חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי ט' בשבט תשע"ד 10 בינואר 2014

10/01/2014


יום שישי ט' בשבט תשע"ד

10 בינואר 2014

  

שלום לכולם,


סגירת הכניסה למתחם קק"ל, בצומת גילת

בחודשים האחרונים פעלנו יחד עם הנהלת קק"ל וחב' נתיבי ישראל (מע"צ) לסגירת הפנייה שמאלה מכביש 25 למתחם קק"ל. הצומת סואן ומסוכן ונגרמו בו תאונות מיותרות. השבוע, בפגישה שהתקיימה עם אלכס גליקמן, מנהל המחוז בחב' נתיבי ישראל, סוכם על ביטול הפנייה. כמו כן, ביקשנו שירחיבו את הפנייה שמאלה בצומת גילת לשני נתיבים, על מנת למנוע את העומס. בנוסף, העלינו בפגישה את התכנון להקמת מרכז מסחרי בצומת. הנהלת המחוז הביעה את הסכמתה לביצוע התוכנית.   


על התייעלות ועל חיסכון

החל מהשבוע, המועצה אחראית על הטיפול בגזם בכל היישובים. עד היום, המועצה העבירה תקציב באמצעות הסל המוניציפאלי ליישובים. הגזם פונה להטמנה בתשלום והיו מקרים בהם הגזם לא טופל כיאות (הוציאו לשריפה וכיוב'). כעת, מופעל כאן פיילוט לריסוק הגזם במקום, שיועבר לחיפוי קרקע בשטחים ציבוריים וביערות הסמוכים לנו. זה פתרון אסתטי סביבתי חדשני, שיחסוך עלויות רבות למועצה.


ביקור במו"פ רמת הנגב

ביום שלישי הגיעו שר החקלאות יאיר שמיר ומנכ"ל משרדו, רמי כהן, לביקור במועצה האזורית רמת הנגב. שמוליק ריפמן, ראש המועצה ויו"ר מרכז המועצות האזורית הזמין אותי להשתתף בביקור. סיירנו במו"פ והתרשמנו מהגידולים המיוחדים ומפעילות המועצה. העליתי לפני השר והמנכ"ל כמה נושאים ממרחבים ועידכנתי כי הוועדה החקלאית המשותפת לנו, לבני- שמעון ולשדות- נגב, החלה את עבודתה במשרדי משרד החקלאות, בצומת גילת. אני מבקש להודות לשמוליק על ההזמנה ועל האירוח. בשבוע הבא יגיעו השר ופמלייתו לביקור אצלנו, במרחבים.


שיפוץ מקלטים

קיבלנו תקציב לשיפוץ המקלטים. השבוע יצאנו למכרז ובקרוב יחלו העבודות במקלטים ב- 6 יישובים. כשנקבל את התקציב הבא, ישופצו מקלטים נוספים ביישובים אחרים. המקלטים ישמשו את בני הנוער בשיגרה.


תודה לרב בנימין חן

ביום שני קיימנו מפגש הוקרה לרב האזורי בנימין חן, על שנים של עשייה, שהחלה במערכת החינוכית שלנו. אין ספק שסימן ההיכר של הרב חן הוא סבר פנים יפות, חן וחיוך, שהקרין על כולנו. אנו מאחלים לרב חן הצלחה בהמשך דרכו החדשה ומצפים להשתלבותו בפעילות המועצה, בכל דרך.


מפגש גננות וסייעות

ביום שלישי התקיים ערב גיבוש לנבחרת הגננות והסייעות של המועצה, לכבוד ט"ו בשבט ולהצדעה לשתי גננות חרוצות שפורשות לאחר עבודה של 36 שנים במערכת. אהובה כהן, מגן פעמי תש"ז ותפארת ברוכי מגן בטחה. נאחל לשתיהן הצלחה בהמשך! בהזדמנות זו נודה גם לאילנה ברקת, לדליה יוסף ולצוות הגננות שסייע רבות בארגון המפגש.

     

פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת בשלח, מוכרת כשבת שירה, בשל שירת ההודיה ששרו משה ובני ישראל לאחר נס קריעת ים סוף.

הפרשה נפתחת בפסוק מאלף. "ויהי בשלח פרעה את העם ולא נחם אלוקים דרך ארץ פלשתים כי קרוב הוא כי אמר אלוקים, פו יינחם העם בראותם מלחמה ושבו מצריימה".

ואמנם, התחזית הזאת התבררה כמדויקת מאד. כאשר ראה עם העבדים, שעתה זה ניצל, את חיל פרעה רודף אחריהם, מיד פרץ בזעקות שבר:"המבלי אין קברים במצרים כי לקחתנו למות במדבר?" קשה שלא לראות את כפיות הטובה של העם שעתה זה יצא מעבדות ארוכה לחירות. ובכל זאת, ההתנהגות גם מובנת. העם שיצא ממצרים התרגל לחיות בתנאי עבדות. דרוש לו זמן להסתגל לחיים של עם חופשי וזאת הסיבה שה' מוליך את העם סביב סביב ארבעים שנה עד שהעם בשל ומוכן להיכנס לארץ המובטחת.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

חסר רכיב