חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי כ"ד בטבת תשע"ד 27 בדצמבר 2013

27/12/2013

בס"ד

יום שישי כ"ד בטבת תשע"ד

27 בדצמבר 2013

 

שלום לכולם,

השבוע התקיים אחד המאורעות המשמעותיים ביותר עבור הנגב. הרכבת הגיעה לשדרות והיא כבר פועלת. המעמד היה מאוד מרגש והוא בעל השפעה אדירה על הנגב. תושבי המועצה זכאים לנסיעה חינם לכל יעד ב 90 הימים הקרובים באמצעות רב- תו. אתם מוזמנים להיכנס ולהירשם. במהלך הטקס פנה אליי השר ואמר שבקרוב תוצב עמדת כירטוס לרכבת בבניין המועצה, כך שכל מי שירצה לרכוש כרטיסים לרכבת יוכל לעשות זאת מכאן, ללא תורים. נסיעה טובה!


שיכון חצרים

השבוע סיירנו בגני הילדים בשיכון. התרשמנו מאוד מהצוותים ומהפעילויות המתקיימות בגנים. לשמחתנו, גם בשיכון מס' הילדים גדל ואנו עובדים על בניית 3 כיתות נוספות. בנוסף, התקיימה פגישה עם מפקד בסיס חצרים, טל קלמן ויו"ר השיכון, אייל לוי, ועידכנו על התקדמות תוכניות שונות.

השבוע התקיים טקס סיום קורס טיס בבסיס חצרים. מפקד הבסיס העניק לנו הזמנות לטקס ותלמידי כיתה י"ב זכו לצפות בטקס המרגש. מפקד הבסיס הציע שטייסים מהשיכון ירצו לפני תלמידי התיכון וזו תהיה דרך נוספת שלנו לחבר את הנערים לערכי הציונות ולמורשת חיל האוויר.


מעבר בסיסי צה"ל לנגב

את החלטת הממשלה 546 למעבר בסיסי צה"ל לנגב התחלנו ליישם הלכה למעשה. השבוע התקיימה פגישה נוספת עם נציגי נגב גליל וקיבלנו הרשאה על סך 220 אש"ח לטובת הנעת התוכנית האסטרטגית של המועצה. כפי שכבר ציינתי בעבר, המחלקות השונות הקימו צוותים עם נציגי נגב גליל, שפועלים במטרה לבנות תוכנית מתאימה.


תקציב 2014

השבוע התכנסה מליאת המועצה כדי לדון בתקציב לשנת 2014. רואה החשבון של המועצה הסביר על כל סעיפי התקציב וחברי המליאה, כולם, הצביעו בעד התקציב המוצע. אני מבקש להודות לחברים על השתתפות ערה בדיון ועל התמיכה פה אחד בהצעת התקציב. אני מבקש להודות לגזבר המועצה, שמעון פרץ, על עבודה מאומצת ומקצועית. יישר כח.      


פיתוח יער שרשרת

יער שרשרת משותף לשדות נגב ולמרחבים. בישיבת וועדת ההיגוי בנושא פיתוח היער, בהשתתפות נציגי רשות הטבע והגנים, קק"ל, רשות הניקוז והמועצות, הוחלט להקים בו אזור קמפינג מסודר וסוכם עם קק"ל על ביצוע מיידי של שידרוג החניות, התקנת ברזיות ושבילי גישה. כמו כן, הוקם צוות חשיבה מצומצם לפיתוח היער ולהפיכתו למוקד בילוי אזורי וארצי.       


קרן קרב

ביום חמישי שעבר הגיע אלינו לביקור ניסים מטלון, מנכ"ל קרן קרב. סיירנו בגני הילדים ובבתי- הספר, יחד עם מנהלת מחלקת החינוך ומנהלת מדור הגנים. מנכ"ל הקרן, התחיל את דרכו המקצועית כאן, אצלנו במרחבים, כרכז, והפעם הוא הגיע לסיור כמנכ"ל. ראינו את חוגי קרב והמנכ"ל התרשם מאוד מהפעילות במערכת החינוך שלנו. בתקופה האחרונה, קיצץ משרד החינוך תקציבים רבים מתוכנית קרב והמנכ"ל התרשם מהתארגנות המועצה והמערכת החינוכית. על אף הקיצוץ, לא ויתרנו על התכנים החשובים והשלמנו את התקציבים. סיכמנו כי קרן קרב תפעל להרחבת פעילותה במרחבים באמצעות הוספת תוכניות.


סקר מעברים

מעברים הרכיבו שאלון קצר, שמטרתו לסייע למחפשי עבודה. השאלון הוא אנונימי, בן 6 שאלות, ועיבוד הנתונים יסייע להרחיב את השירותים הניתנים במעברים למחפשי עבודה. נשמח אם כולכם תקדישו לו כמה דקות. להשתתפות בסקר לחצו כאן.


חה"כ יריב לוין

אתמול הגיע אלינו יו"ר הקואליציה, חה"כ יריב לוין. גם חה"כ לוין מסכים שנעשה עוול לתושבי מרחבים בביטול חוק הנגב ואמר כי יפעל יחד איתנו על מנת לעשות צדק. למפגש הגיעו חברים מהאזור, שהעלו נושאים שונים. היה מעניין מאוד.  

 

פרשת השבוע

פרשת וארא מספרת את בואם של משה ואחיו אהרון אל פרעה בדרישה להוציא את העם מן העבדות.

כדאי שנשים לב למושג "עבדות" או "עבודה". עבודה, בפרשות הראשונות בספר שמות, נקשרת עם עבודת פרך. זאת אומרת, משמעותה עבודה קשה, מפרכת. אבל לא תמיד זה היה כך. יש גם עבודה אחרת. המושג עבודה גם ניכר בהקשר אחר, של עבודה מתוך אהבה. וזאת העבודה שעבד יעקב ברחל כאשר יעקב הגיע ללבן הוא אמר לו "ברחל" כך יש לעבוד. לעבוד ב... להבדיל, יש לעבוד את. אגב, יש מושג נוסף של עבודה וזאת עבודת הקודש. שהוא גם מושג נפרד.

מכל מקום, צריך לזכור שאפשר שהעבודה תיעשה בצורה שתגרום כעס, תהיה לא נעימה, מפרכת. ואפשר שהעבודה תיעשה באהבה, לשם השגת מטרה. אני חש שאני עובד בכם, למענכם. באהבה.  

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

חסר רכיב