חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי י"ז בטבת תשע"ד 20 בדצמבר 2013

20/12/2013

בס"ד

יום שישי י"ז בטבת תשע"ד

20 בדצמבר 2013

 

שלום לכולם,

מהפכת התחבורה. כידוע לכם, אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא ובאינטנסיביות עם אנשי משרד התחבורה, על מנת להביא לשיפור כל תשתיות התחבורה באזור. בשעה טובה, בשבוע הבא תיחנך תחנת הרכבת בשדרות ובעוד מס' חודשים יחנכו התחנות בנתיבות ובאופקים. תושבי המועצה זכאים לנסיעות חינם ברכבת במשך 3 חודשים. נסיעה טובה!

-          בעוד שבועיים, ב 1.1.14 יצא מכרז להפעלת 6 קווים באזור מרחבים ובהמשך יותקנו תחנות חכמות עם GPS.

-          בימים הקרובים ייערך סקר בנושא תחבורה ציבורית בקרב רוב תושבי המועצה. הסקר יהיה מקיף ומקצועי, אשר ייתן לנו כלים לתכנון מערך התחבורה העתידי של המועצה, לרווחת תושביה והמבקרים בה. ביכולתכם לסייע לנו רבות בתכנון, בגיבוש פתרונות תחבורתיים לעתיד ובחלוקת משאבים נכונה. בימים הקרובים יפנו אליכם סוקרים מטעם צוות תכנית אב לתחבורה באר-שבע, כדי ללמוד מכם אודות הרגלי הנסיעה הקבועים שלכם. התשובות שלכם יסייעו לנו לקבל תמונה מלאה על צורכי התחבורה במועצה, ולתכנון מערכת טובה ומתקדמת המבוססת על נתונים אמיתיים ואמינים. אנא שתפו פעולה עם הסוקרים.

-          חברת 'מטרופולין' תפעיל את הקווים באזורנו ויחולו כמה שינויים:

יופעל קו חדש שמספרו: 381 בין ראשל"צ לב"ש.

תופסק פעילותו של קו 351 ת"א- ב"ש. קו 371 יקוצר ויגיע לראשל"צ (במקום לת"א).

כדאי מאוד להתעדכן באתר מטרופולין www.metropoline.com או במס' 5900*  נעדכן כשיחלו לפעול קווי התחבורה החדשים.

אני מבקש להודות לשר התחבורה ישראל כץ ולאנשי משרדו על ההתגייסות לטובת מרחבים והאזור.


לימודים עם תנאים כדאיים

בחודש פברואר הקרוב תיפתח תוכנית לימודים להנדסאים, הכולל 4 סמסטרים רצופים. מלגות מלאות יוענקו לבוגרי צבא/ שירות לאומי (עד 5 שנים מתום השירות), מחשב אישי מתנה, מלגת קיום בסך 1,500 ₪ ועבודה מובטחת באחד מהמפעלים שבפרויקט. הפרטים המלאים בלינק המצורף כאן.


מוכנות בחירום

השבוע התכנסה וועדת מל"ח (משק לשעת חירום) של המועצה. כל ראש מיכלול הציג את ההתקדמות שלו השנה בהיערכות לחירום ואת הפערים הקיימים. השותפים מ'הקואליציה הישראלית לטראומה', דיוויד גידרון ושרית זיו יחד עם ארמי ורקפת, סייעו במהלך השנה לכל ראשי המיכלולים להכין נוהל חירום, וכעת לכל מחלקה יש נוהל מסודר ומאושר. בעלי התפקידים יודעים כיצד עליהם לפעול בשעת חירום. כשאנחנו מדברים חירום, הכוונה היא כמובן לכל אירוע חריג, לא רק להסלמה או למלחמה. בסערה שאירעה בסוף השבוע שעבר צוותי הצח"י (צוות חירום יישובי) בכמה יישובים לקחו אחריות ווידאו שכל התושבים מסתדרים  ושלא חסר דבר לאיש. אני מוכרח לציין את הצוות של מבועים, שדאג להגיע לבתי הקשישים ולחלק מצרכים חיוניים. תודה גדולה לכל הצוותים המסורים. יישר כח!


ביקור שכנים

השבוע סיירתי עם תמיר עידן ויצחק אליה במח"ע (משקי חבל עזה) כדי ללמוד על התנהלות החברה, על אופי ביצוע הגידולים ודרכי הניהול, כדי ללמוד מהשכנים. ביקרנו במכוני המיון, נפגשנו עם מנכ"ל החברה ועובדים נוספים וסיכמנו על שיתופי פעולה בין מושבי הנגב למח"ע בנושאים שונים שיבואו לידי ביטוי בהמשך.


חקלאים: דיווח על נזקי הסופה
אנא העבירו בהקדם דיווח על נזקי מזג האוויר לאלי מוגרבי, מהוועדה החקלאית. יש לרשום את שם המשק/ חקלאי, יישוב, סוג הגידול שנפגע, כמות דונמים שניזוקו, סוג הנזק ומס' טלפון נייד. את הפרטים העבירו לפקס מס' 08-9929427. במקביל, העבירו את הנתונים הללו לקנט במס' 03-6270200.
ניתן להיעזר באלי מוגרבי 052-6817539.


פרשת השבוע

פרשת שמות, היא הפרשה שבה מסופר על הפיכתם של המשפחות שירדו מצריימה לעם. הפרשה מתחילה בשמותיהם של הבאים מצריימה, כל שם בפני עצמו. אחר- כך, בעיצומה של הפרשה, כאשר משה ואהרון מגיעים אל פרעה הם דורשים "שלח את עמי". כבר לא מדובר באנשים פרטיים. עכשיו כבר מדובר בעם. ומה הופך את אוסף היחידים לעם? לפני כל דבר זה מינוי המנהיג. כאשר הקב"ה נגלה אל משה בסנה ושולח אותו אל פרעה. מתברר שדווקא בתנאים הכי קשים ועבדות נוראה אפשר לגבש את הציבור לקהילה אחת, כאשר יש אחריות הדדית, וכאשר יש מנהיגות ראויה.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

חסר רכיב