חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי ט"ז בתמוז תשע"ה 3 ביולי 2015

03/07/2015

סוגרים שבוע במרחבים 

השבוע התבשרנו על פיגוע הדקירה בבית לחם, שבו נפצעה לירון ישראלי, בוגרת התיכון שלנו, ממושב פטיש. יום למחרת נסענו לבקר את החיילת הגיבורה ואת הוריה. התרגשנו לשמוע שלירון יצאה מכלל סכנה ומטיפול נמרץ. פגשנו לוחמת אמיצה, עם מצב רוח נהדר. ציונית אמיתית. לירון היקרה, כל עם ישראל גאה בך ומחבק אותך! מאחלים לך החלמה מהירה ובריאות איתנה!

 

רווחה וחברה

התחלנו לקיים את פגישות העבודה עם השרים הנכנסים. בפגישה עם שר הרווחה חיים כץ הצגנו כמה נושאים בהם הקמת מרכז חוסן ותוכניות רווחה נוספות. השר הבטיח לסייע עם אישור תקציב המדינה.

 

מתחם סדנאות

רן וולף, היועץ שלנו בנושא חידוש אזורים, הציג לנו את התכנית למתחם הסדנאות בקרית החינוך. התוכנית יפהפיה, הכוללת מרכז כנסים, ומתחם למעבדות מתקדמות לחוגים, והקמת במה לאירועי חוץ עד 1,000 איש. כעת מכינים תוכנית עבודה – להשגת תקציבים.

 

בהצדעה!

ותיקי מרחבים יצאו לנופש בנווה אילן, והסייעות והגננות שלנו יצאו לנופש ולסמינר השנתי באשדוד. כמו בכל סוף שנה, מתקיים כנס מסכם לכל הגננות והסייעות, בהובלה של מחלקת החינוך. מעבר לגיבוש ולכייף, הצוותים מסכמים את השנה, ונערכים לשנה הבאה. מבקש להודות לכולן. מערכת הגנים שלנו התרחבה בשנתיים האחרונות ובשנה הבאה ייפתחו גנים בתלמי ביל"ו, בקלחים ובגילת. מצדיע לנבחרת החינוכית שלנו!

 

ועוד ברכות. טקס הענקת אותות הוקרה לחקלאים מצטיינים מטעם מועצת הצמחים, ענף הפירות וענף ההדרים  התקיים אתמול, במעמד שר החקלאות. השר העניק את האות לבנימין בנימיני ולבנו מוטי, חקלאים מתלמי ביל"ו על הקמת משק לתפארת, הכולל פלפל, עגבניות, תפוחי אדמה, בצל וכרוב. "מוסר עבודה גבוה ופתיחות לשינויים בהחדרת זנים ושיטות גידול חדשניות הם המאפיינים של משפחת בנימיני. על שילוב הדור הבא בחקלאות ושיתוף פעולה בניסויי שדה ובהעברת הידע למשקים אחרים, נבחרו בנימין ומוטי לקבל את אות החקלאי המצטיין." נכתב. בהצלחה! מקווה שממשלת ישראל תשכיל לחזק את החקלאות. החקלאות שהיא אבן יסוד בביטחון המדינה, חקלאות מתקדמת שמפתחת ומובילה בעולם.   

 

הקיץ כבר כאן

קייטנות הקיץ נפתחו ביום רביעי בשעה טובה. חלק מהקייטנות ייפתחו בע"ה ביום ראשון הקרוב. מבקש להודות בהזדמנות זו למנהלים, לאדם, לליסיה, לאבי, לאדית, לאילנה ולכל הצוות שהתגייס להצלחת הקייטנות.

המד"צים, מנהיגות הנוער שלנו, משתלבת בפעילות הקיץ. בני הנוער מפעילים חלק מהצהרונים, לאחר שעברו מיון והכשרה בשיתוף פעולה עם משרד החינוך. לתפארת מדינת ישראל!

 

מעברים

לוח המשרות של מעברים בקישור המצורף. החל מהשבוע הבא משרדי מעברים שבבניין המועצה חוזרים לקרית החינוך, עד להודעה חדשה.

 

לילות קיץ בפארק הבשור

אירועי לילות קיץ בפארק הבשור נפתחו אתמול בהופעה של אהוד בנאי ואביתר בנאי. למעלה מ- 4,000 אנשים מכל הארץ השתתפו. אהוד בנאי הזכיר במופע את דני גונן ז"ל, שנרצח בפיגוע הירי בדולב לפני שבועיים. דני ז"ל קנה כרטיסים למופע והיה אמור לחגוג עם חבריו. אהוד בנאי הקדיש לו את השיר "בלוז כנעני", שכתב, כידוע, לזכרו של מאיר אריאל ז"ל.

 

נותרו כרטיסים בודדים להופעות הבאות. כרטיסים מוזלים לתושבי המועצה כאן. 

כדאי למהר, וגם להזכיר: ההופעות מתחילות בשעה 21:00. כדאי מאוד להגיע לפני הזמן ובנחת, לאסוף את הכרטיסים, ולא רגע לפני המופע (אז הלחץ בכניסה לפארק ובקופות- גדולים).

מבקש להודות לעמית לבקוב וללבנת גינזבורג, מעמותת התיירות שלנו "שקמה- הבשור" שמפיקים ואחראים על ניהול כל האירועים המוצלחים! שני החבר'ה הנמרצים זכו לא מזמן בפרס היוקרתי של משרד התיירות ולא מעט רשויות באות ללמוד מהם, כיצד להפיק ולנהל פסטיבלים מוצלחים כאלה.    

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, בלק, היא בעצם פרשת בלעם. בלעם, המכשף, הקוסם, בעל היכולת הנבואית שמלך מואב, בלק, מפציר בו שוב ושוב לקלל את ישראל העומדים לעבור בארצו. אין שום ספק – בלעם הוא בעל יכולת יוצאת דופן, מעין מקובל, שיכול לברך או לקלל.

אבל, בדרך למשימה, מתרחשת תקרית יוצאת דופן. האתון שעליה רוכב בלעם רואה את מלאך ה' ניצב על הדרך  וחרבו שלופה בידו, מה שבלעם, המקובל הגדול איננו רואה. האתון נוטה מהדרך לשדה, אבל גם שם מתייצב המלאך ועוצר אותה. בלעם שוב מתמלא כעס ומכה את האתון עד שהיא רובצת תחתיה ומסרבת להמשיך.

כאן פותח ה' את פי האתון ומתחיל דו- שיח בינה לבין הרוכב, הנביא הגדול. "מה עשיתי לך כי הכיתני זה שלוש רגלים" שואלת האתון ובלעם עונה "כי התעללת בי". ואז אומרת האתון את הדברים הבאים, השמים ללעג ולקלס את המקובל והמכשף "הלא אני אתונך אשר רכב עליי מעודך, ההסכן הסכנתי לעשות לך כה? ויאמר לא".

האתון הפשוטה, הבהמה שהיא סמל הטיפשות, מעמידה את המכשף בלעם, בעל היכולת העל אנושית, באור הנכון. אין צורך בכוחות על טבעיים כדי לראות את המלאך הניצב על הדרך, היא אומרת לרוכב. צריך רק להפעיל את ההיגיון. האם אי פעם התנהגה האתון כך? לא. אם כך, ההתנהגות החריגה הייתה צריכה להאיר את עיניו של בלעם. לא צריך סגולות מיוחדות. די בהיגיון פשוט.

והדברים האלה של האתון יפים גם היום, כאשר אנחנו נתקלים בכל מיני קוסמים ומקובלים ובעלי כוחות מיוחדים. די בהיגיון.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,  

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

חסר רכיב