חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע יום שישי 26 בדצמבר 2014

26/12/2014

סוגרים שבוע במרחבים
השבוע נפגשנו עם בני פישר, ראש המינהל ההתיישבותי במשרד החינוך, עם המפקחת, מנהלת מחלקת החינוך ומנהלת התיכון, בנושא מיפוי צרכים בתיכון מרחבים. ראש המינהל הבטיח להקצות שעות סיוע לתלמידים. העלינו גם את הבקשה להקים תיכון ממלכתי- דתי, שיהווה המשך לתלמידי "נחלים". השנה, כידוע, נפתחה כיתה לתלמידי ז' ב"נחלים" וחשוב לנו להמשיך את הרצף לתלמידי החינוך הממלכתי- דתי, אצלנו בבית. בתחילת ינואר יגיע ראש המינהל עם אנשי משרדו לביקור בקרית החינוך ולבחינת הבקשה. נעדכן בהמשך.

ביטחון ביישובים

אנו נאלצים להתמודד כעת עם גל נוסף של פריצות לבתים ולמשקים חקלאיים. השבוע כינסנו ישיבת חירום בנושא עם כוחות מג"ב, משטרה ורכזי הביטחון ביישובים, כדי לבדוק את כל האפשרויות הקיימות להילחם בתופעה. אני רואה במעשי הפריצות, מעשי טרור לכל דבר. בינואר הקרוב יצטרפו לצוות מג"ב שלנו 2 שוטרים ו- 2 ניידות סיור. בהזדמנות זו נודה למתמי"דים שלנו, שמדי חודש מתמידים להתנדב לסיור. בריכוז כוחות ובמאמצים משותפים ב"ה נצליח. המעוניינים להצטרף לשורות המתמי"ד מוזמנים ליצור קשר עם רס"ר שי כנה, מפקד בסיס ההפעלה, 050-6274753.


פרס ניהול כספי תקין

בשבוע הבא תקבל המועצה את פרס שר הפנים לניהול כספי תקין. בשנה שעברה קיבלנו את הפרס לראשונה ואנו גאים במעמד המכובד גם השנה. הפרס ניתן על עמידה בקריטריונים מחמירים, בהם, אחוז הגרעון השוטף מסך ההכנסות, אחוז הגרעון המצטבר, אחוז הוצאות ההנהלה וההוצאות לשכר המוניציפאלי, אחוז גביית הארנונה ודו"ח כספי שנתי מבוקר ללא הסתייגויות. בנוסף להתנהלות הכספית נבדקים נושאים בתחום המינהל התקין, כגון התקשרויות כדין עם נותני שירותים, העדר ליקויים בתחום כוח אדם ושכר, הענקת תמיכות בהתאם לנהלים ועוד. הקריטריונים לקבלת הפרס נוקשים וקפדניים והעמידה בהם מעידה על התנהלות אחראית של הקופה הציבורית. אני מבקש להודות לכל עובדי המועצה וחברי המליאה על העבודה המסורה ועל הפעילות למען המועצה.

הולכים על זה...
בפגישת עבודה עם מנכ"ל משרד התחבורה סקרנו את התקדמות הפרויקטים בתחומי המועצה ובשעה טובה, אושר לנו תקציב להקמת שביל הקהילות, שביל הליכה, בין ניר משה למבועים. בימים הקרובים כבר יחלו העבודות בשטח. בנוסף, התבשרנו השבוע כי שר התחבורה האריך את מתן ההטבה לתושבי הדרום בנסיעה חינם ברכבת.


אינדקס עסקים

מזמינים את כל היזמים, תיירנים ובעלי העסקים במועצה לעדכן את פרטי העסק באינדקס שבאתר המועצה. ניתן בקלות לעדכן את כל הפרטים, כולל הוספת כרטיס ביקור, תמונות, לינק לאתר ועוד.


פרשת השבוע

פרשת ויגש מגוללת את הפרק האחרון בסיפור מכירת יוסף. לאחר תקופה ארוכה שבה יוסף מעמיד פנים שאיננו מכיר את אחיו שהגיעו לשבור שבר, מגיע הרגע המכריע. "ויגש אליו יהודה ויאמר בי אדוני" דווקא יהודה, לא האח הבכור, הוא שלוקח אחריות וקובע בתקיפות, אבל בנימוס, מיוסף הסבר להתעללות באחים. לעיתים לא צריך להמתין עד שבעל התפקיד הרישמי יעשה את המוטל עליו. לפעמים צריך לקחת יוזמה בעצמנו.
אחת השאלות המציקות היא למה התעלל יוסף באביו? במה חטא האב הזקן, הקרוב לסוף ימיו? ואחד ההסברים הוא שיוסף רצה להיות בטוח שהאב לא היה חלק מהמזימה של האחים להשליך אותו לבור.
רק לאחר שהשתכנע שהאב הזקן משוכנע שבנו יוסף אכן מת, רק אז הוא אומר "הוציאו כל איש מעליי" ומכתיב באוזני האחים "אני יוסף. העוד אבי חי?"


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il

חסר רכיב