חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי ל' בשבט תשע"ד 31 בינואר 2014

31/01/2014


שלום לכולם,

רדיו אשל הנשיא, הרדיו החינוכי הראשון בישראל, חוגג השנה 20! ביום שישי שעבר ציינו בכפר את החגיגות בטקס עם שדרני הרדיו הבכירים בארץ, עם בוגרי ותלמידי בית- הספר. אני מאזין מדי יום לתחנה ונהנה מהתכנים. ברכות לכל צוות הרדיו בעבר ובהווה, למנהל הרדיו אמיר ברקאי ולד"ר עוזי תפוחי, מנהל הכפר החינוכי. לצפייה בסרטון שהוקרן בחגיגות לחצו כאן.


הישג מדהים למושבי הנגב

ברכות לוועדת הרכש החדשה של מושבי הנגב על ניהול הצעות המחיר של השקדים. השנה הושג מחיר מצוין. מדובר על 7.5 ₪ לק"ג. המשמעות: הכנסה של 7.5-9 מיליון ₪ לחברה! הישג עצום, שכן, המחיר הוכפל פי 3 מהמחיר מלפני שנתיים. כמו כן, הושג מחיר מצוין גם על גרעיני האבטיח. תמיר עידאן ואני חרטנו על דגלנו להגדיל את רווחי החברה ואנו מחויבים לכך.   


מלגות לסטודנטים

בשבוע שעבר התקיים טקס חלוקת מלגות שהעניק ארגון "מושבי הנגב". בסה"כ הוענקו למעלה מ 300 אלף ₪ ל 120 סטודנטים (2,500 ₪ לסטודנט) מהמושבים החברים בארגון (מאזור לכיש ועד הערבה). את הקמת הקרן יזם רחמים יונה, לפני 6 שנים, ומאז בכל שנה מספר הסטודנטים, כמו גם, סכום המלגה, גדלים. הסטודנטים נבחרו על- ידי וועדי המושבים. אני מבקש להודות לרחמים יונה על פועלו. יישר כח!


תודה לעוף הנגב

ביום ג' העניק מפעל "עוף הנגב" 100,000 ₪ לטובת פרויקטים חינוכיים במרחבים. בטקס השתתפו מנכל קבוצת א.ת. דוד קליאוט, חנה שחר, מנהלת "עוף הנגב", דליה יוסף, מנהלת מח' החינוך. אני מבקש להודות לדוד קליאוט, לחנה שחר ולצוות המפעל על התרומה הנדיבה.  


מעבר בסיסי צה"ל לנגב

קרית ההדרכה בצומת ירוחם נבנית בקצב מסחרר. השבוע התקיים פורום "מעגלים בנגב", בהשתתפות ראשי הרשויות. כרשות מטרה, קיבלנו עידכון על המשך הבניה ועל מעבר בסיסים נוספים ונערך סיור מהנה, שבמהלכו דנו כיצד ניתן לשלב צעירים במערכת תוך שיתוף והשפעה על מקבלי ההחלטות.


למען העובדים

השבוע נפגשנו יו"ר וועד העובדים במועצה, יצחק רחמני, גזבר הוועד, עמי דוידיאן ומזכירת המועצה, אילנית ניר לוי, עם יו"ר הסתדרות המעו"ף (איגוד מקצועי בתוך ההסתדרות הכללית החדשה). מטרת הפגישה: קידום ענייני העובדים מול ההסתדרות. סוכם כי הסתדרות המעו"ף תממן ימי עיון, כולל הסעות, לעובדי המועצה ועל חיזוק הקשר עם ההסתדרות, לרווחת העובדים.  


סיום קורס מנהלי קהילה

בוגרי קורס מנהלי קהילה, שהתקיים בשיתוף מכללת ספיר והמועצה, עמלו על הכנת פרויקט גמר, במהלכו ראיינו תושבים, את יושבי ראש הוועדים ואת עובדי המועצה. הבוגרים הגישו לנו דו"ח ענייני וממצה על האווירה במועצה, על תחושות התושבים וכיצד רואים יו"ר הוועדים את הקשר עם המועצה. הבוגרים כתבו גם המלצות לביצוע. נהניתי ממה ששמעתי וקראתי ובהחלט נפעל בכוחות משותפים לקיים את ההמלצות.   


עתידים

אנחנו ממש בסוף תהליך המעבר של מבנה הוועדה לתכנון ולבנייה מאיבים, למבנה החדש, סמוך למועצה. בוצעו בוועדה שינויים רבים, להתאמה לצורכי התושבים, וגם שם הוועדה שונה: "עתידים". אתמול, יום חמישי, קבענו מזוזות במבנה. שימו לב: עקב מעבר המשרדים בין הימים 5.2 ועד 15.2 – משרדי הוועדה יהיו סגורים ולא יהיה מענה טלפוני. הוועדה תשוב לפעילות שוטפת ב 16.2. פרטים מלאים באתר המועצה.


טקס נטיעות בפארק סיירת שקד

ביום שישי שעבר התקיים טקס נטיעות בפארק סיירת שקד, בהשתתפות ותיקי הסיירת ומשפחות שכולות. כיבדו אותנו בנוכחותם גם בני משפחתו של אל"מ (במיל') שריה (יאיא) עופר, מפקד סיירת שקד לשעבר, שנרצח ע"י מחבלים באמצעות גרזן בחודש אוקטובר האחרון. היה מרגש מאוד ואני מבקש להודות לוותיקי הסיירת, שדואגים מאוד להמשך פיתוח הפארק. מומלץ מאוד להגיע. יש לנו הזדמנות נהדרת במזג האוויר הנהדר שיש. ובהזדמנות זו נזכיר שבשבוע הבא יתחיל פסטיבל 'דרום אדום'. כל הפרטים באתר.  

   

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת תרומה, עוסקת בבניית המשכן. הקמת המשכן יש בה סתירה, לכאורה. מצד אחד, המשכן יוקם מתרומות שכל אחד מבני ישראל תורם על- פי רצונו. "מאת כל איש אשר יידבנו ליבו תקחו את תרומתי". מצד שני, המשכן והכלים ייעשו לפי מפרט מדויק שאסור להוסיף עליו ואסור לגרוע ממנו. "ככל אשר אני מראה אותך את תבנית המשכן ואת תבנית כל כליו וכן תעשו".

למה החומרים לבניית המשכן הם מכל איש לפי נדיבות ליבו ואילו הבנייה עצמה היא לפי מפרט מדויק?

ההסבר נמצא במלים האלה: "ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם". אלוהים איננו זקוק לבית. מי שזקוקים לו הם בני ישראל. לכן הם נדרשים לעשות את המקדש בנדיבות לב. אבל גם נדיבות הלב חייבת להיות מאופקת. אין שום צורך להפריז בגודל ובפאר החיצוני.

איפוק . זה מה שחשוב.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

 

חסר רכיב