חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי א' בסיון תשע"ד 30 במאי 2014

30/05/2014

סוגרים שבוע במרחבים

מערכת החינוך שלנו, בניהולה של דליה יוסף, מתקדמת מאוד ומובילה בתחומים רבים. על מנת לגבש חזון ולבנות תוכנית עבודה לעשור הבא, נפגשה השבוע כל המנהיגות החינוכית: מנהלי בתיה"ס, מנהל המתנ"ס, הנהלת המועצה, נציגי הורים, מפקחים, בכירים במשרד החינוך, קרן קרב, מתי"א (מרכז תמיכה יישובי אזורי), מנהלת פסגה מנתיבות (מרכז השתלמויות של מ. החינוך). במהלך היום עלו סוגיות חשובות: איך אנו נותנים מענה רב תחומי ומגוון לילדים? אילו ערכים מובילים אותנו בקהילה, כיצד מפתחים שירותים לגילאים השונים ושירותים טיפוליים? חיזוק גאוות היחידה שלנו, העשרת שעות הפנאי ועוד. המפגש יצר דיאלוג פורה וחשוב. בהמשך ישתתפו הצוותים החינוכיים והקהילה, ובסופו, כאמור, נגבש חזון חינוכי ותוכנית עבודה.    ועוד בחינוך, החל משנת הלימודים הבאה, יפתחו שני קורסים לבנות כיתה י"ב במסגרת הלימודים בתיכון, בשיתוף משרד הביטחון, משרד החינוך ומייקרוסופט. קורס "צמרות" וקורס "הדרים". הקורסים האלה יוקרתיים מאוד והם כבר נלמדים במרכז הארץ וזוכים לביקוש גדול מאוד ולהצלחה אדירה. אנחנו החלוצים בדרום. במסגרת הלימודים יוכשרו התלמידות לתפקידים בכירים בחיל האוויר ובממר"ם (מרכז המחשבים ומערכות המידע של צה"ל). בסיום הקורס תוענק לבוגרות הסמכה בינלאומית שמהווה קרש קפיצה להשתלבות בעולם ההייטק בהמשך. בצה"ל מתחייבים לגייס את הבוגרות לתפקידים משמעותיים. השבוע התקיים מפגש הסברה לבנות שכבה י"א ולהוריהן, עם נציגי משרדי החינוך, הביטחון, מייקרוסופט, הצוות החינוכי בתיכון והמועצה. אלה קורסים פורצי דרך ומבטיחים קריירה מצליחה בעתיד. ההרשמה בעיצומה. כרגע אנו בוחנים את האפשרות שהקורסים יילמדו בתיכון שלנו וייפתחו לרישום אזורי.


ולתכנית האסטרטגית של המועצה          

בתוך תהליך בניית התוכנית האסטרטגית של המועצה, אנו מקיימים מפגשים עם ההנהגות ביישובים והתושבים. מעורבותכם תאפשר לנו לדעת מה הם הצרכים ביישובכם. חשוב לנו שכמה שיותר תושבים יהיו שותפים בבניית התוכנית וכך תוכלו להשפיע על עתיד המועצה. המפגשים יתקיימו ביישובים במהלך החודשיים הקרובים, עקבו אחר הפרסומים.


איכות הסביבה

אנו מנסים למצוא פתרונות למיחזור ולהטמנת פסולת הבניין והפסולת החקלאית. כמויות גדולות מושלכות בשטחים פתוחים ומזהמים את הסביבה. לגבי פסולת הבניין- אנו בוחנים את האפשרות להקים מתקן לאיסוף ולגריסה של פסולת בניין, בכפוף לקול קורא של המשרד להגנת הסביבה. כרגע אנו מחפשים שטח מתאים. מושבים שמעוניינים להציע שטח להקמה מוזמנים לפנות אלינו. יש לזה גם כדאיות כלכלית.  

ובעניין הפסולת החקלאית – השבוע התכנס פורום איכות הסביבה של האשכול האזורי. הבעיה הזו היא מנת חלקם של כל הרשויות, ואנו מנסים למצוא פתרונות, בתקווה שעד המפגש הבא ימצאו פתרונות גם לגזם.      


מהשדה לצלחת

במהלך השבועיים הקרובים יתקיימו אירועים מיוחדים במסגרת פסטיבל האוכל החקלאי "מהשדה לצלחת". יתקיימו סדנאות שף, יריד איכרים, סיורים חקלאיים ועוד. כל הפרטים באתר המועצה.

 

פרשת השבוע

 פרשת השבוע פרשת נשא, ובמרכזה מניין מטלות הנשיאים – המתנות שנשיאי שנים עשר השבטים מצווים להביא למקדש. המניין מייגע ומעורר תמיהה: כל נשיא מביא בדיוק אותן מתנות כמו כל נשיא אחר ובכל זאת טורח הכתוב ומפרט שוב ושוב את המתנות לכל נשיא בנפרד. השאלה הנשאלת מדוע והשאלה הזאת קשה במיוחד נוכח העובדה שהתורה מקפידה מאוד לקמץ במילים ולכל מילה הנכתבת בה יש משמעות חשובה. התשובה, נדמה לי ברורה. הכתוב מייחס חשיבות לכל נשיא ולכל מתנת נשיא. גם אם מדובר באותה מתנה בדיוק הכתוב מכבד כל נשיא בפירוט של מתנתו כדי להדגיש את חשיבותו ואת חשיבותה. כך צריך לנהוג לא רק בנשיאי עדה, לא רק בנכבדים, אלא גם כל אדם בחברו, בכבוד, בהערכה. כל אחד חשוב כשלעצמו.

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

 

 

 


חסר רכיב