חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי ו' בתמוז תשע"ד 4 ביולי 2014

04/07/2014

המצב הביטחוני הנפיץ באזורנו מחייב אותנו להיערך לכל תרחיש של הסלמה. אמש (יום חמישי), נורו רקטות אל עבר יישובי המועצה ו- 2 רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים. נדגיש כי על- פי הנחיות פיקוד העורף אנו ממשיכים בשיגרה ונכון לכתיבת דברים אלה, ניתן לקיים את כל האירועים. משחקי הטורניר של ליגת המושבים בכדורגל – מתקיימים על- פי המתוכנן. אם חלילה ההנחיות ישתנו, נדאג לעדכן אתכם באמצעות צוותי הצח"י ביישובים ואתר המועצה. מצ"ב קישור לדף הנחיות שהכין עבורנו פיקוד העורף לבחירת המקום המוגן והתנהגות נכונה. אנא מכם, היו עירניים והישמעו להנחיות – הן מצילות חיים.

  

חשוב לציין כי כל צוותי החירום ביישובים וממלאי התפקידים במועצה ערוכים לאפשרות של הסלמה נוספת במצב הביטחוני בדרום. אנחנו סומכים על מערכת הביטחון שתעשה את הנדרש כדי להפסיק את ירי הרקטות והטילים מעזה וכדי להחזיר את השקט לאזור. עלינו, האזרחים, מוטל להמשיך בשגרת חיינו ככל האפשר ולנקוט את אמצעי הזהירות הנדרשים. אין זה מתפקידנו להשיא עצות למערכת הביטחון או לדרג המדיני, מהם הצעדים הנדרשים להשבת השקט. אנחנו בוטחים  בנחישותו של צה"ל ובתבונת הדרג המדיני.

אני מבקש לשתף אתכם במכתב שכתבה רז שחף, נערה בת 14 ממושב ניר עקיבא, לראש הממשלה ולי, שם העלתה שאלות קשות. לקריאת המכתב המלא והתייחסותי לחצו כאן


למען עובדי הדרג המקצועי של "קרן קרב"

קרן קרב מעניקה לנו את כל לימודי העשרה בבתיה"ס ומהווה את הנשמה היתרה בתוכניות הלימוד. לצערנו, משרד החינוך החליט להוציא מכרז לזכיין חדש, אבל לא הוסיפו סעיף שמבטיח שהקבלן החדש יקלוט את 150 עובדי הדרג המקצועי של הקרן. לבקשת אנשי הקרן, ייצגתי אותם בוועדת הכנסת. בוועדה עלו נושאים חשובים ומהותיים בעניין העסקת עובדי קבלן ובאופן ספציפי בהתייחסות לקרן קרב. הסברתי כמה העסקתם היא קריטית והוועדה החליטה להעביר חוות דעת מסודרת למשרד החינוך. בתקווה שישנו את ההחלטה. לצפייה בדיון לחצו כאן. 


פיתוח מוקדי בילוי במרחבים

במסגרת החלטת ממשלה, קיבלנו תקציב לפיתוח מוקדי בילוי ופנאי. רן וולף נבחר להיות היועץ מטעם הרשות לפיתוח הנגב. סוכם שיתבצע סיור עם אנשי הרשות לפיתוח הנגב ולאחר מכן יוחלט על מקום שאותו נפתח.

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת בלק, ובה סיפורו של המכשף בלעם, שמלך מואב, בלק, שוכר כדי לקלל את ישראל. מעשה ידוע, אבל הוא הפך להיות משל למקרים שבהם מבקש דם לקלל אבל דבריו הופכים לברכה. אחד המשפטים רבי המשמעות בדברי בלעם "הֶן עָם לְבָדָד יִשְׁכֹּן וּבַגּוֹיִם לֹא יִתְחַשָּׁב" הפרשנים פירשו את הדברים כצורך של עם ישראל שלא להתחשב בדעת אומות העולם. אפשר להבין את הדברים גם אחרת. עם ישראל איננו עם ככל העמים. כאשר אנחנו מביטים בהיסטוריה של העם היהודי וגם במה שקרה עכשיו, הדברים האלה מקבלים משמעות מיוחדת. עם ישראל איננו עוד עם רגיל, אם לטוב ואם לרע.

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

 

 

חסר רכיב