חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים יום שישי 31 באוקטובר 2014

31/10/2014

סוגרים שבוע במרחבים 31.10.14

שלום לכולם,

מאז סיום מבצע "צוק איתן" לא עידכנתי אתכם באופן מסודר בנעשה במועצה. עברה עלינו תקופה אינטנסיבית, גדושה בעשייה ובעבודה ואני מבקש לציין את המרכזיים שבהם:

בחודש שעבר אושרה החלטת הממשלה בעקבות מבצע "צוק איתן" לסיוע ליישובי הדרום. אעלה כאן את עיקרי ההחלטה המתייחסות למועצה:

4 מיליון ₪ ממשרד הפנים לביצוע פיתוח תשתיות ביישובים.

ביצוע פרויקטים תחבורתיים: רמזור בתפרח, מעגל תנועה בפדויים, הסדרת צומת גילת, טיפול בתכנון כביש 293, בית קמה- בית הגדי, ל- 4 נתיבים.

45 מיליון ₪ להקמת מחלף בכניסה לפארק נ.ע.מ.

70 מיליון ₪ להקמת בית- חולים שיקומי בעלה נגב, שייתן מענה לכל תושבי הדרום.

12 מיליון ₪ לביוב מרכזי בתפרח. ועכשיו, בשעה טובה, אפשר לומר שבכל יישובי המועצה קיימת מערכת לביוב מרכזי.

עוד אושר: הקמת מרכזים לגיל הרך, מענקים לעידוד עסקים קטנים, הקמת כיתות חכמות נוספות בבתי- הספר, שדרוג מוסדות ציבור ומענקים לפרויקטים תיירותיים.

בימים אלה אנו לומדים את ההחלטה ונפעל בהתאם כדי להוציא את כל התוכניות לפועל. משמעות החלטת הממשלה היא הבנה שהעתיד נמצא כאן, בנגב.

תקציב המדינה – הטבות מס

לאחר מאבק ממושך שניהלנו, בפברואר 2014 אישרה הממשלה את הטבות המס ליישובי המועצה. לפני שבועיים אישרה הכנסת את תקציב המדינה והמשמעות עבורנו: יישובי המועצה כולם נכללים בהטבות המס. החל מינואר 2015 (בעוד חודשיים) נזכה להטבת מס, כאשר, גובה ההטבה יהיה 7% שיתפרסו על 3 שנים, עפ"י החלוקה הבאה:

2015- 1%; 2016- 4%; 2017- 7%. אנו בקשר רציף עם חברי וועדת הכספים לשינוי ההחלטה, כדי שההטבה לא תתפרס, אלא, תהיה מיידית כבר בינואר הקרוב.

תיכון מרחבים: 88% זכאים לתעודת בגרות

למי שלא שמע: אחוז הזכאים לתעודת בגרות בתיכון מרחבים עלה השנה מ 86% ל- 88% לבוגרי 2013-2014. אני מבקש לברך את התלמידים על ההישג ולהודות לכל הנבחרת החינוכית שלנו: לצוותי ההוראה ולמנהלת התיכון, לדליה יוסף, מנהלת מחלקת החינוך. לתלמידים ולצוות החינוכי השנה יש אתגר ואני בטוח שיעמדו בו בגאון. בהצלחה!

אולם ספורט וחדר כושר במבועים

השבוע יצא מכרז להקמת אולם ספורט וחדר כושר במבועים, שייתן מענה לגוש שובלים. עלות ההקמה: 8 מיליון ₪. זה קורה לאחר שהצלחנו לגייס את מרבית הכספים ואני מבקש להודות לכל הגופים שנרתמו: לטוטו, לפיס, ולמשרד לפיתוח הנגב והגליל. הבנייה תחל בחודש הקרוב.

ערב הוקרה למתנדבים במרחבים

השבוע התקיים ערב הוקרה למתנדבים הרבים במועצה. לפני שנה החלטנו להקים יחידה להתנדבות, אותה מרכזת יעל בנישו. היחידה הוקמה כדי להצמיח ולחזק את הקהילה שלנו. אני גאה באחוז מתנדבים גבוה בתחומים שונים ורחבים אצלנו במועצה. ברור לחלוטין שהקהילה שלנו מורכבת מאנשים מיוחדים ובעלי השפעה חברתית עצומה, כל אחד ואחת בתחומו ואני מבקש להודות בשם כולנו לכל המתנדבים, אתם דוגמא ומופת לכולם.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום, 
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il

חסר רכיב