חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי כ"ג בתמוז תשע"ה 10 ביולי 2015

10/07/2015

סוגרים שבוע במרחבים

אחד הפרויקטים המבורכים, הגדולים והחשובים ביותר בנגב נמצא אצלנו: הכפר השיקומי "עלה נגב- נחלת ערן". כידוע, הכפר נמצא בקריית החינוך שלנו, ואנו פועלים על מנת להרחיב את שיתופי הפעולה. במהלך הקיץ, מתנדבים תלמידי בית- הספר בכפר. הם עושים זאת מתוך בחירה, מתוך אהבה ובעיקר מתוך הזכות הגדולה שניתנה להם, ללמוד לקבל את האחר, לאהוב ולתרום לקהילה שבה אנו חיים. חה"כ וסגן שר החינוך לשעבר, אבי וורצמן, מונה בימים האחרונים למנכ"ל החדש של הכפר. נפגשנו השבוע ודיברנו על אפשרויות קידום פרויקטים משותפים. לפני מס' חודשים עברה החלטת ממשלה על הקמת בית- חולים שיקומי בעלה נגב. בביה"ח יהיו 108 מיטות והוא צפוי להעסיק עוד 700 עובדים (אחיות, פיזיותרפיסטים, מטפלים וכיוב'). אנו נערכים יחד, הן מבחינת הכשרה והן מבחינת אפשרויות מגורים (הקמת יישוב בסמוך לעלה נגב), לקליטת העובדים, בתוך 3 שנים. מאחל לאבי וורצמן הצלחה בתפקיד. משימות גדולות וחשובות הופקדו בידיו ואני מאמין ביכולותיו ובכישוריו להצליח.


הטבות מס

השבוע נפגשתי עם שרים וחברי- כנסת מכל הסיעות, כדי לדון בכמה נושאים, ובראשם: הטבות המס. לפני שנה אישרה הממשלה הקודמת את הטבות המס לתושבי מרחבים. הממשלה התפרקה לפני שאושר התקציב, וכעת אנו דואגים שוועדת הכספים הנוכחית תאשר זאת.


קדימה מדע  

"קדימה מדע" שייכת לרשת אורט העולמית והיא קרן פילנתרופית שמשקיעה ומקדמת תוכניות חינוכיות בבתי- הספר. השבוע נפגשנו עם מנכ"ל "קדימה מדע", אבי גנון, במטרה ליצור שיתופי פעולה לפתיחת מגמות חדשות בתיכון, מגמות שייתנו מענה לכל התלמידים. בימים הקרובים יגיע הצוות הפדגוגי לתיכון, להיכרות מקרוב.


מעגלי תנועה

השבוע התקיימה ישיבת עבודה עם גונן סער, מחב' נתיבי ישראל, עם המתכנן ועם מהנדס המועצה בנושא מעגלי התנועה בפדויים ובקרית החינוך.

מעגל התנועה בפדויים- ממש לקראת סיום התכנון ואישור התקציב. להערכתי ממש בחודשים הקרובים נתחיל בביצוע הפרויקט שעלותו 7 מיליון ₪. הקמת הכיכר בהחלט תתרום לבטיחות ולרווחת תושבי ואורחי פדויים.

מעגל התנועה בקריית החינוך- כרגע בשלב התכנון. עם סיום התכנון ניפגש שוב כדי לוודא שהתכנון מתאים ונדאג לאישור תקציב. עם קבלת האישור גם הפרויקט הזה יצא לדרך. הערכה: תחילת עבודה בשנת 2016.

       

מעברים

לוח המשרות של מעברים בקישור המצורף.


פרשת השבוע

פרשת השבוע, פנחס, היא אחת מהפרשות הארוכות שבתורה (למעלה מ 165 פסוקים).

פרשת פנחס בעלת מבנה קצת מוזר. היא פותחת באירוע שהסתיים בפרשה הקודמת. האירוע שבו פנחס בן אלעזר הכהן הרג את המדיינית שהובאה לשם עבודה זרה, ואת נשיא שבט שמעון, לעיניי בני ישראל.

פרשת פנחס פותחת בדברי שבח של הקב"ה למעשה הקנאות, וכאן צריך להיזהר. מעשה של קנאות, כאשר אדם יחיד קם לעשות מעשה הוא רצוי רק כאשר אין שלטון מסודר ואין רשויות חוק, רק אז יש מקום ליוזמה של יחידים. אבל בימינו, במדינת ישראל, שיש בה רשויות חוק ומשפט, מעשים של יחידים, כמו למשל צעירי 'תג מחיר' הם מעשים פסולים. כשקוראים את הפרשה צריך להזהיר מפני הסקת מסקנות לא נכונה כאילו יש כאן הצדקה לנטילת החוק ידיים.

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,  

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

חסר רכיב