חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי כ"א באדר א' תשע"ד 21 בפברואר 2014

21/02/2014

יום שישי כ"א באדר א' תשע"ד

21 בפברואר 2014


שלום לכולם,

הנושא המרכזי שעל סדר היום: הטבות המס. אעדכן כי ביום ראשון השבוע אישרה הממשלה את הקריטריונים ליישובים שיהיו זכאים להטבות, שיכנסו לתוקף בינואר 2015. על- פי כל הקריטריונים, יישובי המועצה נכללים בהטבות. חשוב להדגיש כי מדובר בהחלטת ממשלה ובמהלך החודשים הקרובים היא תתורגם להצעת חוק, שתוגש לכנסת. אני יכול לומר בלב שלם שעשינו כל שהיה ביכולתנו על מנת להביא לשינוי ההחלטה ולשלב את יישובי המועצה במפת המיסוי. זה צעד נוסף לחיזוק ההתיישבות בנגב ולעידוד משפחות צעירות ועמידות כלכלית להקים כאן את ביתן. עלולים להיות שינויים, ואנחנו לא נשקוט על השמרים, נמשיך ונעשה כל שביכולתנו על מנת שיישובי המועצה יהיו זכאים להטבות ונתקן עוול של שנים שבו היינו מחוץ למעגל הזכאים.

 

הליכוד

אני התחנכתי על ערכיי ז'בוטינסקי ובגיל 19 הצטרפתי למפלגת הליכוד. אני מאמין במפלגה וחשוב לי לשמור עליה כמפלגה מובילה, שפועלת למען ארץ ישראל ולמען עם ישראל. ולמה אני מספר לכם את זה? בשבוע שעבר הודיעו עובדי הנמלים שהם מתפקדים לליכוד רק כדי לסכל את רפורמת הנמלים שמוביל שר התחבורה, ישראל כץ. רפורמת הנמלים נועדה לשים קץ לכל מפגני הכח של וועדי העובדים – שמהווים את אחת הסיבות העיקריות ליוקר המחייה. והנה, לא עברו כמה שעות מאז ההתפקדות ההמונית, וכבר ביום רביעי הודיעו עובדי נמל חיפה על שביתה איטלקית. רק לידיעה, השביתה גרמה לירידה של 40% בתפוקה. ומי משלם את המחיר אם לא אנחנו? לכן, אני קורא לכל מי שמאמין בדרכה של הליכוד להצטרף אלינו, לנטרל את המפקד הציני של עובדי הנמלים וליצור גוש חוסם למהלך הכוחני של בעלי האינטרסים.

ועידת ישראל לחקלאות

השבוע התקיימה ועידת ישראל לחקלאות ה-4, שארגנה קבוצת "משוב". הדיונים בועידה היו מרתקים וחשובים. השתתפתי בפאנל על משק החלב בישראל, עם שייקה דרורי, מנכ"ל מועצת החלב; אביתר דותן, מזכיר התאחדות מגדלי הבקר; ד"ר תניא רופא, ס. מנהלת הרשות לתכנון במשרד החקלאות ופיתוח הכפר; ד"ר גבי עדין, מנהל המחלקה לבקר וחברים נוספים. הדיון היה טעון ריגשית. הרפת הישראלית היא מהמובילות ומהמתקדמות בעולם, ויחד עם זאת, הרפתנים, ובעיקר, בעלי הרפתות המשפחתיות- הקטנות, חווים קושי רב וסכנת סגירה מאיימת עליהם. בעוד שמחירי מוצרי החלב עולים לצרכנים - יצרני החלב, הרפתנים, ממשיכים לקבל את אותו מחיר (נמוך) על כל ליטר חלב. ממשלת ישראל חייבת לדאוג לסבסוד ולתמיכה בחקלאות ובמקביל לפקח יותר על רשתות השיווק ועל המחלבות. לא ייתכן שמדינת ישראל, המושתתת על ערכי החקלאות, לא תעודד ולא תתמוך בחקלאים ובחקלאות. 


תרגיל מוסדות חינוך ארצי

ביום שני הקרוב, 24.2.14 יתקיים תרגיל מוסדות חינוך ארצי. במסגרת התרגיל תישמע אזעקה בשעה 10:05  בכל הארץ. במקרה של אזעקת אמת תופעל כריזה מיד בהמשך לאזעקת התרגול ויינתנו הנחיות בכלי התקשורת.

התרגיל מתקיים מדי שנה והוא נועד לבחון את מוכנות מוסדות החינוך, הסגל והתלמידים להתנהגות נכונה בזמן ירי טילים. חשוב להכין את הילדים ולציין שמדובר בתרגיל. למידע נוסף ניתן לפנות למוקד המועצה ולמוקד מידע פיקוד העורף – 104.

 

פסטיבל המדע

ביום א' הבא, 23.2 יתקיים פסטיבל המדע בקרית החינוך - פעילות חינוכית יפהפייה לכל המשפחה. הושקעו מאמצים רבים ומומלץ מאוד להגיע!


פרשת השבוע

פרשת השבוע פרשת ויקהל.

בתחילת הפרשה חוזר משה ומצווה את בני ישראל להקים את המשכן, ומוסר להם מפרט מלא של חומרי הבנייה והמידות.

"וכל חכם- לב בכם יבואו ויעשו את כל אשר ציווה ה'" אין זו הפעם היחידה שבה הביטוי "חכם- לב" או "חוכמת- לב" מופיע. הוא קשור קשר הדוק למלאכת הקמת המשכן. "מלא אותם חוכמת- לב לעשות כל מלאכת "חרש וחושב ורוקם בתכלת ובארגמן וגו'"

בדרך- כלל, מלאכת כפיים אינה נקשרת לחוכמה והחוכמה אינה קשורה ללב אלא למוח. לכן, הביטוי הזה, חוכמת- לב, מעורר עניין. ויש לו הסבר: בניית המשכן איננה עוד מלאכת בנייה, גם אם משתמשים בה באותם חומרים ובאותן טכניקות כמו בכל בנייה. היא דורשת רגשות מיוחדים, נדיבות, מסירות, אהבה ואמונה גדולה.

ובעצם, כך צריך לעשות כל עבודה, פשוטה ומסובכת: בחוכמת הלב, במסירות ובאהבה.

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

חסר רכיב