חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי י"ד באדר א' תשע"ד 14 בפברואר 2014

14/02/2014

שלום לכולם,

השבוע העניק שר הפנים, חה"כ גדעון סער, למועצה האזורית מרחבים פרס לניהול כספי תקין (בפעם הראשונה). בטקס חגיגי שהתקיים בבנייני האומה בירושלים, הוענקו התעודות ל 97 רשויות בישראל (מתוך 256 רשויות). הבחירה במרחבים מעידה על ההתנהלות התקינה והאחראית של המועצה. הקריטריונים לקבלת הפרס נוקשים וקפדניים, ואני מבקש להודות שוב לכל עובדי המועצה ולחברי המליאה על עבודתם המסורה. יישר כח! חטיבה דתית צומחת

בימים אלה אנו בודקים את האפשרות להרחיב את פעילות ביה"ס "נחלים" ולפתוח כיתות לתלמידי ז'-ח'. השבוע התקיימה ישיבה עם דליה יוסף, מנהלת מח' החינוך, רחל סיני, מנהלת התיכון, חיים בנג'ו מנהל ביה"ס "נחלים" וועד הורי "נחלים" בנושא. נכון לעכשיו, קיבלנו אישור ממשרד החינוך למהלך. בימים הקרובים תתקיים פגישה עם הורי תלמידי כיתה ו' כדי לבחון את הרישום לשנה הבאה. במידה ויהיו מספיק נרשמים – תיפתח כיתת לימוד לתלמידי ז' כבר בשנת הלימודים הקרובה.


מכללת הנדסאים

בפגישה עם הנהלת "אורט ישראל" דנו באפשרות להעביר את ניהול מכללת ההנדסאים (י"ג), הפועלת בקרית החינוך, לאורט. כך, תעניק המכללה שירותים גם לבוגרי התיכון וגם לאוכלוסיה המבוגרת, והמועצה תחסוך עלויות בגובה של מיליון ₪ בשנה!


תודה לשוש שרפי

שוש שרפי, קב"סית המועצה, סיימה את תפקידה לאחר 22 שנים במערכת. שוש אישה מקצועית ומקסימה. כל ילד וילדה שטופלו אצלה קיבלו יחס חם ואימהי. אני מבקש להודות לשוש בשם קהילת מרחבים על השנים שהעניקה במסירות גדולה.


דרום אדום

חג הכלניות שלנו ממשיך. בסוף השבוע שעבר הגיעו לאזור מאות אלפי מטיילים. התקיים יריד התיישבות ואירעו שלל פעילויות לכל המשפחה. כל הכרטיסים ל"רכבת הכלניות" (נסיעה ברכבת ישראל לשדרות ומשם שאטלים לגבעת הכלניות ולפארק שוקדה) – נמכרו! הפסטיבל מצליח מאוד וגם בסוף השבוע הזה יתקיימו פעילויות. פרטים באתר המועצה ובאתר הפסטיבל.


פרשת השבוע

פרשת השבוע, כי תשא, מספרת בהרחבה את סיפור מעשה העגל. "וירא העם כי בושש משה לרדת מן ההר, ויקהל העם על אהרון ויאמרו אליו: קום עשה לנו אלוקים אשר ילכו לפנינו".

ימים מעטים אחרי שהעם היה עד להתגלות של אלוהים על הר סיני, כאשר מסביב ממשיך לרדת מן מן השמיים, שוב חל משבר בעם והכל משום שמנהיגו, משה, אחר לחזור מהר סיני.

סיפור העגל מפגין את הצורך הנואש של הציבור במנהיגות – בעיקר בתקופות משבר. הרי הציבור הזה פנה לאהרון, אחיו של משה, לעשות לו "אלוהים". מדוע לא ביקשו מאהרון עצמו שיחליף את משה וילך לפניהם?

נראה שהסיבה לכך היא המצב הקשה. העם, שעכשיו יצא ממצרים לאחר מאות שנות עבדות, עדיין לא התלכד ולא האמין בעצמו. העם זקוק לנס ולא פחות מזה – למנהיג עם כוחות על- אנושיים. משום כך, כאשר הם פונים לאהרון "עשה לנו אלוקים" הם מסבירים לו "כי זה משה, האיש אשר העלנו מארץ מצרים, לא ידענו מה היה לו" לא אלוקים העלה ממצרים, אלא משה, האיש.

ואהרון, המבין לנפש העם, עושה את מה שהעם מבקש. הוא מייצר עגל זהב ומודיע לעם "אלה אלוקיך, ישראל, אשר העלוך מארץ מצרים". הנה לכם מנהיג כפי שביקשתם.

אזהרה: בשעת משבר זקוק הציבור למנהיגות והוא עלול ללכת גם אחרי אלילים ומנהיגי- שקר.

  

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   


חסר רכיב