חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי ד' בסיוון תשע"ה 22 במאי 2015

27/05/2015

סוגרים שבוע במרחבים
השבוע התקיימה פגישה ברשות המים, בה דנו על קולחי נתיבות ועל בעיית איכות המים, איכות הקולחין. מסתבר שהבעיה המרכזית היא אספקת המים ממפעל טרה. הודענו לרשות המים שבמידה ולא תהיה התערבות מיידית, לא נוכל לקלוט את המים להשקיית שטחי החקלאות, והמשמעות היא שתוך מספר ימים ניאלץ להזרים את כל מי הקולחין לנחל – מה שיגרום לבעיות איכות סביבה. הגיע הזמן שרשויות המדינה יקחו אחריות ויטפלו במה שדורש טיפול.

למען הנגב
חה"כ מיקי זוהר, מהליכוד, ביקר אותנו השבוע. מיקי כיהן כסגן ראש עיריית קרית גת ובפריימריז האחרונים בליכוד נבחר על משבצת הנגב בליכוד (מקום 22). כמי שמאמין ביכולות העשייה של הצעירות והצעירים, אין לי ספק שמיקי יצליח בתפקידו וייצג אותנו ואת כל רשויות הנגב נאמנה בכנסת. בהצלחה!

השבוע התקיימו טקסי חילופי שרים, בחלקם השתתפנו. אני מבקש להודות לכל השרים היוצאים ולאחל הצלחה לשרים הנכנסים. מערכות היחסים עם כולם טובות מאוד, והאינטרסים של כולנו יחד- פיתוח וקידום הנגב על כל המשמעויות – ברורים. בימים אלה נקבעות פגישות עבודה עם השרים. בהצלחה לכולם!

״וספרתם לכם ממחרת השבת שבע שבתות תמימות״
חגיגות שבועות התקיימו השבוע כמעט בכל היישובים באירגונם המסור של וועדות התרבות, הנוער, יחידת הילדים והנוער והקהילה. האירוע המרכזי של המועצה התקיים ביום ג במושב גילת, המשתתפים נהנו מאווירה קהילתית מיוחדת, ומשלל אטרקציות, כולל ההופעה של כוכבת הילדים מיכל הקטנה. מבקש להודות לצוות המתנ"ס ולצוותים הטכניים של המועצה על הארגון המצוין. יישר כח! במהלך השבועות הקרובים יתקיימו אירועים נוספים, בהם, תיקון שבועות בתיכון מרחבים (ביום ג הקרוב, 26.5), ליהיא לפיד מגיעה למפגש נשים בספריית מבועים (2.6.15), ערב זמר ישראלי עם עינת שרוף במושב ניר עקיבא (4.6.15), הפנינג יריד ספרים (9.6.15) וכמובן, הופעות הקיץ בפארק הבשור (אשכול) – כל הפרטים באתר המועצה. מצפים לראות את כולכם!

ליגת המושבים
מחלקת הספורט בניהולו של אבי כליף נערכת לפתיחת 3 הליגות בכדורגל (ילדים, נוער ובוגרים), ע״ש איציק פרץ ז״ל, בהשתתפות כ- 400 תושבי המועצה.
ליגת המושבים הידועה כאירוע ספורט עממי- מרכזי במועצה, משלבת בין הישגיות וספורט קהילתי, הכולל גיבוש הקבוצות בתוך היישובים וחיבור הקהילה כולה.
הליגות יחלו ב 3.7.15 ויסתיימו באירועי הגמר, במוצ"ש 12.9.15. בהצלחה לכולם!

שומרים על הסביבה  
אני מבקש להזכיר כי המועצה קלטה פקח סביבתי לטיפול בכל נושא בתחום. באחרונה הטיל הפקח קנסות על בעלי עסקים ותושבים בתחומי המועצה על עבירות סביבה - השלכת פסולת, נושאי תברואה שונים ורישוי עסקים. שילוט ומודעות שונות יש לתלות אך ורק במקומות המוסכמים, ואין לתלות מודעות על תחנות הסעה, תמרורים, שלטי הכוון ועוד. עמי זוהר, פקח: 050-424-0030

קייטנות הקיץ
כחלק מתפישת המועצה למצוינות ולהובלה בתחום החינוך, לשיפור מתמיד של המערכת, והתאמתה לשינויים בעולם, השנה, זו הפעם הראשונה, שבה יתקיימו הקייטנות למשך 6 שבועות. הקייטנות שמציע משרד החינוך הן עד השעה 14:00 והשנה, עשינו מאמצים על מנת להאריך את הפעילות עד השעה 16:00. הקייטנות יתקיימו בגני הילדים הפועלים בפיקוח משרד החינוך (גילאי 3-6) החל מיום 5.7.15 ועד 13.8.15 בין השעות 7:30-16:00.

לילדי א-ו, יערכו קייטנות אטרקטיביות, במגוון נושאים, בתחומי המדעים, מוזיקה, ספורט, הישרדות. הקייטנות יתקיימו עד ה 6.8.15. גם ב"בית הספר של החופש הגדול", אנו מציעים הארכת יום עד השעה 16:00.

יחידת הילדים והנוער השקיעה משאבים רבים על מנת לייצר לילדים ולנוער חווית קיץ ערכית ובטוחה. בקיץ תפעיל היחידה תוכנית קיץ אזורית לצד תוכניות יישוביות הכוללות מסלולים ייחודיים לבני הנוער.

בשבוע הבא תצא חוברת עם כל המידע לקראת פעילויות הקיץ. אני מזמין את כולם להשתתף בפעילויות, בטיולים, לילות לבנים, מפעלי תנועות הנוער ועוד. בהזדמנות זו, אני מבקש להודות מקרב לב לצוות המתנ"ס ולצוות יחידת הילדים והנוער, למנהלים, לרכזים, לגרעינרים, לבנות השירות ולוועדות הנוער ביישובים, על מחויבות ומסירות, שעושים מלאכת קודש מתוך אהבה גדולה – והתוצאות בשטח. מאחלים לכולם חופשה מהנה ובטוחה!

מזכיר לכם: פניות ל״מעברים״ בנושאי תעסוקה, קורסים, הכנה לראיונות עבודה והצעות עבודה באתר www.mem.org.il ובמשרדי המועצה.

ההרשמה למעונות היום (3 חודשים- 3) החלה. פרטים באתר המועצה.


פרשת השבוע

השבוע ציינו את יום ירושלים, ובשבת זו, שלפני חג מתן תורה, חג השבועות, אנחנו קוראים בפרשת השבוע את פרשתבמדבר, הראשונה בספר הנקרא בשם זה. פרשת במדבר עוסקת במפקד של בני ישראל שנעשה בשנה השנייה לצאת ממצרים. כמה אנשים לכל שבט ומי נשיא השבט. במרכזה של הפרשה בולט המעמד המיוחד של 22,000 בני שבט לוי. פעם אחר פעם, מציין הכתוב "והלווים למטה אבותם לא התפקדו בתוכם". "אך את מטה לוי לא תפקוד והלוויים לא התפקדו בתוך בני ישראל". תפקידם היה לשאת את המקדש ואת כליו, לפרק ולהקים את המקדש ולשרת בו.

הפרשה מלמדת אותנו שיעור מאלף בחלוקה למעמדות. השבט המיוחד, שבט לוי, אומנם קיבל מעמד מיוחד, אבל זאת בגלל המשימות המוטלות עליו. לא זכויות- יתר, אלא חובות- יתר. ומעל כולם אליעזר בן אהרון הכהן הגדול שהיה נשיא נשיאי הלווים. ומספר המדרש: "ראה את השררה שהייתה בידו. ואת סבור מפני שהיה אדם גדול, היה נותן לאחרים שיטענו את הכלים (שהוא עצמו היה צריך לטעון אותם?), לא! אלא הוא בעצמו היה טוען".

הנה לנו שיעור חשוב בתורת המעמדות. המעמד מחייב (יותר) ולא נותן זכויות יתר.   


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום וחג- שבועות שמח, 
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״

חסר רכיב