חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע יום שישי 30 בינואר 2015

30/01/2015
סוגרים שבוע במרחבים

בשבוע הבא ייפתח אצלנו בית ספר להורים בגיל הרך, שמח"ה, שיח מחנכים הורים והעשרת הילדים, בהובלה של האגף לחינוך הקדם יסודי במשרד החינוך ובשיתוף המועצה. מדובר בתכנית יפהפיה, שכוללת תכנית העשרה לילדים ומתן כלים להורים בנושאים מגוונים כמו: התפתחות הילד, גבולות, סמכות הורית ועוד. כל גני הילדים במרחבים (30 כיתות) נכללים בתוכנית אשר מטרתה לתרום לטיפוח הקשר והיחסים בין הורים לילדים.
בתוכנית, ההורים יקבלו סדנאות בתחום המיומנויות ההורית, והילדים יפעלו בתוכנית העשרה בחדר מקביל, במשך 5 – 4 מפגשים עד סוף השנה.
ביום רביעי הקרוב 4.2.15, יתקיים ערב פתיחה חגיגי של בית הספר להורים ותתקיים הרצאה של מיכל דליות בנושא ״הורות בעידן המודרני״. נוכחותכם חשובה מאוד! כדאי לנצל את ההזדמנות. אני אהיה שם. 

תעסוקה
"מעברים" היא תוכנית ייחודית למגזר הכפרי שפועלת בשיתוף משרד הרווחה והמועצה. מעין שירות תעסוקה. הארגון אוסף את כל הנתונים על העסקים והמפעלים הקיימים באזור, יודע אילו עובדים מחפשים, מכשיר ומכין את דורשי העבודה לקראת העבודה. הפונים למעברים יכולים ליהנות מקורסים שונים במחשבים, אנגלית וכו׳, שיכולים לסייע לדורשי העבודה. במעברים כל אחד ואחת מקבלים סיוע פרטני ואישי. המועצה משקיעה בזה רבות. יש כאן המון הזדמנויות לתעסוקה בתחומי ההייטק, ביוטכנולוגיה, כימיה, תעשייה, ניהול, עורכי דין, ביטוח ועוד. מתפתחות המון יוזמות ומעברים מעניקים סיוע ליזמים הצעירים, בתחומים השונים, התיירות, מסחר, שירותים ועוד. לעצמאיים יש כר נרחב להתפתח פה. עם הצמיחה הדמוגרפית יש גם צמיחה עסקית וצמיחה תעסוקתית. כל מי שמגיע זוכה למעטפת תומכת. מעברים מזמינים דורשי עבודה מהמועצה להיכנס לאתר ולהגיש קורות חיים למשרות.
כמו כן האתר פתוח למעסיקים המעוניינים לפרסם משרות ומכרזים לגיוס כ"א mem.org.il

תחרות רובוטיקה
ביום שלישי התקיימה תחרות רובוטיקה FLL אזורית בירוחם. בתחרות השתתפו 26 קבוצות מכל הארץ ו 3 קבוצות ממרחבים, הלומדים בכיתות ה' ו' (ב״תפוח פיס״). 
תכנית FLL  מאתגרת ילדים לחשוב כמו מדענים ומהנדסים. במסגרת אתגר World ClassSM  על התלמידים לבנות ולתכנת רובוט אוטונומי באמצעות  ®LEGO MINDSTORMS ולפתור סדרה של משימות במשחק הרובוט. במסגרת פרויקט החקר על התלמידים גם לבחור ולפתור באופן יצירתי, בעיה מהסביבה שלנו העוסקת בנושא האתגר. 
בכל שנה עומדת בפני התלמידים משימת אתגר בנושא אחר. השנה משימת האתגר היתה בנושא למידה: האם קבוצות FLL יכולות להשפיע על עתיד תהליך הלמידה? בעונה הקרובה קבוצות FLL ימצאו את התשובה. באתגר World ClassSM מעל 230,000 תלמידים מכיתות ד'-ט' מלמעלה מ 70 מדינות, מעצבים מחדש את דרך איסוף המידע ורכישת כישורי הלמידה במאה ה-21. בעונה זו הקבוצות ילמדו את המבוגרים כיצד ומה ילדים צריכים ללמוד. תלמידי קבוצת בית ספר מרחבים הובילו במשך כל התחרות ותפסו את המקום השישי במשחקים הרשמיים. בתכנון הרובוט קיבלו תלמידי מרחבים את המקום הראשון בתכנות הרובוט, וקיבלו ציוני מופת והצטיינות בתכנון המכאני ובתכנון הרובוט. אנו גאים בהישגי הקבוצות. יישר כח!!! המעוניינים להצטרף לחוג, מוזמנים לפנות ל״תפוח פיס״. 
 
חונכות ילדים עם צרכים מיוחדים
היחידה להתנדבות שלנו מפעילה תוכנית ייחודית לליווי ילדים עם צרכים מיוחדים. ב-12.2 יתקיים מפגש חשיפה לתוכנית, בין השעות 8:30-10:00. המעוניינים לקבל מידע נוסף, מוזמנים להירשם אצל יעל בנישו -0508645816.

הרשמה לגני הילדים - באמצעות האינטרנט
החלה ההרשמה לגני הילדים לשנת הלימודים הבאה: מהיום ניתן לרשום את הילדים לגני הילדים לשנהל תשעו באמצעות אתר האינטרנט של המועצה: 

דרום אדום
כפי שכולכם יודעים פסטיבל דרום אדום, חג הכלניות שלנו, חוגג עשור והתחיל בסוף השבוע הזה וכולם מוזמנים להנות משפע של אירועים, פעילויות שווקים ומופעים שיתקיימו במהלך הפסטיבל. זה הזמן להזמין משפחה וחברים להנות מהיופי והעושר שמציע האזור. כל הפרטים באתר:http://daromadom.habsor.co.il/
חג כלניות שמח!!!

פרשת השבוע
פרשת השבוע, פרשת בשלח, מספרת את סיפור היציאה הגדולה של עם ישראל, עם העבדים, ממצרים – מעבדות לחירות "ויהי בשלח פרעה את העם ולא נחם אלוקים דרך ארץ פלשתים, כי קרוב הוא, כי אמר אלוקים, פן יינחם העם בראותם מלחמה ושבו מצריימה". לאחר כל הייסורים והעיכובים, במקום למהר ולהביא את העבדים המשוחררים אל הארץ הנכספת מאריך ה' את המסע עוד 40 שנה. את הסיבה מבהיר הכתוב בהמשך: הפיכת עם העבדים לעם חופשי ועצמאי דורשת זמן. כל קושי וכל מלחמה שייתקלו בה בעתיד הקרוב תגרום להם לחזור למצרים, למקום שבו היו משועבדים.
ובאמת, בתוך זמן קצר מתברר כמה צדק היה בהחלטה הזאת. כאשר רואים בני העם את חיילי פרעה רודפים אחריהם, הם פונים למשה ומאשימים אותו במצב "ויאמרו אל משה, מה זאת עשית לנו להוציאנו ממצרים? הלא זה הדבר אשר דיברנו אליך במצרים לאמור, חדל ממנו ונעבדה את מצרים, כי טוב לנו עבוד את מצרים ממותנו במדבר".
והדפוס הזה חוזר פעם ועוד פעם לאורך כל המסע הארוך לארץ. בכל פעם שמתעורר קושי, חוזר העם להתלונן ודורש לחזור למצרים. עד כדי כך גדולה כפיות הטובה שכמה ימים לאחר היציאה ממצרים כבר מתלוננים בני ישראל "מי ייתן מותנו... בארץ מצרים, בשבתנו על סיר הבשר, באוכלנו לחם לשובע" כאילו לא עבדו שם בפרך, אלא התפנקו בעושר.
קשה שלא לראות את כפיות הטובה של העם שעתה זה  יצא מעבדות ארוכה לחירות. ובכל זאת, ההתנהגות גם מובנת. העם שיצא ממצרים התרגל לחיות בתנאי עבדות. דרוש לו זמן להסתגל לחיים של עם חופשי וזאת הסיבה שה' מוליך את העם סביב סביב ארבעים שנה עד שהעם בשל ומוכן להיכנס לארץ המובטחת.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום,   
שי חג'ג'
חסר רכיב