חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע כ"ט באדר תשע"ה 20 במרץ 2015

20/03/2015

שלום לכולם, 

חשוב לנו לעודד כמה שיותר תושבים המעוניינים להקים עסק, בהסבה מקצועית או המחפשים עבודה, להגיע ולהתייעץ עם אנשי "מעברים" שלנו. משרדי "מעברים" מממוקמים בקרית החינוך והחודש נפתחה שלוחה בבניין המועצה, כדי להנגיש יותר את השירותים. המועצה מעודדת פיתוח עסקים קטנים ע"י תושבי המועצה בתוך היישובים ומחוצה להם. לצורך כך, העבירה המועצה את הטיפול ביזמים מהאגף האסטרטגי למעברים המתמחים בתחום התעסוקה והפרנסה. במסגרת השירות יינתן ליווי אישי או הכוון לליווי עסקי לפי הצורך. כמו כן, מוצעים קורסים, סיוע בקבלת הלוואות וחיזוק הקשרים בין יזמים מהאזור לפרויקטים והזדמנויות. תושבים הנמצאים בתחילת דרכם העסקית או שוקלים להקים עסק או מעוניינים ביעוץ בתחום מוזמנים לפנות ונבנה את מסלול הייעוץ המתאים לכל אחד. מה איכפת לכם? תנסו!

לתיאום פגישות, 08-6211810

בנוסף, בכל יום חמישי, מפרסמים במעברים את המשרות הקיימות במאגר. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה... קישור לאתר מעברים

 

אפליקציה למועצה

כחלק מהנגשת המידע ולמען הנוחות, פיתחנו אפליקציה ייעודית, שמאפשרת לתושבים לדווח בזמן אמת למוקד המועצה על תקלות ומפגעים בצירוף צילום המפגע וכתובתו, לקבל את הודעות מהמועצה ומהיישובים, ספר טלפונים לחיוג ישיר, דוא"ל ישיר לבעלי תפקידים במועצה, קישור לאתר המועצה, חיוג ישיר ומהיר למוקד המועצתי, פרטים והודעות שתבקשו לקבל וכן מעקב על דיווחים שנשלחו. בנוסף ניתן לקבל באפליקציה מידע על היישובים ולבצע תשלומי ארנונה אונליין. האפליקציה תהיה זמינה להורדה מהאנדרואיד, כבר בשבוע הבא ובגרסת האייפון במהלך השבוע שאחריו. כיתבו בחנות האפליקציות "מועצה אזורית מרחבים". פרטים נוספים באתר המועצה.


היחידה להתנדבות

בשבוע שעבר יצאה לדרך תוכנית חשובה, "מיוחדים במרחבים", השותפים בה מתנדבים מהמועצה. התוכנית נוצרה בשיתוף מחלקת החינוך והרווחה במועצה ומוגשמת דרך היחידה להתנדבות. לתוכנית גויסו 17 מתנדבות, שבימים אלה עוברות הכשרה מקצועית ומרתקת, שתכשיר אותם לתת מענה התנדבותי של חונכות חברתית לילדים עם צרכים מיוחדים במועצה. רכזת התוכנית, רחלי בללי, בעלת ניסיון מקצועי רב מתחום הצרכים המיוחדים. רחלי מכהנת גם כסגנית ראש מועצת פרדסייה ומומחית בהובלת קבוצות ובפרט קבוצות פעילים לשינוי חברתי. מתנדבים ומתנדבות שרוצים להצטרף, מוזמנים לפנות למחלקת הרווחה שלנו בטלפון 08-9929460. התוכנית יכולה להוות מודל למענים נוספים שנוכל להעניק בעתיד עבור אוכלוסיות שונות במועצה שלנו, שזקוקים לתמיכה ולעזרה ויכולים לקבל אותה באמצעות ההון האנושי הנפלא שקיים במרחבים. תודה לשותפים הרבים, לכל המתנדבות, ליעל בנישו, רכזת היחידה, ללילך גריביאן.

 

ולפני סיום

מערכת הבחירות האחרונה, חצתה גבולות והידרדרה מילולית, ברמת השיח. הפכה להיות אלימה וגזענית. מימין ומשמאל. לא מעט גורמים צריכים לעשות חשבון נפש. אני בעד ויכוחים אידיאולוגים. אני גם חושב שכמו התחרות בשוק, התחרות הפוליטית היא לטובת האזרחים. כל מפלגה רוצה לייצג ולעשות כמה שיותר עבר הציבור שלה, ועלינו, כהורים, כאזרחים, לעודד שיח ראוי ומכבד. לשרי החינוך והתרבות הנכנסים או הנכנסות מחכה עבודה חשובה וקשה. הבוטות של אנשי רוח, שאולי נובעת מתיסכול, הפכה להיות אלימה ומסוכנת. אבירי התרבות, אלה שהוכיחו שלא למדו דבר, לא שכחו שעדיין ניתן להיות סופר מחונן או סופרת מוכשרת ועדיין גס רוח ואטום.

את דעותיי הפוליטיות, לא הסתרתי, וגם דאגתי להסביר מדוע.

מבקש להודות לח"כים בכנסת הקודמת ולאחל הצלחה לכנסת החדשה. בטוח בהצלחתם של חבריי היקרים, חיים ילין (יש עתיד) וטלי פולסקוב (כולנו), שמחים שיש נציגים מהנגב במפלגות השונות. נציגים, שאוהבים ויודעים בדיוק מה הצרכים של הנגב וכיצד ניתן לקדם אותם. הצלחת הכנסת – היא ההצלחה שלנו.

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת ויקרא, הראשונה בפרשיות ספר הכוהנים, העוסק בעבודת הכוהנים בבית- המקדש. ספר ויקרא מתרחש כולו במסע של בני- ישראל במדבר סיני. לאחר יציאת מצרים וחטא המרגלים נענש עם ישראל בשהייה של 40 שנה במדבר עד כניסתם לארץ כנען. במהלך שהותם במדבר מצווה ה' את בני- ישראל באמצעות משה המנהיג להקים מקום מקודש שיקשר בינם לבין ה'. המקום הזה מכונה "אוהל מועד" או "המשכן". הפרשה הקודמת, שחתמה את ספר שמות, עסקה בתכנון האדריכלי של המשכן. פרשת ויקרא עוסקת בתוכן הרוחני ומונה את דיני הקורבנות לסוגיהם: עולה, מנחה, שלמים וגם קורבן חטאת. "נפש כי תחטא בשגגה... אם הכהן המשיח יחטא לאשמת העם, והקריב... פר בן בקר... אשר נשיא יחטא בשגגה ואשם, או הודע אליו חטאתו אשר חטא בה, והביא את קורבנו שעיר עזים..."

מאז ועד היום השתנו הנורמות החברתיות. הקרבת קורבנות בתקופת המקרא הייתה מקובלת ולגיטימית ושימשה להבעת צער וחרטה על חטא שעשה האדם. היום, התפילות תופסות את מקום הקורבנות. הבעת חרטה בלבד באמצעות התפילה, בוודאי אין בה די, אלא יש להכיר בחטא, להודות בו ולקבל על עצמנו את תיקון החטא.

 

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום, 
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il

חסר רכיב