חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי כ"ח באדר א' תשע"ד 28 בפברואר 2014

28/02/2014

יום שישי כ"ח באדר א' תשע"ד

28 בפברואר 2014


שלום לכולם,

השבוע התקיימו שני תרגילי חירום במועצה. האחד, ביום שני, תרגיל ארצי שקיים פיקוד העורף במוסדות החינוך. התרגיל עבר בהצלחה. ביום רביעי, קיימנו הכנה לתרגיל שיתקיים ב 30.3. השתתפו בו נציגי המשרדים הממשלתיים וראשי המיכלולים. המצב במזרח התיכון, כמו גם התקדמות המו"מ עם הפלסטינים, שמעורר ירי מצד המחבלים בעזה לישראל, מחייבים אותנו לתרגל ולהיות מוכנים לכל תרחיש כדי שנוכל להעניק את השירותים במקצועיות וברמה הגבוהה ביותר (אגב, לא רק במצב ביטחוני, אלא גם באסונות טבע וכיוב'). הצוותים שלנו עוברים הדרכות והשתלמויות בנושא חירום ואנו שמים דגש על מתן מענה הולם לאנשים עם צרכים מיוחדים וקשישים. מחלקת הרווחה הכינה מיפוי של כל התושבים. כרגע, מרכז ההפעלה נמצא בקרית החינוך, ואני מקווה שעוד השנה נתחיל לבנות מרכז הפעלה ממוגן, מתקדם ומשוכלל בסמוך למבנה המועצה. המרכז ישדרג את יכולת העבודה של כולנו. אני מבקש להזכיר לכל מי שעדיין לא נרשם לקבלת הודעות SMS בעיתות חירום להירשם דרך אתר המועצה בקישור הבא.  ביום שני בבוקר נשלחו הודעות מטעם המועצה שהזכירו כי תישמע אזעקה במסגרת התרגיל.


פגישה עם שר הפנים

ביום רביעי עליתי לירושלים לפגישה אישית עם שר הפנים, חה"כ גדעון סער. העלינו כמה נושאים עליהם ארחיב בהמשך וכן, הודיתי לשר על התמיכה במפת אזורי העדיפות הלאומית וההטבות במס.

 

השקת שביל השובלים

בשעה טובה חנכנו את שביל השובלים, שביל אופניים והליכה המחבר בין ניר משה לשדה צבי. השביל היפהפה בוצע ע"י המועצה, רשות הניקוז, קק"ל ומשרד החקלאות. זה הוא נדבך נוסף לפיתוח התיירות באזורנו. אתם מוזמנים להגיע ולהתרשם בעצמכם. מצ"ב קישור לכתבה שהתפרסמה בגיליון סוף השבוע שעבר של "ישראל היום" על אתרי התיירות במרחבים ועל השביל החדש. מאגר מים

אנו בודקים את האפשרות להקמת מאגר מים בשטח המועצה, צמוד לאופקים, שיכיל 4 מיליון קוב מים. המאגר יספק מים לחקלאים באזור הדרומי ולהשקיית פארק אופקים. השבוע נפגשנו תמיר עידאן, איציק דנינו, יאיר מנע ויצחק אליה בנושא ובקרוב תתקיים פגישה עם אפי שטנצלר, יו"ר קק"ל ואלי אפללו, יו"ר עמית בקק"ל.


מעבר צה"ל לדרום

במסגרת היערכות המועצה למעבר בסיסי צה"ל לדרום, אנו בודקים את כל האפשרויות לקליטת משפחות הקצינים ואנשי הקבע. בפגישה עם ערן ראובני מהמינהל, אסנת קימחי ממשרד השיכון ואדוה אשל- רבינוביץ מהמשרד לפיתוח הנגב, דנו בנושא. אני מבקש מכל יו"ר הוועדים שמעוניינים בהרחבה – לפנות ללשכה: 08-9929420/1.


תוכנית אסטרטגית

השבוע התכנסה וועדת היגוי מורחבת ומכובדת בנושא התכנית האסטרטגית של המועצה. בפגישה עם חב' פרטו, שמרכזת את התכנון וביצעה את איסוף הנתונים, עם מנהלי המחלקות שלנו, עם נציגים ממשרד החקלאות, תנועת אור, החטיבה להתיישבות, קק"ל ורשות הטבע והגנים – הוצג הבסיס הראשוני לתחילת התוכנית ומכאן והלאה יוקמו צוותים בשיתוף הקהילה. התוכנית תגדיר את אופי המועצה ואת כיווני הפיתוח עד לשנת 2024.  


פסטיבל המדע

ביום ראשון התקיים פסטיבל המדע לכל קהילת מרחבים, שארגן צוות מרכז המדעים - "תפוח פיס" ובשיתוף בית- יציב מב"ש. היה מרתק. זו דרך מצוינת לחשוף את התלמידים ולגרות אותם ללימודי המדעים. אני מבקש להודות לרבקה אטיה, לנאוה חורי ולכל הצוות על הארגון.     

 

פרשת השבוע

 פרשת השבוע, פקודי, היא האחרונה סדרה של ארבע פרשיות העוסקות בבניין המקדש. הוראות מפורטות ומדויקות איך לבנות, מה המידות ומה החומרים ומי הם שיעסקו בבנייה.

בסיום המלאכה מברך משה את העוסקים במלאכה "ויברך אותם משה", אבל הכתוב איננו מוסר איזו ברכה בדיוק. רש"י הוא שמבאר: הברכה שבירך אותם משה הייתה: "שתשרה שכינה במעשה ידיכם".

להשלמת מעשה המקדש לא די במילוי קפדני של הוראות הבנייה. דרושה גם רוח. רוח שכינה.

גם אנחנו, העוסקים כל אחד במלאכתו ובעבודתו, זקוקים ל"רוח שכינה" שתשרה במעשה ידינו. לא די לעשות את העבודה 'לפי הספר', צריך להשקיע בה את הנשמה. כך כשאנחנו עוסקים בחינוך, בחקלאות, בבנייה ובכל עבודה. דרושה התלהבות, מסירות, דרושה נשמה.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

 

  

 

חסר רכיב