חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי כ"ט בכסלו תשע"ו 11 בדצמבר 2015

11/12/2015

השבוע התקיים סמינר לעובדי "מושבי הנגב". תמיר עידאן ואני עידכנו את העובדים שהחברה נמצאת בתנופה ועל ריווחיות החברה. הנהלת חברת 'מושבי הנגב' הובילה בשלוש השנים האחרונות שינויים רבים. רווחי החקלאות עלו מ- 7 מיליון ₪ בשנת 2011 ל- 30 מיליון ₪ בשנת 2014! הרווח הכללי הגדול ביותר בתולדות החברה (בשנת 2011 נאמד הרווח הכללי של החברה בגובה של 7 מיליון ₪, בשנים 2012- 2013, גדל הרווח ל 19 מיליון ₪). אנו מעריכים שגם את השנה הזו נסיים עם רווחים דומים (של 30 מיליון ₪), על אף שזו היתה שנת שמיטה. ריווחי החברה מחולקים למושבים החברים, לבעלי המשקים החקלאיים.

למרות ההצלחה שקצרנו, חשוב שתדעו שהשנה החולפת הייתה רווית מכשולים ותלאות. ולמרות זאת, פעלנו על- פי תוכנית אסטרטגית מסודרת, הצבנו רף יעדים גבוה, הגדלנו את התוצרת בכל ענף חקלאי, ובהתאם לכך - גם הרווח עלה. ביצענו תהליך המחרה מחודש, הקמנו מחלקת רכש נפרדת, מה שתרם לחיסכון של כ 30% מעלויות הרכש בחברה, הנהגנו שינוי בתפיסת הניהול ובחינה של כל מחלקה כיחידת רווח נפרדת. השקענו ברכישת ציוד חקלאי חדש ומתקדם, החוסך כח אדם קבלני ומוזיל את עלויות הייצור. ועוד ועוד. יש עוד לא מעט דברים שיש לטפל בהם, אבל הכיוון בהחלט נכון וחיובי. תודתנו לעובדי החברה המסורים והחרוצים שעמלים לילות כימים, שבזכות עבודתם הצליחה החברה להגדיל באופן משמעותי את רווחיה.


פעילות חב"ד

הרב ליאור עבאדה, יו"ר סניף חב"ד במרחבים, מבצע פעילויות מגוונות למען ילדי ותושבי המועצה. השבוע, הגיע הרב ליאור לגני הילדים וליישובים, והפעיל את הילדים ברוח חג החנוכה. על המכבים והיוונים, על נס פח השמן, מסיק שמן ועוד פעילויות חווייתיות ומיוחדות. מבקש להודות לליאור על ההתנדבות והנתינה האינסופית שלו ושל צוותו.


ביקור יו"ר הכנסת

אתמול נפגשנו בשדות נגב עם יו"ר הכנסת, חה"כ יולי אדלשטיין. יו"ר הכנסת מגיע אלינו מס' פעמים בשנה מתוך חברות אמיתית. הודינו לו על הסיוע בעניין הטבות המס עבור שדות נגב ומרחבים.


עידכונים ממעברים:

לקראת דרום אדום נעדכן כאן על אירועים שיוצאים לדרך אליהם יכולים להצטרף יזמים. ראו אירועי בתים פתוחים וירדים בשדות נגב

 

ללא קשר לאדום אדום, הרשות לפיתוח הנגב מקיימת יריד שמטרתו חשיפת יזמים הפועלים בנגב בפני ועדים, יחידות רווחה ומש"א בחברות וארגונים גדולים הפועלים בנגב

היריד יתקיים ב 25/01/2016 באולמי הינומה בבאר שבע. ראו קול קורא, יש קום ל100 עסקים בלבד.

 

קורס אנאליסטים מתמלא ונותרו מספר מקומות אחרונים. המעוניינים להיכנס לתהליך המיון לקורס אנא הירשמו בהקדם

 

במסגרת עלה נגב נפתחות הכשרות שונות למטפלים ראו בפרסום

 

כל העדכונים והמשרות הפנויות באתר מעברים


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

הורידו את אפליקציית המועצה "מרחבים" באייפון ובאנדרואיד – לקבלת כל העידכונים.

 

 

חסר רכיב