חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי ה' באדר ב' תשע"ד 7 במרץ 2014

07/03/2014

יום שישי ה' באדר ב' תשע"ד

7 במרץ 2014

שלום לכולם,

פרויקט מחשב לכל ילד כבר פועל במועצה ובקרוב מאוד נרחיב את הפרויקט למחשב לכל מורה וגננת. השבוע התקיימה פגישה עם דפנה תמיר, מנהלת תוכנית "מחשב נייד לכל מורה בישראל" בקרן אתנה. קרן אתנה תתרום מחשבים לכל המורים ולכל הגננות במערכת החינוך שלנו. הצוותים יעברו הכשרה וכבר משנת הלימודים הבאה הכיתות והגנים עוברים ללימוד מקוון בכיתות ומהבית.


100 אש"ח מקרן יד ושם

בשבוע שעבר אירחנו את יו"ר הכנסת, חה"כ יולי אדלשטיין, במועצה. ביקרנו בחוות חקלאיות במועצה, והצגנו ליו"ר הכנסת חקלאות ישראלית מתקדמת. כמובן שהעלינו את הקשיים עימם מתמודדים החקלאים בדרום ואת הפתרונות שאנו מציעים כדי להקל על החקלאות וכדי שמדינת ישראל תוכל להמשיך ולהתגאות בחקלאות מצטיינת. לאחר מכן, נפגש יו"ר הכנסת עם פעילים ועם חברי מליאת המועצה. יו"ר הכנסת העניק לנו תרומה מכובדת של 100,000 ₪ לטובת פרויקט חינוכי לבני הנוער במועצה, מטעם קרן יד ושם. בשם הקהילה הודיתי ליו"ר הכנסת על הביקור ועל התרומה.


תוכנית תחבורה ציבורית

נציגי ממשרד התחבורה הציגו לפנינו את התוכנית החדשה בנושא התחבורה הציבורית במועצה. קווי התחבורה הציבורית יורחבו ובגוש שובלים יפעלו למעלה מ- 30 קווים ביום על הציר שבין צומת בית הגדי לצומת קמה, כולל 6 כניסות ביום לכל יישוב. גם בגוש מרחבים ישודרגו הקווים והכניסות ליישובים.  


מוקד מועצתי

אנו מעוניינים להרחיב את השירותים הניתנים במוקד המועצה. כרגע קיים מוקד שמספרו 08-9926160. אנו מבקשים להרחיב את שירותי המוקד, שיעניק שירותים בשיגרה ובחירום, עם יכולות טכנולוגיות מתקדמות. כך נוכל למנוע אירועים חריגים ונוכל לטפל באופן היעיל ביותר בכל אירוע. השבוע סיירנו במוקד של עיריית אופקים. התרשמנו מהצוות ומהמערכות הטכנולוגיות המופעלות שם. במידה ונקדם את שיתוף הפעולה בינינו, נחבר את מצלמות האבטחה שביישובים למוקד, יותקנו לחצני מצוקה במוסדות, ותושבים יוכלו לחייג ולדווח על אירועים חריגים שהמועצה צריכה לטפל בהם.


הוועדה לתכנון ולבנייה

בשעה טובה התקיימה הישיבה הראשונה בוועדה המקומית לתכנון ולבנייה – במבנה החדש, בסמוך למבנה המועצה שלנו, בהשתתפות יו"ר הוועדה החדש, שייכנס באופן רישמי לתפקיד ב 20.3 והמהנדס החדש, שני אלדן. פרטים על הוועדה בקישור הבא. בהצלחה!


שיעור באזרחות

באירוע חגיגי (שקיים, נדמה לי, רק במרחבים), הוענקו לתלמידי שכבת י' תעודות זהות, עם ההורים. סיפרתי לתלמידים על הזכויות שלהם כאזרחים במועצה, על מהות הקהילה וכיצד פועלת המועצה. כדי לאפשר לתלמידים להתנסות ולהתחבר לדברים שנאמרו, הודעתי להם שהמועצה תעניק לשכבה 5,000 ₪ לשיפוץ מבנה מסויים או לפעילות קהילתית, מה שייבחרו. התלמידים ידונו על כך בכיתות, יעלו רעיונות והצעות. כך למעשה יתמודדו התלמידים עם דילמת התקציב והיכן הכי נכון להשקיע. את ההצעות יביאו נציגי השכבה למליאת המועצה הקרובה ויציגו את הבקשה.

 

מסיבת סידור

השבוע התקיימה מסיבת סידור בבית- הספר "נחלים", לתלמידי כיתות א'. לפני 36 שנה, הייתי אני במעמד הזה, באותו המקום, והשנה, הייתי במעמד הזה כמעניק הסידור לילדים וגם לבתי הקטנה, רז. התרגשתי אז והתרגשתי יותר הפעם. אני מבקש להודות לצוות בית- הספר, לחיים בנג'ו, מנהל בית- הספר ולברוריה שמואל, מחנכת הכיתה, על העבודה המבורכת, ומאחל לילדים שיזכו להשתמש בסידור לאורך החיים ושיפיקו ממנו את כל הערכים הנכונים. פרשת השבוע

השבת אנחנו פותחים בקריאת הפרשיות בספר ויקרא. ספר ויקרא מכונה גם "תורת כוהנים" והוא עוסק בפירוט רב בדיני הקורבנות לסוגיהם שהוקרבו בבית המקדש.

בין הקורבנות שבהם עוסקת הפרשה, קורבן חטאת, קורבן שמקריב מי שחטאו בשוגג. שלושה סוגים של קורבן חטאת מפרטת הפרשה, חטאת של היחיד, אזרח פשוט, חטאת ציבור וחטאת של איש ציבור.

כאן מפרט הכתוב שני אנשי ציבור המביאים קורבן חטאת, מנהיג רוחני ומנהיג פוליטי: " אם הכהן המשיח יחטא... אשר נשיא יחטא". כדאי לשים לב לניסוח השונה. הכהן, המנהיג הרוחני, עלול לחטוא "אם הכהן יחטא". המנהיג הפוליטי , לפי לשון הכתוב, יחטא בוודאות "אשר נשיא יחטא". יחטא בשוגג, כמובן.

כמה הבנה יש פה לתפקידו של איש הציבור. האיש הממונה על תקציבים גדולים ועל כוח אדם, על פרויקטים בתחומים שונים, בלי שום ספק  יטעה פעם או כמה פעמים. הוא עלול לשגות. גלו הבנה. אפשרו לו להקריב קרבן חטאת ולחזור למשימתו.

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

 

  

 

 

חסר רכיב