חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע יום שישי 16 בינואר 2015

16/01/2015

סוגרים שבוע במרחבים 


בחודש מרץ תצא משלחת בני הנוער שלנו למסע החשוב בפולין. המסע מלמד אותנו על גבורת הנטבחים והניצולים. על הסכנה הקיימת באיבוד צלם האדם. על ההצדקה האולטימטיבית למדינה משלנו. בהקשר הזה אי אפשר שלא להתייחס לטבח הנורא שאירע בשבוע שעבר במרכול היהודי בצרפת. מערכת החינוך שלנו משקיעה רבות בחיזוק הזהות היהודית. אנו רואים חשיבות גדולה בהשתתפות התלמידים במסע.

 

אהבה למוזיקה

ריטה מאירוביץ וצוות הקונסרבטוריון עמלים כל השנה בחינוך הילדים שלנו לאהבה למוזיקה. המקצועיות של ריטה ושל כל נבחרת המורים, הביאה להישגים. ראשית, מספר התלמידים בקונסרבטוריון השנה גדל באופן משמעותי. תלמידי הקונסרבטוריון מייצגים אותנו בכבוד בקונצרטים: השבוע התקיים כנס דואטים בבית שמש, ייצגו אותנו נוי נופר ודניאל יעקב שמנגנים בפסנתר, מורה: אלה ליקח. התלמידים ניגנו שתי יצירות של גברילין. בערב אחר שהתקיים גם השבוע, ניגן ירדן נופר, תלמיד לסקסופון עם הסינפונייטה הישראלית בבאר שבע בקונצרט מהסדרה לכל המשפחה. מורה: זוהר סבוב. עינת ארליכמן, הכנרית שלנו, תתגייס בפברואר לצה"ל כמוזיקאית מצטיינת. ועוד השבוע, נהנינו מערב מרשים שבו כל תלמידי הקונסרבטוריון ניגנו על הבמה, וריגשו את ההורים והמורים. בהצלחה לכל התלמידים!  


חידון השפה העברית

סמדר יהודה, מנהלת חטיבת הביניים, הובילה חידון לזכרו של אליעזר בן יהודה, מחייה השפה העברית, לשכה ז'. לאחר שהתלמידים למדו פתגמים, ניבים ומילים, התקיים חידון מרשים ביותר. שלושת התלמידים שהגיעו למקומות הראשונים, זכו בתלושי קנייה לסטימצקי. יישר כח לכולם.


טקס חנוכת חטיבת הביניים בנחלים

השבוע חנכנו את מבנה החטיבה הצומחת בהשתתפות כל ההורים, הילדים ומפקחת בית הספר. זו היתה חגיגה קהילתית מעצימה. המתקן שהוכשר יפהפה. ומנהל בית הספר הציג את התוכנית הפדגוגית. אני מבקש להודות לרב אושרי, מחנך שכבה ז' ולמנהל בית הספר, הרב חיים בנג'ו. מקווים שבע"ה נצליח להקים את התיכון, כך שיהיה רצף חינוכי בחינוך הממלכתי דתי. מחר, מוצ"ש 17.1, משפחת נחלים תתכנס לסעודת מלווה מלכה בבית העם במושב גילת בשעה 19:45, בחסות המועצה הדתית. במהלך הערב יוכתרו יקירי נחלים, תתקיים סעודת אמנים והופעה של שחר לבבאל.

 

מבקש להודות לכל הנבחרת החינוכית שלנו, שמורכבת מרבים וטובים: דליה יוסף, מנהלת מחלקת החינוך, מנהלי בתי הספר, מורים, גננות, סייעות, מטפלות, מזכירות, מנהל הקריה, מנקות, צוות המתנ"ס, יחידת הילדים והנוער, רכזי נוער, מדריכים, תנועות הנוער, בנות שירות, גרעינרים.


תוכנית אסטרטגית

התוכנית האסטרטגית של המועצה נבנית יחד עם התושבים.  השבוע נפגשנו בפעמי תש"ז עם 50 תושבים. עלו רעיונות מצוינים בתחומי החינוך, תעסוקה, תרבות, הרחבות וגידול דמוגרפי. התקיים שיח מאוד מפרה. מודה לכל המשתתפים שלוקחים חלק פעיל ורוצים להיות שותפים בעשייה ובשינויים. כל פעם מחדש אנחנו שמחים לראות את הציבור מגיע לדיאלוג ושיח. השיח חשוב מאוד לקידום המועצה בעשור הבא ולראייה האסטרטגית.


שותפות 2000

השבוע נפגשנו עם משלחת של הנשיאים של בית הכנסת "בית ישורון" ממטרו ווסט (שותפות 2000 מרחבים – אופקים). סיפרנו לחברים על ההתמודדות שלנו ב"צוק איתן" ועל החוסן הקהילתי. המתנדבים מגילת, חברי צוות הצח"י, הציגו את העשייה של המושב במלחמה. מבקש להודות לחברים, השותפים, על הביקור.  

 

פרשת השבוע

פרשת וארא מספרת את בואם של משה ואחיו אהרון אל פרעה בדרישה להוציא את העם מן העבדות.

כדאי שנשים לב למושג "עבדות" או "עבודה". עבודה, בפרשות הראשונות בספר שמות, נקשרת עם עבודת פרך. זאת אומרת, משמעותה עבודה קשה, מפרכת. אבל לא תמיד זה היה כך. יש גם עבודה אחרת. המושג עבודה גם ניכר בהקשר אחר, של עבודה מתוך אהבה. וזאת העבודה שעבד יעקב ברחל כאשר יעקב הגיע ללבן הוא אמר לו "ברחל" כך יש לעבוד. לעבוד ב... להבדיל, יש לעבוד את. אגב, יש מושג נוסף של עבודה וזאת עבודת הקודש. שהוא גם מושג נפרד.

מכל מקום, צריך לזכור שאפשר שהעבודה תיעשה בצורה שתגרום כעס, תהיה לא נעימה, מפרכת. ואפשר שהעבודה תיעשה באהבה, לשם השגת מטרה. אני חש שאני עובד בכם, למענכם. באהבה.  


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

 


 חסר רכיב