חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי ה' בתשרי תשע"ו, 18 בספטמבר 2015

18/09/2015

סוגרים שבוע במרחבים 

בימים האחרונים התקיימו מספר פגישות בנושא הביטחון האישי, הפריצות לבתים ולמשקים באזורנו. חה"כ דודו אמסלם, יו"ר וועדת הפנים בכנסת, ביקר אותנו. העליתי את הנושא לפניו וביקשתי להביא את מצב הביטחון האישי במרחבים ובאזור כולו לדיון בוועדת הפנים. חה"כ אמסלם הבטיח לסייע בכל הנדרש, ובדיון בוועדה, שיתקיים בע"ה, יצטרכו גורמי המקצוע להציג פתרונות לבעיה. בנוסף, נפגשנו עם מפקד המרחב במשטרה תת ניצב אמנון אלקלעי, עם מפקדי תחנות המשטרה אופקים ונתיבות ועם קצינים נוספים. הבכירים הציגו לפנינו את תמונת המצב העדכנית ואת הפעולות הנעשות. אני מבקש להודות, גם כאן, למשטרת ישראל ולאנשי השטח, שמבצעים עבודה קשה בשמירה על הביטחון באזור. חשוב להדגיש כי אנחנו דורשים מממשלת ישראל תקציבים למרכיבי ביטחון בסיסיים ליישובים (גדרות, תאורה, מצלמות, שערים וכיוב'). ביישובים בהם קיימים מרכיבי ביטחון- אחוז הפריצות נמוך בהרבה, ואלה כמובן מסייעים לפעילות המשטרה ואנשי הביטחון. לאחר מכן, התקיימה פגישה עם קציני המשטרה והרב"שים ביישובים. הרב"שים, שעושים עבודה מצוינת ובהתנדבות, המוכנים לקפוץ בכל שעה לכל קריאה ביישוב, העלו בקשות לסיוע, על מנת לשפר את עבודתם השוטפת. חשוב שתדעו, שיש כאן צוותים גדולים, מקצועיים ומסורים שמוכנים לעשות הכל למען ההגנה והשמירה על ביטחוננו. תודה לכולם!   


צומת גילת – הכניסה לקק"ל

בישיבה שהתקיימה בנושא צומת גילת עם המתכננים ומנהל מרחב דרום בקק"ל, עמי אוליאל, סוכם שבתוך 10 ימים (אחרי החג), נקבל הצעת מחיר לתכנון הכניסה לקק"ל מכיוון צומת גילת והרחבת הצומת ל- 2 נתיבים לפניות שמאלה (מאשל הנשיא- לכיוון אופקים). כמו כן, סוכם שקק"ל יקצו קרקע לטובת הרחבת הצומת. מבקש להודות לעמי אוליאל על שיתוף הפעולה בעניין זה ובכלל.

 

המועצה הדתית

שמעון שדה, יו"ר המועצה הדתית שלנו, וצוותו המסור, הרחיבו את שירותי המועצה הדתית לתושבים, ומציעים (מעבר לשירותים הרגילים), ערבי תרבות עשירים, טיולים ועוד.

שמעון, יזם את הסיוע של עובדי המועצה הדתית ותלמידי התיכון בקטיף, אריזות ושיווק האתרוגים של משפחת מחפוד מפדויים, שאם המשפחה יהודית ז"ל, נפטרה מפצעיה לאחר שעברו תאונת דרכים, והאב, שלום, שייבדל לחיים ארוכים, עדיין מאושפז בביה"ח. כולנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה ומאחלים לשלום אריכות ימים ובריאות איתנה.

המעוניינים לרכוש אתרוגים יפים וכשרים לחג, מוזמנים לפנות לשר-שלום מחפוד, 052-8451618 ולעניין אנשים וגופים נוספים בקניה בודדת או מרוכזת, במחירים זולים וללא תחרות בשוק.

המועצה הדתית גם הציעה לתושבים החודש שירות לבדיקת תפילין ומזוזות, השתתפה בחגיגות והברכות לשנה החדשה, והחגיגה המרגשת ביותר היתה בכפר השיקומי "עלה נגב", שהתקיימה בשיתוף עם ישיבת כפר מימון. יישר כח לכל העוסקים במלאכה.

 

רכבת ההפתעות
אתמול, יום חמישי, הגיעו ראש הממשלה ושר התחבורה לחנוך באופן רישמי את תחנת הרכבת בנתיבות. תחנת הרכבת באופקים צפויה להיפתח בע"ה בעוד כחודשיים.
שר התחבורה הכריז על תוכנית לעידוד נסיעה ברכבת באמצעות הוזלת מחיר הנסיעה ב-50%. ההוזלה תיכנס לתוקף ממוצאי שבת (19 בספטמבר) בתחנת נתיבות ותימשך עד שנת 2017. כשהתחנה באופקים תיפתח, הנסיעה ב- 3 החודשים הראשונים, תהיה בחינם לתושבי האזור.
הרכבת בהחלט מביאה איתה בשורות טובות לתושבי האזור, שכן, באמצעות סלילת הכבישים, קווי הרכבת וקיצור זמן הנסיעה - האזור שלנו מתפתח בכל המובנים ויוצר הזדמנויות רבות לכולם. 


צלול במסלול

ביקרתי אצל החבר מאיר דלומי ממסלול. למאיר יש עסק "צלול במסלול" הכולל בריכה טיפולית וחצר מלח. בשבוע שעבר התקיימה שם אולימפיאדה של הילדים המטופלים. התרגשתי לפגוש את הילדים וההורים, שרובם, תושבי מרחבים. ואני שמח שניתן לקבל טיפול מיוחד שכזה בתוך המסגרת היישובית. המקום מוכר ע"י קופות החולים.     

 

קצת עידכונים מהמועצה שכדאי לדעת...

 

סטודנטים תושבי מרחבים, פר"ח מחפש אתכם!!!
דרושים סטודנטים/ות לחנוך בפרוייקט פר״ח תמורת מלגה מוגדלת, התחייבות לארבע ש״ש. המעוניינים מוזמנים להירשם באתר פר״ח. כמו כן, ניתן ליצור קשר עם עדית רכזת פר״ח 0546304586
או תומר גיגי 054-4694154 . הגדלה נוספת תינתן לסטודנטים/ות שיחנכו תלמידי חינוך מיוחד!!
מהרו להירשם!!

 

כדורסל נשים- לא לכדורסלניות בלבד:
מחלקת הספורט מודיעה על פתיחת עונת הכדורסל של קבוצת הפועל מבועים- מרחבים נשים. 
הקבוצה משחקת בליגה א נשים במסגרת אגוד הכדורסל. 
כל מי שמעוניינת להצטרף מוזמנת ליצור קשר עם הילה אורן בטלפון:052-385-2778  או עדי אוחנה 0523361223.

 

משוחררי צה"ל היקרים, קק"ל ועמותת "ארץ נהדרת" מעניקים מתנת שחרור לחיילים/ות שהינם לוחמים/ות או תומכים/ות לחימה שסיימו שירות מלא בצה"ל בשנה האחרונה.

מדובר במסע בן 10 ימים בכל רחבי הארץ אשר נועד לחזק את תחושת הזכות והשייכות של חיילים לארץ וגם להציג לפניכם אפשרויות שונות להמשך החיים (לימודים ומגורים). בתכנית טיולים מרתקים מפגשים עם אנשים מעניינים, מסיבה ועוד.... השתתפות סימלית של 150 ש"ח.

המסעות יתקיימו בחודשים נובמבר- דצמבר. לשאלות והצטרפות לפנות עד יום ראשון 20.9 לאילת 0548090443.

 

פרשת השבוע

את פרשת השבוע, ניצבים וילך, אפשר לראות ככינון הדמוקרטיה. אוסף השבטים והערב רב שנלווה אליהם עומדים לפני הכניסה לארץ ואז הם מצטווים להתלכד לאומה אחת: "אתם ניצבים היום כולכם לפני ה' אלוקיכם. ראשיכם שבטיכם, זקניכם ושוטריכם, כל איש ישראל, טפכם, נשיכם, וגרך אשר בקרב מחניך, מחוטב עציך ועד שואב מימך. לעוברך בברית ה' אלוקיך ובאלתו".

לאחר ארבעים שנות נדודים, לקראת הכניסה לארץ, יש צורך לגבש את העם, בלי הבדל מעמד או גיל. "למען הקים אותך היום לו לעם". השוויון הוא תנאי לקיומו של אוסף השבטים כעם.

אבל בכך לא די. לא די השוויון במעמד, בגיל, ובמשרה. יש גם שוויון בדורות. "ולא אתכם לבדכם אנוכי כורת את הברית הזאת... כי את אשר עימנו היום ואת אשר איננו פה עימנו היום". עלינו, בני הדור הנוכחי, לדאוג גם לצרכים של הדור הבא. זהו שוויון אמיתי. בלי הבדל דעה, עדה ומעמד – ובלי הבדל דורות.

כך אני רואה את תפקידי כאיש ציבור העומד בראש המועצה האזורית מרחבים. דאגה בשוויון מלא לכולם, על- פי צורכיהם ודאגה לדורות הבאים

                             

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת שלום ושנה טובה,

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

הורידו את אפליקציית המועצה "מרחבים" באייפון ובאנדרואיד – לקבלת כל העידכונים.

 

חסר רכיב