חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי ט"ו בסיון תשע"ד 16 ביוני 2014

16/06/2014

סוגרים שבוע במרחבים.

נעים מאד: אני נציגכם במזכירות הליכוד

אתמול התקיימו בחירות למזכירות 'הליכוד' ונבחרתי לייצג את הנגב במזכירות מפלגת השלטון. מזכירות הליכוד היא הגוף המשפיע ביותר בתנועה. המזכירות בוחרת את מנכ"ל התנועה ואת מנהלי האגפים הביצועיים שלה ומגדירה את סמכויותיהם ואת תחומי פעילותם. אני מבקש להודות לכל חברי המרכז, מכל הארץ, שתמכו ובחרו בי לתפקיד.

ממשלת ישראל הנוכחית עושה את הדבר הנכון ומפתחת את הנגב, המשתרע על  60% משטח מדינת ישראל. בעידודה של הממשלה, הנגב הופך להיות יותר ויותר אטרקטיבי ומושך אקדמאים, משפחות צעירות ומשפחות מבוססות לבוא ולהתיישב בו. תשתיות התחבורה השתפרו וזמני הנסיעה למרכז התקצרו. מעבר בסיסי צה"ל לדרום, כאשר יושלם, יביא לכאן משפחות נוספות וכך גם פריחת המוסדות להשכלה גבוהה. אבל בכך לא די. יש להמשיך בפיתוח הנגב ואני רואה זאת כעיקר תפקידי במזכירות, לדרבן את הממשלה  להמשיך ולפעול בכיוון הזה.

אני מבקש לצרף את קולי ולברך את רובי ריבלין ידידנו על היבחרו לנשיא המדינה. אין ספק כי לתפקיד נבחר האיש הראוי שיוסיף כבוד למדינת ישראל, לדמוקרטיה הישראלית ולתפקיד הנשיא. אבל, מערכת הבחירות הזאת חשפה את פגמיה של הפוליטיקה הישראלית. במאמר שפרסמתי באתר nrg  קראתי לנו, הפוליטיקאים, לשים לב לתדמית הירודה שלנו בעיני הציבור, דבר המסכן את הדמוקרטיה. אני מצרף קישור למאמר.


כיתה חדשה ב"נחלים"

כפי שכבר עדכנו, בשל הביקוש הגדל, תיפתח בשנת הלימודים הבאה כיתה לתלמידי ז' בבית- הספר הממלכתי דתי "נחלים". ייתכן שהחטיבה הזאת תהווה בסיס לתיכון דתי צומח במרחבים.

בית החינוך הממלכתי- דתי "נחלים" מחנך את תלמידיו בדרכי נועם לאהבת התורה, העם והארץ ברוח הציונות הדתית. השבוע נפגשנו עם ההורים כדי לתת מידע על מסלול הלימודים החדש  ועל התכניות לעתיד.

כל המעוניינים להירשם, גם מרשויות שכנות, מוזמנים ליצור קשר עם בית הספר ולקבל פרטים בטל' 08-9962111.

 

את המנגינה הזאת אנחנו לא רוצים להפסיק

השבוע התקיים קונצרט סיום חגיגי של תלמידי הקונסרבטוריון. המועצה גאה במספר הגבוה מאוד של ילדי המועצה בקרב תלמידי המוזיקה. התלמידים שלנו מייצגים את הקונסרבטוריון שלנו בכבוד ובהצלחה.

בשנת הלימודים הבאה תיפתח בתיכון מרחבים מגמת מוזיקה לבגרות וכך ניצור רצף לימודי. אני מבקש לציין את התרומה של ריטה מאירוביץ, מנהלת הקונסרבטוריון, את המורים המעולים שמובילים את לימודי המוזיקה במקצועיות גדולה תוך נטיעת אהבה גדולה למוזיקה בקרב התלמידים.


האלופים שלנו: מי בחייל ומי בכוח

אתמול נפגשתי עם שני ג'ודוקאים צעירים, יובל גב ממבועים וירין מצרי מפעמי תש"ז (ואפילו לחצתי את ידיהם. בזהירות...). שני הצעירים בני ה 13 וקצת ניצחו בתחרויות ג'ודו ומסתמנים כהבטחה הבאה של ישראל (ולא רק בג'ודו...). הג'ודוקאים סיפרו על האהבה הגדולה שלהם לג'ודו ועל השאיפות שלהם בתחום. נאחל להם הצלחה ובעז"ה נבוא לעודד אותם כאשר יתחרו במסגרת נבחרת ישראל באולימפיאדה ב 2020.


ועוד אלופה.

"זיכרון השואה מלווה אותנו בכל זמן. אז מתי צריך לזכור? מי צריך לזכור? איך ומי אמורים להנציח את זיכרון השואה? מהן התובנות החינוכיות שאותן עלינו להפיק מהאירוע הגדול והטראומת?." את השאלות האלה הציגה רותם פינסק, תלמידת כיתה י"ב במגמת התקשורת במסלול רדיו בבית הספר "אשל הנשיא", שבחרה להקדיש את עבודת הגמר שלה לנושא 25 שנה למסעות לפולין. השבוע קיבלה רותם פרס הצטיינות מטעם יד ושם במעמד שר החינוך, חה"כ שי פירון. לקריאת הנאום המרגש של רותם לחצו על הקישור המצורף. 

שלמה ארצי בפארק

השבוע התקיימה ישיבת הנהלה משותפת של פארק הבשור (אשכול), עם נציגי רשות הטבע והגנים וקק"ל – בנושא תקציב 2014 לפיתוח הפארק. אנחנו פועלים יחד עם עמותת התיירות "שקמה הבשור" להביא אירועי תרבות לפארק ולמשוך קהל מכל הארץ. בשנה שעברה הופיע עידן רייכל, בסוכות מתקיים פסטיבל כדורים פורחים ובקיץ הזה נארח את גדול זמרי ישראל, שלמה ארצי. המופע יתקיים יתקיים ב 7.8. הכינו כרטיסים מראש. תושבי המועצה האזורית מרחבים זכאים לכרטיסים מוזלים למופע (שימו לב, יש רק 500 כרטיסים מוזלים למרחבים וכל הקודם זוכה(. כרטיסים ניתן לרכוש באתר המכירות בלבד. הכרטיסים המוזלים הם לתושבי המועצה בלבד ובהצגת תעודת זהות בכניסה למתחם האירוע.


פרשת השבוע 

פרשת השבוע, פרשת שלח, מביאה את סיפור המרגלים. שנים עשר נשיאים ששולח משה, לתור את הארץ, לפני כיבושה. משה גם נותן להם הנחיות לקראת המשימה: "וראיתם את הארץ מה היא ואת העם היושב עליה, החזק הוא הרפה, המעט הוא אם רב... ומה הערים אשר הוא יושב בהנה, הבמחנים אם במבצרים".

ואכן, המרגלים יוצאים לשליחות וכשהם חוזרים, כמעט כולם, למעט שניים, מביאים איתם מסר קשה "עז העם היושב בארץ והערים בדורות גדולות מאוד וגם ילידי הענק ראינו שם."

רק שניים מהמרגלים, יהושע וכלב, מעודדים את העם "עלה נעלה וירשנו אותה כי יכול נוכל לה", אבל יתר המרגלים משוכנעים "לא נוכל לעלות אל העם כי חזק הוא ממנו".

בעקבות דברי המרגלים, שהפחידו את העם, גוזר עליהם ה' "וימותו האנשים מוציאי דיבת הארץ רעה במגפה לפני ה'".

השאלה הגדולה היא, מדוע נענשו המרגלים? האם לא היה עליהם להביא דיווח אמיתי על מה שראו עיניהם? האם היו אמורים לשקר?

התשובה ברורה: המרגלים היו אמורים להביא עובדות – אבל הם הוסיפו הערכות. חטא המרגלים היה כשאמרו לעם "לא נוכל לעלות... כי חזק הוא ממנו". בכך חרגו מתפקידם וזרעו פחד בעם.

יש לפנינו קשיים? בלי ספק. אבל עלינו להתמודד איתם ולא להרים ידיים.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

 

 

 

 

 

 

 

חסר רכיב