חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי ג' בניסן תשע"ד 4 באפריל 2014

04/04/2014

סוגרים שבוע במרחבים.

בלילה שבין רביעי לחמישי פרצה שריפה בבית המלון בפולין, המלון שבו שהתה קבוצת התלמידים שלנו. ראשית, חשוב לומר, שכל התלמידים בסדר גמור והמסע ממשיך כמתוכנן. השריפה פרצה בחדר של שני תלמידים מהמשלחת, ובמזל גדול, הם לא היו בחדר. אחד המורים שעבר במסדרון הריח את העשן, פרץ לחדר ומיד הזעיק את הקב"ט ואת כל הצוות החינוכי- שדאגו לפנות את התלמידים מהמלון. בהמלצת הרופא שצמוד למשלחת, כל התלמידים פונו באופן מיידי לבדיקה בבית החולים. ושוב, תודה לאל, כל התלמידים מרגישים טוב ושוחררו לקראת הבוקר של אותו יום. במהלך הלילה התלמידים שוחחו עם הוריהם, הנהלת בית- הספר עידכנה את ההורים והיינו כולנו בקשר שוטף עם הצוות החינוכי שבפולין. אני מוכרח לציין לשבח את הצוות החינוכי שנמצא במקום. אנשי הצוות הגיבו באופן מיידי ומצוין והביאו לשליטה מלאה על האירוע. גם התלמידים גילו אחריות ובגרות ובזכות כל אלה האירוע נגמר בשלום. תודות לצוות החינוכי שלנו בפולין: דניאל טופז, איתן בוסתן, חזי דבורה, דפנה מגן, חגי שוחט, ענת בן חמו, ויסמין דהן. ובארץ: למנהלת ביה"ס רחל סיני ולצוות  ביה"ס ולמנהלת מחלקת החינוך, דליה יוסף.


זהירות בדרכים

את השבוע פתחנו בשתי תאונות דרכים מיותרות בשני הצמתים המסוכנים עליהם אנו מתריעים: הראשונה, בכניסה לקריית החינוך, והשנייה, בסמוך לצומת תפרח. כפי שעידכנתי בעבר לאחר הפגישות עם שר התחבורה ואנשי משרדו, כבר הוחלט לטפל בצמתים אלה. אבל, הבירוקרטיה, הבירוקרטיה... היא לוקחת זמן... ביום רביעי נפגשתי שוב עם השר, שדרש מהאחראים לזרז את קידום הפרויקטים בקרית החינוך ובתפרח ובעוד חודש תתקיים פגישה נוספת עם השר כדי לוודא שהדברים זזים.  

עם רמזור, בלי רמזור: אנא סעו בזהירות והיו עירניים לתנאי הדרך!  


יום התנדבות בתיכון

ביום שלישי התקיים יום התנדבות בקהילה בתיכון מרחבים, שיזם והוביל צוות בית- הספר. התלמידים התנדבו במקומות שונים בקהילת מרחבים ובסביבתה: במעונות שבמושבי המועצה, בבית הקשיש במבועים, בבתי אבות באופקים ובבאר שבע, "בבאר שובע" (מקום המחלק מזון וארוחות חמות לנזקקים), בניקיון חצרות של קשישים במושבים ובבתים של נזקקים באופקים, בשיתוף בי"ס בית אקשטיין, בצביעת חזית הכירכייה שבקריית החינוך ועוד. את הפעילות אירגנו במשותף העו"סית יעל בנישו, רכזת היחידה למתנדבים במועצה, יחידת הנוער של מתנ"ס מרחבים, ליסיה וגל שדה, יוסי סרור והגננים המסורים, עמותת חווייה במרחבים, עובדיה ואב הבית של  קהילה תומכת, קובי אלוני. יש לנו תלמידים ואנשי חינוך עם לב רחב ונשמה גדולה, חדורי מוטיבציה ורצון להעניק, שנהנו מכל רגע וביקשו להרחיב את פעילות ההתנדבות. יישר כח לכל העוסקים במלאכה!


 

סיכום "דרום אדום" ודירוג IBB

עמותת התיירות המשותפת שלנו קיימה השבוע כינוס לתיירנים לסיכום פסטיבל "דרום אדום". הכנס הוא הזדמנות נהדרת להיפגש ולהתעדכן, גם במספרים... השנה ביקרו בפסטיבל קרוב ל – 350,000 מטיילים מכל הארץ. שיתוף הפעולה עם רכבת ישראל היה מוצלח מאוד וכל הכרטיסים נמכרו מראש. אתר הפייסבוק והאפליקציה של העמותה היו פעילים מאוד לאורך כל תקופת הפסטיבל. גם אנחנו נהנינו משלל פעילויות באטרקציות המקומיות: סדנאות שף במבוך מרים במושב ניר משה, סיורים חקלאיים בחווית יונה במושב פדויים, קבלת שבת עם ארז לב ארי בחוות נעמ"א, מופע ליצנות אקרובאטי בקולומביה בייק פלאנט במושב קלחים, פעילות מוסיקלית בחוות אל היען, ברדרי בחווה ההולנדית במושב שדה צבי ועוד. באירוע הסיכום הוענקו לבעלי הצימרים תעודות דירוג IBB, ואני מבקש לברך את בעלי הצימרים שזכו במעמד המכובד: צימר חלומות לפז – טל וגיל לפז משדה צבי, פנינת החלומות – אדיב יוחנן מפעמי תש"ז, מול הצבר – זקי דחבש מניר עקיבא, כפר נבון – רם נבון מניר עקיבא ובכרם הזיתים – צי'קו בכר מתלמי בילו. נציג משרד התיירות עדכן כי עדיין אפשר להגיש בקשות למענקים במסגרת חוזר מנכ"ל לצימרים ואטרקציות. פרטים נוספים באתר משרד התיירות. אני מבקש להודות גם לאנשי עמותת התיירות, עמית לבקוב ולבנת גינזבורג שעושים עבודה מצוינת והפכו את הפסטיבל למותג, לאחד הפסטיבלים הגדולים והמוכרים ביותר בישראל. יישר כח!רוצו להירשם

בקרוב תיפתח במועצה קבוצת ריצה לנשים. מקום המפגש: קריית החינוך מרחבים. ימים ושעות האימונים ייקבעו בהמשך.

מי שמעוניינת להצטרף מוזמנת לפנות לאבי כליף- 0508645798 או לענבל ארוש- 0546317419

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת מצורע, מוסיפה לעסוק באותו נגע שפוגע באדם בגלל לשון הרע.

מתברר שלא רק לשון הרע , הליכת רכיל, גורמת לנגע: בגמרא נאמר שעל שבעה דברים באים נגעים על האדם: לשון הרע, שפיכות דמים, גילוי עריות, שבועת שווא, גזל, גסות רוח וצרות עין. פגיעה בשמו של אדם ברכילות, מאחורי גבו, חמורה לא פחות מרצח, שפיכות דמים.  גסות רוח שקולה בחומרתה לשבועת שווא ולגזל.

כמה מהחטאים האלה אנחנו מכירים מסביבנו?

ועוד. שלושה הם שנפגעים בנגעים בעבירה של לשון הרע: האומר, השומע וזה שעליו נאמרו הדברים. לא די אפוא להימנע מרכילות – חובה גם להימנע מלהאזין לדברים רעים שאחרים מספרים.

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

 

  

 

 

חסר רכיב