חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי ט"ו באב תשע"ה 31 ביולי 2015

31/07/2015

סוגרים שבוע במרחבים 

מדינת ישראל היא מדינת רווחה, וככזו, מחובתה לדאוג לרווחת אזרחיה ולדאוג לשיפור תמידי במצבם של האוכלוסיות המוחלשות בחברה. השבוע השתתפתי ביום עיון, שארגנה הקרן לידידות וארגונים חברתיים בישראל. נפגשנו עם מנכ"ל הקרן לידידות, ציון גבאי ועם יו"ר הקרן הרב אקשטיין. מטרת יום העיון היתה ליצור קואליציה שתשפיע על מקבלי ההחלטות להעניק את תשומת הלב המגיעה לחלשים בחברה ולמשפחות הנזקקות. שילוב כוחות יהווה מכפיל כח ויחד נדאג להזכיר שישראל היא מדינת רווחה ושיש לסייע למי שצריך. שמח שלקחתי חלק בפעילות וזו רק תחילת הדרך. אעדכן בהמשך.


זכאים לבגרות

השבוע פירסם משרד החינוך את אחוזי הזכאים לבגרות לשנת תשע"ד. בתיכון מרחבים 86% זכאים לתעודת בגרות. חלה ירידה של 2% מהשנה הקודמת, ויחד עם זאת, אנחנו זוכרים שהתלמידים שלנו ניגשו לבגרויות תחת ירי טילים כבד ובתחושות קשות של מלחמה, שהתנהלה כאן. 
עוד בישר לנו משרד החינוך כי בית הספר התיכון זכה בתגמולים לאור קידום תלמידי החטיבה העליונה ביחס לשנה הקודמת וביחס להישגיהם הצפויים בתחום הלימודי, החברתי הערכי. זכייה זו הינה אות הערכה למנהיגות ולעשייה של הנבחרת החינוכית שלנו. וכך כתבה דסי בארי, מנהלת האגף: "אני רואה חשיבות רבה בהוקרה והערכה של אנשי החינוך, שמחוללים שינוי, שמקדמים כל אחד מהתלמידים אל מעבר ליכולותיו הצפויים, שמשפיעים ותורמים לעיצוב עתיד תלמידיהם ומביאים אותם להצטיינות לימודית אישית, חברתית וערכית." יישר כח!
כפי שדיווחתי בשבוע שעבר, הנבחרת החינוכית שלנו, משקיעה רבות וסימנו לעצמנו למטרה - שכל תלמידי המועצה יסיימו את התיכון עם תעודה איכותית. תעודת בגרות או מקצוע. אנו פועלים על מנת להוסיף תוכניות לימוד לתיכון, ולהתאים את התכנים לכל תלמיד.


הפדרציה המרוקאית במרחבים

נפגשתי עם יו"ר הפדרציה המרוקאית בישראל, סם בן שטרית. הפדרציה המרוקאית מפעילה 70 סניפים בארץ ו- 30 סניפים ברחבי העולם. הפדרציה מעניקה מלגות לסטודנטים מעוטי יכולת מכלל קהילות ישראל ודואגת להנחלת מורשת יהדות מרוקו, כולל קשר ליהדות מרוקו. סיכמנו שנקים במרחבים סניף של הפדרציה. ציון מלכה, חבר המליאה ממושב קלחים, יעמוד בראש הסניף, בהתנדבות. ברכות! בנוסף, נבדוק אפשרויות להקמת מיזמים משותפים עם יזמים ממרוקו. נקווה שיהיו התפתחויות.


כנס וועדים

השבוע קיימנו לראשונה 2 ימי עיון לחברי הוועדים המוניציפאליים וועדי האגודה. הכנס התקיים עם החברים משדות נגב ובמהלכו קיבלנו מידע ממומחים על דרכים ליצירת שיתופי פעולה פורים בין הוועדים. זו היתה הזדמנות טובה ליצור שיח בין הוועדים והתכנים שנלמדו היו חשובים לניהול נכון. לאור הצלחת הכנס, נקיים ימי עיון וסמינרים מדי שנה, לחיזוק ולמתן כלים. מבקש להודות למארגנים ולשותפים מ"מפעם".


אירוע בן דורי

אמש התקיים האירוע המסורתי "אירוע בין דורי", במרכז יום לקשיש. מטרת האירוע היא לחבר בין הדורות במשפחה ובקהילה. כמיטב המסורת, האירוע היה מכבד ומרגש. היו בו דוכני יצירה לילדים, סדנת ניפוח זכוכית ובנוסף, הוצגה תערוכת עבודות היד של החברים. אחת המשתתפות אמרה לנו שפעם בשנה כל המשפחה מתקבצת יחד – באירוע הזה. מרכזי היום מעניקים שירות ברמה גבוהה מאוד לוותיקים שלנו, ואנו נמשיך להשקיע ולאפשר לכולם לחיות חיים מאושרים, מלאים וארוכים. תודה למארגנים.     


גן בועז

הבוקר נחנוך גן משחקים לזכרו של חברינו היקר בועז זמירי ז"ל. בועז היה חבר מליאת המועצה מניר משה. היה חבר פעיל מאוד, יו"ר הוועדה לאיכות הסביבה ונציג המליאה בוועדה לתכנון ובנייה בנגב מערבי. בועז תרם מזמנו מתוך איכפתיות ורצון לעזור. לצערנו, לפני שנה הוא נקטף בדמי ימיו, ומבחינתנו, הקמת הגן היא סגירת מעגל, שכן, עוד בחייו ביקש להקים את הגן ביישוב. משתתפים בצערה הכבד של המשפחה.


מעברים

לוח המשרות של מעברים בקישור המצורף:

http://www.mem.org.il/cgi-webaxy/sal/sal.pl?lang=he&ID=425807_mv_negevmaaravi&dbid=mc_misrot_offers&act=search2

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת ואתחנן, השנייה בפרשיות ספר דברים. משה רבנו ממשיך לדבר באוזני בני ישראל לפני כניסתם לארץ המובטחת ומסכם את המסע הארוך במדבר. הפעם הוא נזכר במתן תורה, בעשרת הדיברות.

בתוכם מעורר תשומת לב האיסור  "לא תחמוד". "לא תחמוד אשת רעך ולא תתאווה בית רעך, שדהו ועבדו ואמתו... וכל אשר לרעך".

האם ניתן לצוות על אדם שלא יחמוד משהו השייך לחברו? האם אפשר לאסור על אדם להרגיש רגש?

בחברה המודרנית שלנו הרצון להשיג מה שהשיג האחר, הוא מובן. אי אפשר למתוח ביקורת על כך. מה שהתורה פוסלת היא החמדנות. תאווה לא מרוסנת להעביר לרשותך מה ששייך לציבור או מה ששייך לאדם אחר, גם אם אינך זקוק לו. הישגיות טובה ואפילו חיונית. חמדנות לא מרוסנת פסולה. לשאוף להשיג מה שהשיגו אחרים – זה מצוין. לנסות ולהעביר לרשותנו דבר השייך לאחרים – זה פסול.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,  

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

 

חסר רכיב