חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע יום שישי 9 בינואר 2015

09/01/2015
סוגרים שבוע במרחבים

אנו כרשות פועלים במטרה להרחיב את השימוש במתקני המחיזור ולצמצם את כמות הפסולת המיועדת למיחזור - להטמנה בקרקע. לכן, בשנתיים האחרונות נוספו מתקנים למיחזור בגדים, זכוכיות, בקבוקים, נייר, בטריות.
"נגב אקולוגיה", החברה שדואגת לפינוי הפסולת שלנו, הוסיפה בימים האחרונים מערכת חדשנית לניטור וניהול הטיפול בפסולת למתקני המיחזור. המערכת מבצעת מעקב אחר ביצוע הפינוי, השינוע וטיפול בפסולת. המערכת מסוגלת לתכנן ולפקח על ביצוע איסוף האשפה: היא מבצעת זיהוי של הפחים בזמן הרמתם וריקונם לתוך המשאית על פי מיקום ושקילת האשפה תוך כדי הנפה ועוד. בנוסף, המערכת מאפשרת לנו לאסוף נתונים בזמן אמת אודות מאפייני ייצור הפסולת בבתי האב בכל יישוב. כך למשל נוכל לדעת כמה פסולת הופרדו ביישובים, מה איכות ההפרדה, האם ביישוב מסוים מפרידים פסולת למיחזור יותר מיישוב אחר ועוד. הנתונים האלה יאפשרו לנו ליישם את מדיניות צמצום הטמנת הפסולת המיועדת למיחזור.
מירוץ מרחבים- שדות נגב
פסטיבל הכלניות המצליח ייפתח בע"ה ב 29.1 ויימשך עד ה 27.2. במסגרתו יהיו כמו בכל שנה המון פעילויות לכל המשפחה. השנה החלטנו כמועצה להצטרף למירוץ הכלניות ביער שוקדה עם שדות נגב ולעודד תיירות וספורט. זה תוצר של שיתוף פעולה פורה בין שתי המועצות. במירוץ יתקיימו 3 מקצים תחרותיים: 10 ק"מ ריצה; 5 ק"מ ריצה; 20 ק"מ אופניים; ומסלול "גיבורי- על" של 300 מ' לקטנטנים. למסלול הזה כולם מוזמנים להגיע מחופשים לגיבורי על. מתאים מאוד למשפחות. אני קורא לכל התושבים שאוהבים ספורט ונופים מדהימים להצטרף למירוץ וליהנות מכל רגע. כידוע לכם, בימי הפסטיבל מגיעים לאזור אלפי מטיילים ואנו מבקשים מכולם להקדים ולהירשם למקצים. ההרשמה באמצעות מוקד שדות נגב במספר: 08-9938107 שלוחה 1 החל מיום א' הקרוב.חינוך התיישבותי
בחודש שעבר עידכנתי על ביקורו של בני פישר, ראש המינהל ההתיישבותי במשרד החינוך. השבוע ביקרו אותנו שוב פישר ואנשי משרדו. המשכנו את הדיון על הקמת תיכון ממלכתי- דתי, שימשיך את "נחלים". נוסיף ונעדכן.


מושבי הנגב
בשעה טובה הגענו להסכמה בין הנהלת מושבי הנגב לוועד העובדים להסדרת תנאי העבודה. אני מבקש להודות ליו"ר ההנהלה, איציק אליה ליור וועד העובדים, עודד גבריאלי ולחברי הוועד על הנכונות להגיע לסיכומים ברוח החברה ולטובת העובדים.


אנשים טובים באמצע הדרך...
היחידה למתנדבים הוקמה כדי להצמיח ולחזק את הקהילה שלנו. בימים אלה מגייסת היחידה מתנדבים לתוכנית ייחודית בשיתוף מחלקת הרווחה והחינוך – בסיוע לילדים ולבני נוער עם צרכים מיוחדים. המתנדבים שיתקבלו לתוכנית יזכו להכשרה ולליווי מקצועי. לפרטים נוספים, יעל בנישו, רכזת היחידה להתנדבות ובאתר המועצה http://www.merchavim.org.il/cgi-webaxy/item?521


פרשת השבוע

פרשת שמות, היא הפרשה שבה מסופר על הפיכתם של המשפחות שירדו מצריימה לעם. הפרשה מתחילה בשמותיהם של הבאים מצריימה, כל שם בפני עצמו.

אחר- כך בעיצומה של הפרשה כאשר משה ואהרון מגיעים אל פרעה הם דורשים "שלח את עמי".

כבר לא מדובר באנשים פרטיים. עכשיו כבר מדובר בעם. ומה הופך את אוסף היחידים לעם? לפני כל דבר זה מינוי המנהיג.

כאשר הקב"ה נגלה אל משה בסנה ושולח אותו אל פרעה.  מתברר שדווקא בתנאים הכי קשים ועבדות נוראה אפשר לגבש את הציבור לקהילה אחת, כאשר יש אחריות הדדית, וכאשר יש מנהיגות ראויה.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום, 
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il

חסר רכיב