חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי י"ב באדר ב' תשע"ד 14 במרץ 2014

14/03/2014

שלום לכולם,

הירי המאסיבי מרצועת עזה אל עבר יישובי הדרום שבר את השקט, שנהנינו ממנו כל- כך. המועצה עומדת בקשר שוטף עם צה"ל, גורמי הביטחון וההצלה וצוותי הצח"י ביישובים. נכון לכתיבת דברים אלה, אנחנו חוזרים לשגרה מלאה. כלומר, הלימודים במוסדות החינוך במועצה מתקיימים כרגיל, אירועי פורים וכיוב'. במידה ויהיו שינויים נדאג לעדכן אתכם באמצעות אתר האינטרנט של המועצה. אני מבקש מכולם להישמע להוראות ההתגוננות של פיקוד העורף. ניסיון העבר מלמד אותנו שהן מצילות חיים. עם הישמע האזעקה עליכם להיכנס למרחב מוגן או למרחב הכי מוגן שיש. מצ"ב קישור לדף ההנחיות של פיקוד העורף, המסביר כיצד נמצא את המרחב הכי מוגן במבנה.

מוקד המידע של המועצה, מעביר עדכונים באמצעות אתר האינטרנט של המועצה, הודעות SMS לניידים ובאמצעות המיילים. מי שלא מקבל מידע לנייד, יכול להירשם באמצעות אתר המועצה בלינק הבא.

מס' מוקד המידע של מרחבים: 08-9926160. נקווה שהשקט ישוב במהרה לאזורנו.


מה עוד היה השבוע? ייצגתי בגאווה את הנגב בשדולה לקידום ולחיזוק הפריפריה בכנסת. בשדולה השתתפו השרים: סילבן שלום, יצחק אהרונוביץ, מאיר כהן, סגן השר אבי וורצמן, 26 ח"כים מסיעות שונות ויו"ר קק"ל, אפי שטנצלר. בניגוד לאחרים, הסברתי את העובדה הפשוטה: אם תקפלו את מפת ארץ ישראל ל- 2, תגלו שמרחבים והסביבה – מהווים את מרכז הארץ וכך צריך להתייחס לנגב כולו. אני מתנגד בתוקף לשיטות של מי שמנסה להציג את הנגב כ"כושל"! אנחנו יודעים איך ומה צריך לעשות כדי להמשיך ולפתח את הנגב, רק צריכים עזרה בנושאים הבירוקרטיים.     

מפגש במרכז המועצות האזורית.

שמוליק ריפמן, ראש מועצת רמת הנגב, נבחר כמועמד יחיד ליו"ר מרכז המועצות האזוריות והוא ימשיך בכהונתו. אני מבקש לברך את שמוליק ולהודות לו על העשייה למען חיזוק המועצות האזוריות. ריפמן עידכן שהגיעו להסדר פשרה עם משרד הפנים בנושא הגדלת סמכויות לוועדות התכנון והבניה בעוד 7%. למפגש הגיעה חה"כ מירי רגב ועידכנה על הנעשה בוועדת הפנים. חה"כ רגב ציינה כי היא תפעל לקידום היחידה ה- 3 בנחלות במושבים.      


לי ולך

השבוע התקיים ערב לנשות המועצה, שאירגנו בנות התוכנית המיוחדת "לי ולך", הפועלת במועצה במטרה להקנות לנערות מיומנויות לחיזוק ולהעצמה. את הפרויקט מנחה עדי לנדאו, מקלחים. במהלך הערב שירלי קציר ממושב ניר משה הרצתה בנושא "נשים וגברים ומה שביניהם" והבנות הקימו דוכני מכירה שכל ההכנסות – נתרמו לנערות בסיכון. לצערי, לא יכולתי להשתתף בערב המוצלח. המועצה פועלת להעצמת נשים ולפיתוח מנהיגות נשית. הפורום לקידום מעמד האישה במועצה חוגג בימים אלה שנה לפעילותו. במהלך השנה האחרונה פעל הפורום במרץ רב להשגת מטרותיו. לשמחתנו הרבה, הפורום מורכב מקבוצה גדולה ואנרגטית של נשים מכל היישובים. בראשו עומדת עפרה יצחק חי ממבועים, והפורום מפעיל תוכניות, ימי עיון ואירועים לקידום מעמד האישה וכבר החלו בדיונים סביב שולחן עגול בכל יישוב. אנו מזמינים את כל מי שהנושא קרוב לליבה ומעוניינת להשפיע, להצטרף לפורום המכובד והחשוב.  

 

איחוד הצלה

איחוד הצלה הוא ארגון שפועלים בו למעלה מ 3,000 מתנדבים בכל הארץ. בזכות הזמינות של המתנדבים, הם מגיעים במהירות למוקדי אירועים ומצילים חיים. בפגישה עם יו"ר איחוד הצלה, זאב קשש ועם שרגא הופמן, אחראי אגף מתנדבים, סיכמנו על שיתוף פעולה, במסגרתו ייפתח קורס חובשים והמעוניינים יוכלו להצטרף למערך ההתנדבות. המועצה תפרסם את מועדי הקורס בהמשך. לידיעה, מס' המוקד של איחוד הצלה: 1221.  


כמה טוב!

יום המעשים הטובים, שצויין השבוע, היה הזדמנות טובה להמשיך ולעשות טוב. העשייה במרחבים, בבתי- הספר, במתנ"ס וביישובים הייתה מגוונת והצטרפו אליה מתנדבים רבים. הילדים, בני הנוער, בליווי המבוגרים וצוותי ההדרכה, ארזו והעניקו חבילות שי לקשישים ולחיילים, צבעו מבנים, הקימו גינות קהילתיות ועוד.
הצטרפתי לתלמידי כיתה ג' מבית- הספר 'נחלים', שגייסו תרומות מבעוד מועד, וקנו ממתקים וצעצועים לילדי מחלקת הילדים בבית החולים 'סורוקה'. היה מאוד מרגש ואני מבקש להודות לכל המתנדבים הרבים על העבודה הנפלאה. ישר כח!

 


פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת צו, שבמוצאיה אנחנו חוגגים את חג הפורים וקוראים את המגילה.

בעיני רבים, עיקרו של החג הוא השמחה על ההצלה מגזרת המן. השמחה אכן חשובה מאד, אבל לא פחות חשובה ממנו היא האחדות של העם שאותה אנחנו לומדים מן האירועים המתוארים במגילה. זה מתחיל בדבריו של המן לאחשוורוש. "ישנו עם אחד מפוזר ומפורד בין העמים". בזה המן פותח. בכך שהיהודים מפורדים. מפולגים. ואמנם, כאשר מרדכי שומע על המזימה ומבקש מאסתר ללכת אל המלך כדי לבטל את הגזירה, משיבה לו אסתר "לך כנוס את כל היהודים הנמצאים בשושן וצומו עלי". מול האויב, חובה קודם לכל להתאחד.

וכך אכן קרה. המלך אחשורוש לא ביטל את גזירת ההשמדה, אבל נתן ליהודים היתר להתאחד. "אשר נתן המלך ליהודים אשר בכל עיר ועיר להיקהל ולעמוד על נפשם". ההיתר הוא לפני הכל, להיקהל, להתלכד.

בימים אלה, כאשר מעבר לגדר יורים טילים ורקטות, כאשר אירן חורשת את מזימותיה להשמידנו, כואב מאד לראות ולשמוע את הפירוד והשנאה בין איש לאחיו בתוכנו. בלי להיכנס לשאלה מי צודק בשאלת חוק הגיוס, החרדים או יתר הציבור, כואב לשמוע את ביטויי השנאה ההדדיים. חובה עלינו כיום "להיקהל ולעמוד על נפשנו".

פורים שמח.

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

 

  

 

 

חסר רכיב