חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי כ' באלול תשע"ה 4 בספטמבר 2015

04/09/2015

סוגרים שבוע במרחבים

שנת הלימודים נפתחה השבוע ברגל ימין ובחגיגה גדולה. לקראת פתיחת שנת הלימודים התקיימו מפגשים עם ההורים בבתי- הספר. במפגשים חיזקתי את הנבחרת החינוכית שלנו על העשייה. דיברנו על מדיניות המועצה בתחום החינוך, שדואגת לכל ילד ולכל ילדה. אנחנו לא מוותרים על אף תלמיד/ה. נשקיע בכל אחד ואחת את הכל על מנת שיצליחו. נעניק להם את הכלים להצלחה ולאו דווקא נלעיט חומר פדגוגי (שהוא גם הוא חשוב לכשעצמו). הקניית ערכים כמו כבוד לזולת, סבלנות וסובלנות. אנחנו נעשה הכל על מנת לשמור על כיתות קטנות, ממוצע התלמידים בכיתות שלנו הוא 29 בכיתה.

השקענו מאות אלפי ₪ בבניית כיתות, בשיפוצים ובהכשרת הכיתות, בכיתות המחשבים וכו'. קיבלנו את הילדים בבתיה"ס, התרגשנו עם ילדי כיתה א' והוריהם. בהצלחה לכולם!!!


עלה לנגב

השבוע התקיימה פגישה עם האלוף במיל' דורון אלמוג ומנכ"ל הכפר השיקומי "עלה נגב – נחל ערן", אבי וורצמן. בפגישה עודכנו על תחילת התכנון של בית- החולים השיקומי, שיכלול 108 מיטות וכ- 500 מקומות עבודנ חדשים באזור. עודכנתי כי בנובמבר הקרוב תיפתח מחלקת השיקום הראשונה שתהווה הסנונית הראשונה של ביה"ח. זה הזמן לקרוא לציבור לפנות לעלה נגב בכל צורכי השיקום, במידה וקיימים יש שם בריכה הידרותרפית משוכללת ומטפלים מצויינים. אין צורך לנסוע למרחקים, יש לנו הכל, ובתנאים מעולים, כאן ליד הבית. תינתן עדיפות לתושבי מרחבים. טל' לתיאומים: 073-2360500/13 או באתר "עלה נגב".

וביום אחר השבוע, נסענו, דורון אלמוג, אבי וורצמן ואני, לסיור בחווה טיפולית בתל- מונד, למדנו על התנהלות המקום וסיכמנו על הקמת חווה טיפולית גדולה בעלה נגב שתתן שירותים לדיירי הכפר ולציבור הרחב ברמה מקצועית, ובליווי מקצועי של החווה בת- מונד. משם המשכנו לפגישה עם האלוף במיל' עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס, וסיכמנו איתו בחינת אפשרות להענקת מלגות לסטודנטים שילמדו את מקצועות השיקום, כדי שנוכל לעודד סטודנטים שלנו להשתלב בביה"ח שיוקם כאן.


יריד חוגים

השבוע התקיים יריד חוגים מוצלח בפעמי תש"ז ומי שפספס, מוזמן להגיע ביום ראשון ליריד בבטחה. ביריד מוצגים החוגים לכל הגילאים (מהגן ועד הוותיקים) ובנוסף: קרקס לכל המשפחה. מומלץ מאוד להגיע!


יריד ירוק

בשבוע הבא יום שלישי 8.9 בין השעות 17-20 יתקיים יריד ירוק לכל המשפחה במבועים – שכבר הפך למסורת במועצה. זו השנה ה-3. ביריד יתקיים שוק איכרים- של תושבי המועצה, בזאר יד 2 ושוק קח- תן – לעידוד הקיימות, סדנאות מחומרים ממוחזרים ועוד ועוד. מומלץ מאוד להגיע ולא לפספס!


מעברים
החלה ההרשמה לקורס בניית אתרים בטכנולוגיית wordpress יפתח ב- 25/10. הקורס יתקיים אחת לשבוע ב Appleseed academy (באר שבע) ובמחיר מסובסד לתושבי המועצות השותפות במעברים. בקורס יקבלו המשתתפים כלים לקידום בשוק העבודה.

מבשלים מתאחדים לפעילות עסקית משותפת: מפגש שלישי יתקיים ביום שני, ה- 12/10  בשעה  17:00 במעברים. הקבוצה לקראת יציאה לדרך ועדיין לא מאוחר להצטרף. לפרטים נוספים

  

קורס יזמות לנשים הסתיים. השתתפו בו נשים ממרחבים, אשכול ושדות נגב. 10 נשים הציגו פרויקטים עסקיים מול נציגי המועצה, מעוף, החטיבה להתיישבות ומעברים.

 

לאור ההצלחה של קורסי האנגלית שמתקיימים במעברים והביקוש אנחנו פותחים הרשמה לקורס נוסף והנכם מוזמנים להירשם בקישור.

 

כל המידע הנוסף באתר מעברים נגב מערבי.


פרשת השבוע

שבת שלום, פרשת השבוע "כי תבוא".

"והיה כי תבוא אל הארץ אשר ה' אלוקיך נותן לך נחלה וירשתה וישב בה."

אחת התקנות החכמות והיפות נלמדת מהפרשה הזאת, ממצוות הבאת הביכורים לכהן: "וענית ואמרת לפני ה' אלוקיך, ארמי אבד אבי" מכפל המילים "וענית ואמרת" לומדים שיש אפשרות שהכהן הוא שמקריא את הפסוקים בקול, ואילו מביא הביכורים חוזר אחריו מילה במילה, וזאת משום שלא כולם ידעו את לשון הקודש. במרוצת הזמן קבעה המשנה תקנה נפלאה ולפיה הכוהנים קוראים לכולם, למי שיודע ולמי שאינו יודע "כדי שלא לבייש".

כך גם עלינו לעשות. לסייע ביד החלשים, ולהשתדל מאוד שלא לבייש אף אחד.

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

הורידו את אפליקציית המועצה "מרחבים" באייפון ובאנדרואיד – לכל העידכונים 

 

חסר רכיב