חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי ו' באדר א' תשע"ד 7 בפברואר 2014

07/02/2014

שלום לכולם,

בימים הקרובים תצביע הכנסת על עקרונות מתן ההטבות ליישובי הפריפריה ואלו יישובים יזכו להטבות מס. אנו ממשיכים לפעול למען קבלת ההטבות לתושבי מרחבים. אין ספק שמתן ההקלות במס מחזקות את ההתיישבות בנגב ואת היישובים.

כידוע לכם, במהלך כל השנה האחרונה הנושא היה על סדר יומי. נפגשתי עם ח"כים ושרים, עם חברי וועדת הכספים ולפני חודשיים אף הגשנו לחברי וועדת הכספים חישוב משוער מטעם רואה חשבון. השבוע ובשבוע שעבר ביטלתי את כל הישיבות המתוכננות ונסעתי לפגישות בירושלים, במטרה לתקן את העוול שנעשה ולהבטיח כי יישובי המועצה יהיו זכאים לקבלת ההטבות. חברי הכנסת הביעו תמיכתם ורצון לסייע לנו. אני מבקש להודות לכולם, בהם: השר ישראל כץ, השר גלעד ארדן, השר סילבן שלום, השר אהרונוביץ, השר נפתלי בנט, סגן השר אופיר אקוניס, סגן השר זאב אלקין, סגן השר דני דנון, סגן השר אבי וורצמן, סגן השר אלי בן דהן, חה"כ זבולון כלפה, חה"כ גילה גמליאל, חה"כ מירי רגב, חה"כ צחי הנגבי ועוד. כרגע, אני לא יכול להבטיח לכם שנהיה זכאים להטבות. אני כן מבטיח לכם שאנו עושים כל שאנו יכולים על מנת שנהיה זכאים.


תחנת דלק במבועים

בשבועיים הקרובים(!) תחל בניית תחנת דלק בכניסה לאזור התעשייה במבועים. השבוע נפגשתי עם היזם שזכה במכרז. אין ספק שהגיע הזמן שתוקם תחנה ב'שובלים', שתעניק שרות לכל האזור. בהצלחה!


השר גלעד ארדן

ביום חמישי שעבר (30.1) נפגשנו, ארמי פרג', סגן ראש המועצה ושמעון פרץ, גזבר המועצה, עם השר להגנת העורף ושר התקשורת, חה"כ גלעד ארדן, עם מנכ"ל משרדו, ניצב (בדימוס) דן רונן ועם בכירי המשרד. סקרנו בישיבה את פעילות המועצה ואת אופן ההיערכות שלה לחירום, והצגנו את הפערים הקיימים, תוכניות מסודרות ובקשות לסיוע. המועצה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם אנשי המשרד להגנת העורף ועם פיקוד העורף. בשנה האחרונה השקענו רבות בהיערכות לחירום, בהקמת צוותי צח"י (צוות חירום יישובי) וערכנו תרגילים לבדיקת המוכנות של המיכלולים במועצה. הפגישה היתה מוצלחת מאוד ובקרוב נעדכן אתכם בהחלטות.


השקת הוועדה החקלאית

אתמול (יום חמישי) הושקה הוועדה החקלאית של המועצות האזוריות בני שמעון, שדות נגב ומרחבים, או כמו שהציעו "בני שדות מרחבים". שיתופי הפעולה המצוינים בין ראשי הרשויות השכנות מוכיחים את עצמם כל פעם מחדש והיד עוד נטויה. הוועדה החקלאית מעניקה מענה לחקלאי האזור בענפים השונים. תפקידה לפתח ולייעל את השירותים הניתנים לחקלאים ולהעניק להם ייצוג ראוי במשרדים הממשלתיים. הוועדה כבר מלווה את החקלאים בנושא פיצויים על נזקי הטבע, משבצת סטודנטים לחקלאות מחו"ל בעבודות חקלאיות ומעניקה סיוע בגיוס עובדים. אני מאמין שתהיה לוועדה השפעה משמעותית על אופי החקלאות באזור. משרדי הוועדה בחווה גילת, בסמוך  למשרד החקלאות. ליצירת קשר: אלי מוגרבי, 052-6817539 נטע כהן, מזכירת הוועדה, 08-9579437.


ניסוי הגן הכימי- אילן רמון ז"ל

לרגל שבוע החלל, ערכו השבוע תלמידי העתודה המדעית טכנולוגית, כיתה ח' בחטה"ב "מרחבים", את ניסוי "הגן הכימי", שבוצע ע"י אל"מ אילן רמון ז"ל במעבורת החלל "קולומביה" בשנת 2003, ובמקביל נערך בישראל. ממש התרגשתי להשתתף בניסוי. בנימה אישית- גם רוני, הבת הבכורה שלי השתתפה. ידוע שבית הספר שלנו מעניק לילדים חינוך איכותי וברמה גבוהה מאוד, אבל כל פעם מחדש אני מתמלא בתחושת גאווה ונחת. אני מבקש להודות לכל הצוות החינוכי: למורים: טובי הוכמן ועודד נחום, לאורלי חדד, האחראית על המשלחת, לרבקה אטיה, מנהלת "תפוח פיס", למנהלת ביה"ס, רחל סיני ולדליה יוסף, מנהלת מח' החינוך. דרום אדום

חג הכלניות התחיל השבוע. גשם לא יורד... לפחות נהנה ממזג אוויר אביבי, מנוף מדהים ומשלל הפעילויות לכל הגילאים, המוצעות לנו, שיתקיימו ב 4 סופי השבוע הקרובים. פרטים באתר המועצה ובאתר הפסטיבל.


פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת תצווה. השבת הראשונה בחודש אדר א'. ההפטרה היא הציווי הידוע "זָכוֹר, אֵת אֲשֶׁר-עָשָׂה לְךָ עֲמָלֵק, בַּדֶּרֶךְ, בְּצֵאתְכֶם מִמִּצְרָיִם אֲשֶׁר קָרְךָ בַּדֶּרֶךְ, וַיְזַנֵּב בְּךָ כָּל-הַנֶּחֱשָׁלִים אַחֲרֶיךָ- וְאַתָּה, עָיֵף וְיָגֵעַ; וְלֹא יָרֵא, אֱלֹהִים."

פרשנים התחבטו רבות בשאלה איך הפך עמלק לאויב האולטימטיבי, האויב שמצווה לשנוא אותו. הרי היו אויבים קשים יותר, כמו פרעה, מלך מצרים, או כמו המן, שביקש להשמיד את כל היהודים, מהודו ועד כוש. והיו עוד מלחמות, שבני ישראל נלחמו ממצרים לארץ המובטחת. למה דווקא עמלק?

הסיבה היא, ככל הנראה, השנאה של עמלק לבני ישראל, בלי שום סיבה. פרעה ביקש לנצל אותם. המן היה משוכנע שהם אויבים. עמלק שנא סתם כך. בימינו, אנחנו שבים ורואים התעוררות של אותה שנאה עמלקית ליהודים, שנאה בלי סיבה ובלי תכלית. לפעמים היא מוסווית כאנטי- כיבוש, אבל קל לזהות את השנאה שבסגנונו העתיק של עמלק.

השנאה הזאת אפשרית כאשר אתה "עייף ויגע ולא ירא אלוקים". כלומר, כאשר איננו מאמינים בצדקת דרכנו. אם נאמין בצדקתנו נוכל להתמודד גם עם השנאה הזאת.

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   


חסר רכיב