חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי כ"ח בניסן תשע"ה 17 באפריל 2015

17/04/2015

שלום לכולם,

אתמול ציינו את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. לא פחות משיש לזכור את השואה – חובה לזכור את הגבורה, דבר שאיננו מקפידים תמיד לעשות.

גבורת הניצולים, גבורתם של הנספים וגם הגבורה של בני הדור השני והשלישי לשואה, שבגבורה עצומה חוללו את הנס והקימו כאן את מדינת ישראל, מדינה דמוקרטית, מתקדמת ומצליחה.

מי היה מאמין שפליטי השואה האיומה יחד עם העולים שהגיעו לכאן מן הגולה, יצליחו להקים בתוך שנים מעטות מדינה מן המתקדמות בעולם.

חובה עלינו, על כל אחד מאיתנו ועל כולנו כעם, לזכור את האירוע הכי מזעזע ומפלצתי בתולדות האנושות. חובה עלינו לזכור ולהזכיר לאיזה שפל יכול האדם לרדת. חובתנו לזכור את השואה כדי ללמוד את הלקחים ולהבטיח ששוב לא נהיה קורבנות לטירוף השנאה כלפינו. והלקחים האלה ברורים: לעולם לא נסמוך על אחרים בכל מה שנוגע לביטחוננו. וגם את הלקח הזה חובה ללמוד: קידמה ונאורות אינן ערובה למוסריות.

נזכור את כל זה ונזכור את המיליונים שנספו בשואה ואת מיליוני הניצולים שבזכותם הגענו עד הנה. נזכור את הניצולים ונכבד את הניצולים. את אלה שהצליחו לשרוד ונותרו, לדאבוננו, כבר מעטים מאוד. עלינו, על מדינת ישראל ועל צעירי המדינה לשאתם על כפיים. עלינו מוטלת החובה לדאוג ולסייע לניצולי השואה. 

בני הנוער שלנו, שחזרו מהמשלחת לפולין, בשיתוף רכזי הנוער וצוותי ההדרכה ביישובים, דאגו לארגון הטקסים.אפליקציית המועצה

לאחר עיכוב קל, האפליקציה זמינה גם ב App Store, חנות האפליקציות של אייפון, וניתן להוריד אותה מכל הסמארטפונים. כיתבו "מרחבים" ושימרו איתנו על קשר.

 

קיסריה – מאחורייך...

בקיץ הקרוב מתוכננות 4 הופעות בפארק הבשור (אשכול), של אומנים מהשורה הראשונה. כזכור, לפני שנתיים, התקיים המופע של עידן רייכל ובשנה שעברה, היתה אמורה להתקיים ההופעה של שלמה ארצי, שבוטלה עקב "צוק איתן". בימים אלה מושקעים משאבים רבים לשידרוג הפארק על מנת להפוך אותו לפארק הפסטיבלים המוביל בארץ – שבו יוכלו המבלים ליהנות מהופעה טובה ואחריה ללון באוהלים במקום. אנו משקיעים בהרחבת הכניסות, הרחבת החניות, תאורה, מקלחות ושירותים ומתקנים נוספים – כדי שהכל יהיה מוכן בזמן.

רישמו, רישמו:

2.7.15- אהוד ואביתר בנאי

9.7.15- שלמה ארצי

16.7.15- משינה ופורטיס

23.7.15- אסף אבידן והבלקן ביט בוקס

מחיר הכרטיסים במכירה מוקדמת: 99 ₪ בלבד באתר: eshkol.smarticket.co.il

המכירה המוקדמת המוזלת היא מוגבלת ולכן כדאי לרכוש בזמן, כדי לא לפספס.

יהיה שמח!

 

עם הפנים למרחבים

השבוע כיבדו אותנו אנשי הצוות הבכיר של משרד הפנים במחוז דרום, ובראשם מר אבי הלר. סיירנו ביישובי המועצה והצגנו את הנושאים שמצריכים טיפול מבחינת משרד הפנים, בהם, קיזוז מענק האיזון, ועדת הגבולות ועוד. מבקש להודות להנהלת המחוז על שיתוף הפעולה לאורך השנים ועל הביקור החשוב.  

 

קהילה- משטרה

השבוע התקיים יום לימוד "קהילה- משטרה" בבית- הספר היסודי "נחלים", בהשתתפות תלמידי ביה"ס וילדי הגנים. במסגרת היום  נחשפו התלמידים לפעילות המשטרה. ניידות משטרה ומג"ב, פרשים, טרקטורונים, אופנועים,  נפרשו בכל שטח בית- הספר.

ביום השתתפו שוטרי תחנת אופקים, מג"ב כפרי- נגב, פרשים, חבלן וכלבן.

במהלך היום הציגו השוטרים לילדים, בתחנות שונות, את עבודתם, ובסוף היום הציג הכלבן לתלמידים את פעילות היחידה, כיצד הכלב מזהה סמים ואמצעי חבלה, והחבלן הסביר והדגים באמצעות הרובוט כיצד מטפלים בחפץ חשוד.

את היום אירגנו מפקד השיטור הקהילתי מרחבים, רס"מ ירון יפרח ופקד עובדי מליכי, מפקד חבל מרחבים.

 

ים אל ים
בחופשת חג הפסח יצאו חניכי האיחוד החקלאי לטיול ים אל ים מחוף אכזיב, שבים התיכון, לחוף חוקוק שבכנרת לשלושה ימים בהם הלכו 70 ק״מ במסלולי הארץ היפים. החניכים והגרעינרים מספרים על טיול מאתגר, מהנה, מלא במים, בצמחיה ובחי, שבו גילו דברים חדשים על עצמם, על חברות ועל היכולות הפיזיות והמנטליות שלהם.  

מצורפות התמונות, שמספרות הכל...


 

תעסוקה- מעברים

מזכיר לכם שפתחנו שלוחה נוספת של מעברים בבניין המועצה. צוות מעברים מסייע לפונים בהשמה ובהכנה להשמה ובהכוונה ליזמים בהקמת עסקים קטנים בתחום המועצה. מוזמנים להיכנס לאתר מעברים, שם מתפרסמות מדי סוף שבוע משרות פנויות באזור. www.mem.org.il

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע היא, כידוע, בעצם, שתי פרשיות מחוברות: תזריע - מצורע. שתי הפרשיות האלה יוצאות דופן: הן עוסקות בעיקר במחלה אחת, הצרעת, בתופעות שלה ובדרכי הריפוי ממנה. לצד הצרעת מזכירה הפרשה את הנגעים, שאח, ספחת ובהרת.

השאלה העולה אצל כל מי שקורא בפרשיות האלה היא ברורה: מדוע הכהן הוא הממלא את תפקיד הרופא? מדוע הוא זה הצריך לטפל בסימני המחלה ולתת לה את התרופה – בידוד והיטהרות? האם זה לא תפקידו של הרופא? ואם הכהן עוסק בריפוי, למה איננו מטפל בשאר המחלות? ובכלל, ממתי התורה עוסקת במחלות וריפויין?

התשובה ברורה: מחלת הצרעת איננה סתם מחלה. היא אומנם פוגעת בגוף (וגם בבית ובבגד), אבל מקורה בנפש, ברוח של החולה ובהתנהגותו. נגע הצרעת בא על האדם בגלל לשון הרע, אמרו רוב הפרשנים. דיבורים רעים, רכילויות ושקרים זה על זה.

משום- כך, גם הריפוי איננו בתרופה או במשחה, אלא בבידוד. מי שפגע באחרים, יש להרחיק אותו מהחברה עד שיתרפא.

ערב יום העצמאות, בשבת שבין שני ימי זיכרון – יום השואה ויום הזיכרון לחללי צה"ל ולנרצחים בפעולות האיבה- אין מתאים ממנו לקרוא את הפרשיות האלה ולזכור שעלינו לכבד את האחרים, לנהוג כבוד איש באחיו ולשמוח במדינה שהקמנו כאן.

שבת שלום וחג עצמאות שמח.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

 

חסר רכיב