חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי כ"ד בחשון תשע"ו 6 בנובמבר 2015

06/11/2015

הטבות המס. מאבק ארוך שבע"ה יבוא לסיומו בקרוב מאוד ואני מקווה שיביא עימו צדק ואת בשורת הטבות המס לתושבי מרחבים. הדיונים בוועדת הכספים ארוכים והסתיימו עד כה ללא הסכמות. לא מעט מתנגדים יש להצעתו של יו"ר הוועדה חה"כ משה גפני. וחשוב להבין שאם לא יגיעו להסכמות בין כל הצדדים עד 30.11 הצעה תיפול ואף יישוב בארץ לא יזכה להטבת המס.


נבחרנו

2 מועצות בארץ נבחרו ע"י מינהל מקרקעי ישראל, לקבלת מימון לטובת ביצוע תוכנית מיתאר כוללנית. האחת בדרום, והשנייה בצפון. תנחשו מי הדרומית? אם כן, נקבל תקציב של 3.2 מיליון ₪ לתוכנית, ובסופה נוכל לקדם תכנון באופן מהיר יותר ויוענקו היתרים לתושבי המועצה במהירות רבה יותר.  


עלה לנגב

בימים האחרונים התקיימו כמה פגישות בכפר עם האלוף במיל' דורון אלמוג ומנכ"ל הכפר אבי וורצמן. בהם נפגשנו עם שר השיכון יואב גלנט, שבירך על הקמת היישוב החדש בסמוך לכפר. אני מבקש להזכיר שוב, שירותי הכפר מונגשים לנו. בכפר בריכה טיפולית הידרותרפית, ספארי, והוקם מועדון "נאמן", של עמותת "נאמן", לנפגעי אירוע מוחי. העמותה הוקמה כארגון לעזרה עצמית של נפגעים למען נפגעים אשר לא מצאו בקהילה תמיכה בתהליך התמודדות עם ההשלכות הקשות של המחלה על חייהם. מתוך הניסיון האישי של מתנדבי העמותה בשיקום חייהם לאחר אירוע מוחי, ומתוך ההיכרות המתמשכת של הקשיים עמם מתמודד ציבור זה בבואם לממש את זכויותיה כחולים וכנכים, צמחה התמחות בפיתוח שירותים מיוחדים עבורו. המעוניינים מוזמנים ליצור קשר על "עלה נגב". בריאות איתנה לכולם.

 

שר הפנים

בפגישה עם שר הפנים סילבן שלום, העלינו את נושא קיצוץ במענקי איזון שסבלנו ממנו השנה וביקשנו לתקן עיוותים, כולל רזרבת שר ומענקי פיתוח על מנת שנוכל להמשיך ולפתח את היישובים. אני מבקש להודות לשר על קבלת הפנים החמה ועל הרצון הטוב לסייע.

 

ביקור חה"כ מיקי זוהר

ביקר אותנו השבוע חה"כ מיקי זוהר. חה"כ זוהר הוא נציג הדרום ב"ליכוד" ועוזר לנו מאוד לקדם את ענייני המועצה, בין היתר את נושא הטבות המס. בשיחה העלינו את נושא הקמת שדה התעופה הבין לאומי המשלים לנתב"ג, שאליו תופנה חלק מהתנועה האווירית ובעיקר טיסות צ'רטר, בנבטים. הממשלה החליטה להקים את שדה"ת באזור מגידו, ואנו מקווים, בפעולה משותפת של ראשי הרשויות בדרום, שרים וח"כים לשנות את ההחלטה. בעבר כתבתי מכתב לראש הממשלה ולשר התחבורה ויזמתי דיון בפורום ראשי הרשויות. ואנו יוצאים לעבודה. הקמת שדה תעופה בינלאומי בנגב זה פרויקט לאומי שיהווה המשך ישיר לתנופת הפיתוח בנגב בכל התחומים, ובעיקר, תעסוקה ותיירות.


יזמים? זה בשבילכם

שבוע היזמות העולמי מצוין על ידנו בשני אירועים מרכזיים – האחד, כנס יזמים שיתקיים ב 17/11/15, באולם התרבות  במבועים. הכנס יעסוק בהחלטת הועדה המחוזית לאישור הפל"ח (פעילות לא חקלאית) בנחלות. אני מזמין את כולכם להשתתף בכנס, שיחשוף לפניכם את מגוון האפשרויות להגדלת ההכנסה ומקורות הפרנסה שלכם כיזמים קיימים או כיזמים חדשים. אם יש לכם חלום להקים עסק חדש – הכנס הזה מיועד לכם.  

האירוע השני יתקיים ב 19/11/15, במרכז לוזאן, במועצה האזורית שדות נגב. האירוע מיועד למרפאים ובעלי עסקים מהתחום האלטרנטיבי והוא יעסוק בהכנת תוכנית עבודה שנתית תוך דגש על תמחור נכון ושיווק העסק הביתי. האירועים בשיתוף "מעוף" והמועצות האזוריות השכנות.

פרטים נוספים והרשמה אצל גיא נאור, רכזת היח' לתכנון אסטרטגי במועצה.

 

לזכרו

השבוע התקיים טקס הסרת לוט במבנה החדש של הוועדה לתכנון ובנייה "נגב מערבי" ("שמעונים" לשעבר). המבנה ייקרא על שמו של אלחנן ויינברג ז"ל, מי שעבד בהתנדבות בוועדה ועזר לתושבים מכל המועצות, הלך לעולמו בדיוק לפני שנה. מצאנו לנכון לכבד את זכרו ופועלו של אלחנן מתוך הכרה והוקרה על פועלו רב השנים לטובת תושבי האזור והמועצות.


עידכונים מ"מעברים"

רשימת כל המשרות הפנויות והמכרזים נמצאת באתר מעברים נגב מערבי

בנוסף תמצאו בקובץ עדכונים והזדמנויות מעניינות.

 

שימו לב – אטרקטיבי , קרוב ומסובסד

קורס אנגלית מחזור 2 של Berlitz - ההרשמה בעיצומה.

הקורס, במחיר מסובסד ואטרקטיבי, יתחיל באמצע דצמבר ב"מעברים" מתנ"ס מרחבים.

מוזמנים להשאיר פרטים לקבלת מידע נוסף.  


קורס אנליסטים עתיד להיפתח בתחילת 2016- קורס ראשון וייחודי מסוגו המעניק הכשרה פרקטית ויישומית בעולם האנליסטים.

הקורס מיועד למפעלים ועסקים לצורך שיפור אופן ניתוח המידע העסקי והגשת נתונים

או לבוגרי תארים הרוצים להרחיב ידע יישומי לצורך קידום והשתלבות בעבודה.

מוזמנים להשאיר פרטים לקבלת מידע נוסף.

 

בימים אלה מתגבשת קבוצה לאוהבי הבישול והאפייה לצורך עשייה משותפת.

המפגש הבא יתקיים ב 09.11.15 בשעה 17:00 במתנ"ס מרחבים.

מוזמנים להשאיר פרטים לקבלת מידע נוסף.

 

קורס שיווק באמצעות הפייסבוק קורס ערב וקורס בוקר יפתחו בשדות נגב במהלך נובמבר (נותרו מקומות אחרונים)

לתאריכים ושעות ולמידע נוסף

 


פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת חיי שרה. לאחר מותה של שרה אימנו, בגיל 127, מנהל, אברהם אבינו, משא ומתן לגבי קניית נחלה בארץ - מערת המכפלה שבחברון - כדי להפוך אותה לחלקת קבר משפחתית. בני חת מציעים לאברהם את הנחלה במתנה, אך הוא מסרב בתוקף, ודורש לשלם עבור העסקה. בסופו של המו"מ, משלם אברהם סכום מוגזם ועצום עבור הנחלה.

אם כן, מדוע דורש אברהם לשלם עבור הנחלה, ברגע כל- כך קשה, ולא מנצל את ההצעה  שהוצעה לו, בשל מעמדו "שְׁמָעֵנוּ אֲדֹנִי: נְשִׂיא אֱלֹהִים אַתָּה בְּתוֹכֵנוּ בְּמִבְחַר קְבָרֵינוּ קְבֹר אֶת מֵתֶךָ אִישׁ מִמֶּנּוּ אֶת קִבְרוֹ לֹא יִכְלֶה מִמְּךָ מִקְּבֹר מֵתֶךָ"

אברהם דואג להמשכיות הדורות. הוא כאן כדי להישאר. העובדה שהקב"ה הבטיח לו ולזרעו את הארץ, אינה מבלבלת אותו ומסמאת את עיניו. אברהם מעדיף שלא לקבל את האדמה חינם אין כסף, כדי שבעתיד לא יהיה מי שיטען שהאדמה איננה שייכת לצאצאיו ועל כן הוא משלם בכסף מלא ואף מחיר מוגזם כדי להיות הבעלים הבטוחים של האדמה.  

  

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת שלום
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
הורידו את אפליקציית המועצה "מרחבים" באייפון ובאנדרואיד – לקבלת כל העידכונים.


 

חסר רכיב