתוך דאגה אמיתית והרבה אהבה לכל חבר וחברה במרכז. אילה עוברת לתפקיד חדש ונאחל לה הצלחה גדולה. אילה לא עוזבת אותנו ותמשיך לתרום מהידע שלה למערכת כחברת הנהלה בבית הקשיש. נאחל גם הצלחה לקווינה ממושב רנן, שכבר נכנסה לתפקיד.   

פרשת השבוע

פרשת השבוע, ויחי, חותמת את ספר בראשית ולמעשה, מציינת את המעבר בין תקופת המשפחה לתקופת האומה. עד עכשיו זה היה סיפור המשפחה, מאברהם ועד יעקב וצאצאיו. מעתה מתחילה להיווצר האומה העברית.

"וַיִּקְרָא יַעֲקב אֶל בָּנָיו וַיּאמֶר הֵאָסְפוּ וְאַגִּידָה לָכֶם אֵת אֲשֶׁר יִקְרָא אֶתְכֶם בְּאַחֲרִית הַיָּמִים: הִקָּבְצוּ וְשִׁמְעוּ בְּנֵי יַעֲקב וְשִׁמְעוּ אֶל יִשְׂרָאֵל אֲבִיכֶם"

מדוע חוזר יעקב על בקשתו? "היאספו" ולאחר מכן מבקש "היקבצו"? חז"ל פירשו את הסיבה ואמרו כי תחילה נאספים, ורק כאשר קיימת אסיפה אפשר לעשות מהנאספים קבוצה. אך לא זו בלבד, המדרש מלמד אותנו כי "ציווה אותם על המחלוקת" ו"האספו שאם אתם בלב אחד אין כל בריה יכולה לכם" כלומר, יעקב ציווה את בניו שלא תהא מחלוקת ביניהם לאחר מותו, ושכולם יהיו אסיפה אחת. צוואת יעקב באה למנוע "מלחמת אחים".

על כל אחת ואחד מאיתנו מוטלת האחריות לאחדות.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

חסר רכיב