חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים, יום שישי כ"א בחשוון 14 בנובמבר 2014

14/11/2014

סוגרים שבוע במרחבים                         

בעקבות המצב הביטחוני בארץ, החלטנו לנקוט במספר פעולות על מנת למנוע עד כמה שאפשר אירועים אלימים ביישובנו. ראשית, הנחיתי את צוותי הביטחון (קב"ט המועצה וצוותי מג"ב) להגביר את הסיורים ביישובים. אני מדגיש כי באחריות כל מעסיק ובאחריות כל קבלן, לוודא כי לעובדים יש אישורי עבודה מתאימים. צוותי הסיור יבצעו בדיקות אקראיות במתחמי עבודה שונים ויוודאו כי הקבלנים והעובדים בעלי אישורי עבודה. השוטר הקהילתי שלנו, ירון יפרח, העביר הנחיות ביטחון לצוותי החינוך וצוותי הסיור של מג"ב מבצעים בדיקות אקראיות במתחמים השונים. צוותי הצח"י וההנהגות ביישובים עודכנו ואנו עומדים בקשר. אנא היו בקשר ועדכנו בכל דבר את קב"ט המועצה, אברהם אליאסים- 050-7617100 שי כנה, מב"ס מג"ב במועצה 050-6274753 ירון יפרח, השוטר הקהילתי- 050-6273719 וכמובן, מוקד 100 במשטרה.

 

הסעות תלמידים

עפ"י נוהלי הבטיחות והוראות משרד החינוך – אוטובוס שמסיע ילדים – יהיה עד 10 שנים על הכביש. סעיף חשוב זה מופיע, כמובן, במכרז חברת ההסעות הזוכה, ואנו נקפיד על כל כללי הבטיחות ולא נתפשר על בטיחות ילדינו! בעקבות מספר מקרים בהם הפרה החברה את הסעיף הזה בחוזה, קיימנו לחברת ההסעות שימוע לפני חודש. בעקבות הפרה נוספת, קיימנו לחברה, בשבוע שעבר, שימוע "לפני הפסקת עבודה", שם סוכם כי החל מינואר 2015 החברה תזמין אוטובוסים חדשים שיסיעו את התלמידים במרחבים. כיוון שיש מחסור באוטובוסים, בתקופת הביניים (עד ינואר), ניתן אישור למנהל מחלקת הרכב במועצה להזמין אוטובוסים מחברות אחרות. במידה ובינואר החברה לא תעמוד בסיכומים, יתקיים תהליך של הפסקת עבודה ויציאה למכרז חדש.     

מרחבים- צרפת

השבוע כיבדו אותנו שגריר צרפת בישראל וסגנו. דנו באפשרויות לקדם שיתופי פעולה בין השגרירות וערים בצרפת למרחבים, על אפשרויות השקעה במיזמים עיסקיים במרחבים, יצירת בסיס לקשרים בין יהודי צרפת למועצה ועוד. אני מבקש להודות לרפי לוי שלנו שסייע בקידום הפגישה.

המועצה הדתית

המועצה הדתית משקיעה בימים אלה בשיפוץ מקוואות ביישובים והשבוע הסתיים השיפוץ בפדויים. כמו כן, המועצה הדתית עוסקת בשיפוץ בתי העלמין. שיפוץ בית העלמין במבועים יסתיים בקרוב ולאחר מכן ישופץ בית העלמין בפדויים – עבודות גינון, הנגשה לנכים, שירותים, ברזיות. אני מבקש להודות לראש המועצה הדתית שמעון שדה ולעובדי המועצה על עבודה מסורה.    

פרשת השבוע

פרשת השבוע, חיי שרה, עוסקת במאמץ של אברהם למצוא לבנו, יצחק, אישה מתאימה. את המלאכה הוא מטיל על עבדו, אלעזר. ובימים אלה, כאשר אנחנו עדים למחאת המילקי הזול בברלין, כאשר קמה כאן תנועה הפועלת לעודד ישראלים צעירים להגר לברלין, כדאי לקרוא את דבריו של אברהם לעבדו."לֹא-תִקַּח אִשָּה לִבְנִי מִבְּנוֹת הַכְּנַעֲנִי אֲשֶׁר אָנֹכִי יוֹשֵׁב בְּקִרְבּוֹ. כִּי אֶל-אַרְצִי וְאֶל-מוֹלַדְתִּי תֵּלֵךְ וְלָקַחְתָּ אִשָּה לִבְנִי לְיִצְחָק".

מקריאת ההוראות ברור למה התכוון אברהם. על הכלה המיועדת להיות ממשפחתו של אברהם, כלומר בת העם היהודי, ומארצו.  ומה אם לא ימצא העבד אישה ממשפחתו של אברהם, או שלא תרצה לעזוב את "ברלין" המפנקת של אותם ימים? "אוּלַי לֹא-תֹאבֶה הָאִשָּה לָלֶכֶת אַחֲרַי אֶל-הָאָרֶץ הַזֹּאת הֶהָשֵׁב אָשִׁיב אֶת-בִּנְךָ אֶל-הָאָרֶץ אֲשֶׁר-יָצָאתָ מִשָּם" ותשובת אברהם ברורה: "וְאִם-לֹא תֹאבֶה הָאִשָּה לָלֶכֶת אַחֲרֶיךָ וְנִקִּיתָ מִשְּבֻעָתִי זֹאת רַק אֶת-בְּנִי לֹא תָשֵׁב שָׁמָּה".

כלומר – התנאי החשוב ביותר הוא  שעליה להסכים לבוא לגור בארץ. ירידה מהארץ לא באה בחשבון.

איזה הבדל בין הימים ההם לבין ימינו היום.


לקריאת האגרת מיום שישי 7.11.14 לחצו כאן


לקריאת האגרת מיום שישי 31.10.14 לחצו כאן


 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

 

 

חסר רכיב