חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי י"א בסיוון תשע"ה 29 במאי 2015

29/05/2015

אלימות חמורה במגרש הכדורגל

אמש התקיים משחק כדורגל של קבוצות הנוער הפועל תל שבע- הפועל מרחבים, בתל שבע. עד הדקה ה 70 תל שבע הובילו בתוצאה 1-0 ולאחר ששחקן הפועל מרחבים הבקיע גול והשווה לתוצאה 1-1, שחקן תל שבע חבט בראשו של השופט. השופט שרק לסיום ובאותו רגע עשרות אוהדי הפועל תל שבע פרצו למשחק ותקפו את השחקנים שלנו. הנערים קיבלו טיפול רפואי, המאמן, השחקנים ואני ניגשנו לתחנת משטרת אופקים והגשנו תלונה. אין שום מקום לאלימות בספורט. הייתי עם הנערים המקסימים אתמול. הם סיפרו על המקרה, ואני רוצה להגיד לכם, לנבחרת הנוער שלנו: אתם מצוינים! התנהגתם בבגרות, גדלות נפש! אתם שחקנים מעולים! האלופים שלנו!!!

תודה למאמן, יגאל אלזם. 

 

חלם

ב-18.3.2015 (יום לאחר הבחירות לכנסת) הוחלט ברשות המים על אישור תוכנית להקמת ספקי מים אזוריים לחקלאות. לא רק שהתוכנית עלתה לדיון יום לאחר הבחירות לכנסת, כאשר המערכת הפוליטית "משותקת", התוכנית אושרה למרות התנגדויות נחרצות שהביעו ראשי המועצות האזוריות בדרום, ומבלי להתייעץ איתנו, וזאת למרות המשמעויות הכבדות של התוכנית.

אני מוכרח לציין שזה מעורר תמיהה: מה הטעם בהקמת תאגידים לחקלאות אשר עלות אחזקתם תעלה ללא ספק את מחירי המים (אפילו עוד יותר מהיום!) ותפגע באופן קשה בחקלאי הדרום? התוכנית להקמת ספקי מים אזוריים לחקלאות מוטעית מיסודה ואינה מותאמת כלל לאזור הדרום!

למי שלא ידע, בשל עיוות היסטורי- חקלאי הדרום משלמים על המים סכום גבוה של 2.79 ₪ לקוב, בעוד חקלאי הצפון משלמים בין 0.5 ל 1.5 ₪.

השבוע הגשנו את התנגדותנו לתוכנית המוצגת. נעדכן בהמשך.  

 

שריפות

החום הכבד שהיה השבוע, גרם לשריפות בכל הארץ, וגם אצלנו. אני מבקש להזכיר לכולם: החובה על ניקוי העשבים והקוצים מסביב ליישובים – מוטלת על היישובים. אומנם, בעקבות בקשה של הורים למועצה, לפני 3 שבועות, ניקינו את העשבייה באזור בית- הספר "מבועים" ומסביב ליישוב. בדיעבד, ניקיון הקוצים מנע אסון. הפקח הסביבתי שלנו יעבור ויבדוק את הנושא בימים הקרובים. במידה ויישובים לא ידאגו לניקיון – המועצה תדאג לכך ותחייב בהוצאות את היישוב.

המועצה עידכנה באמצעות האפליקציה על המצב. מי שעדיין לא הוריד את האפליקציה – מוזמן... כיתבו בחנויות האפליקציה "מרחבים".

 

"החיים והמוות ביד הלשון"

ביום שלישי (עם חזרת התלמידים מחופשת החג), נפתחו הלימודים בכל בתי- הספר במועצה בשיחה על שימוש נכון ברשתות החברתיות ובווטסאפ. בתי- הספר שלנו מקיימים שיחות ומעבירים מערכי שיעור לתלמידים במהלך השנה, ולמרות זאת, בשל המקרה המצער, החלטנו לקיים שיח סביב הנושא. פניתי לשר החינוך הנכנס, חה"כ נפתלי בנט, כתבתי כי יש צורך בהול לגבש תכנית לימודים מסודרת ומעמיקה, שתכשיר את התלמידים לשימוש זהיר ברשתות החברתיות ותנחיל ערכים בסיסיים לתלמידים בתחום זה. מערכת החינוך מתייחסת לסביבה האינטרנטית, אך אינה שמה דגש על האחריות הנדרשת מכל אחד מאיתנו בשימוש ברשת, ובכלל, תוכנית שנכתבה בנושא בשנת 2012, אינה רלוונטית ל 2015. הדברים בתחום כל- כך דינאמיים ומשתנים.

 

תיקון שבועות

השבוע התקיים בתיכון מרחבים "תיקון שבועות" בנושא: חסד. בשבועות, כידוע, אנו קוראים במגילת רות. לב המגילה – הוא החסד. החסד- הוא אורח חיים. ההתנדבות, והעזרה צריכים להיות מובנים, חלק בלתי נפרד מכל אחד ואחת מאיתנו ומכולנו יחד, כקהילה, כחברה. הרב קוק, שנטל את סוגיית החסד ועשה ממנה תורה שלמה, אמר כי ממקור החסד צריכה אהבת הבריות להתפרץ, לא בתור מצווה, כי אז תאבד מזוהרה, אלא בתור תנועה נפשית פנימית עזה. עם ישראל גילה את העוצמות של הנתינה וההתנדבות בקיץ האחרון, במבצע "צוק איתן". על העוצמות האלה עלינו לשמור לאורך כל השנה, ולא רק בעיתות משבר וחירום. אני מבקש להודות לחברים והשותפים שלנו, ל"שותפות 2000", לנבחרת החינוכית שלנו – העיסוק והלימוד של הנושאים החשובים האלה – הם לב ליבה של קהילת מרחבים.

 

*** מהיום ניתן לבצע את תשלומי המועצה (ארנונה, חינוך) בדרך קלה ופשוטה. באמצעות אתר האינטרנט של המועצה: בתפריט הראשי מצד ימין, "תשלומים ברשת". או לחצו כאן אפשרות נוספת: באמצעות אפליקציית המועצה: כיתבו "מרחבים" בחנויות האפליקציה, הורידו אותה ותוכלו לבצע תשלומים בקלות, לדווח על מפגעים, לקבל הודעות מהמועצה ועוד.

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע פרשת נשא, ובמרכזה מניין מטלות הנשיאים – המתנות שנשיאי שנים עשר השבטים מצווים להביא למקדש. המניין מייגע ומעורר תמיהה: כל נשיא מביא בדיוק אותן מתנות כמו כל נשיא אחר ובכל זאת טורח הכתוב ומפרט שוב ושוב את המתנות לכל נשיא בנפרד. השאלה הנשאלת מדוע והשאלה הזאת קשה במיוחד נוכח העובדה שהתורה מקפידה מאוד לקמץ במילים ולכל מילה הנכתבת בה יש משמעות חשובה. התשובה, נדמה לי ברורה. הכתוב מייחס חשיבות לכל נשיא ולכל מתנת נשיא. גם אם מדובר באותה מתנה בדיוק הכתוב מכבד כל נשיא בפירוט של מתנתו כדי להדגיש את חשיבותו ואת חשיבותה. כך צריך לנהוג לא רק בנשיאי עדה, לא רק בנכבדים, אלא גם כל אדם בחברו, בכבוד, בהערכה. כל אחד חשוב כשלעצמו.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

  


חסר רכיב