חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי כ' בטבת תשע"ו 1 בינואר 2016

01/01/2016

סוגרים שבוע במרחבים

השבוע אישרה מליאת המועצה את תקציב שנת 2016 פה אחד. התקציב נבנה בהתאם להנחיות משרד הפנים ובהתאם לערכים המנחים אותנו. למעלה מ 50% מוקדש לחינוך, 20% לרווחה, ויתר התקציב מופנה לשירותים המוניציפאליים. ככל הנראה את שנת 2015 נסיים באיזון. אני מבקש להודות לכל חברי המליאה על עבודתם המסורה.

הוספת נחלות

נפגשנו עם מנהל מחוז דרום במשרד החקלאות בנושא הוספת נחלות במושבים. בדיקת היתכנות של הגדלת מספר המשקים החקלאיים, מעבר להרחבות. בימים הקרובים נפנה ליושבי ראש האגודות, כדי לקבל התייחסותם ומשם נמשיך. זו ברכה למושבים הוותיקים. ובתקווה שנצליח.


״הרכבת לתל אביב נכנסה לתחנה באופקים״                                          
אתמול נחנכה תחנת הרכבת החדשה באופקים. פתיחת תחנת הרכבת תשמש תמריץ נוסף לפיתוח היישובים, תקצר את זמן הנסיעה למרכז ולבאר שבע ותשמש גם את מפעלי התעשייה באזור. הטבות המס שאושרו בחודש שעבר לתושבי מרחבים נכנסו לתוקפן היום, 1.1.16 ובקרוב יוקמו 2 יישובים חדשים, בתחומי המועצה האזורית מרחבים, במרחק לא רב מתחנת הרכבת. מוזמנים ליהנות מנסיעה חינם ב 3 החודשים הקרובים.

אני שמח לבשר כי במסגרת שיפור התחבורה הציבורית, ב 15.2 תתחיל לעבוד חברת "דן דרום" ותעניק שירותים בנגב המערבי. יורחבו קווי הנסיעה. בימים הקרובים יצאו הנחיות מסודרות של מיקום התחנות וזמני הנסיעה.

ועוד בעניין הטבות המס...

כל תושב יצטרך למלא אישור תושב – חתום ע"י המועצה. כדי לעשות את זה הכי פשוט ומהיר, מבלי להטריח אתכם, אנו בונים מערכת שתוכלו למלא את הטופס דרך האתר – ולאחר מכן הטופס יישלח אליכם הביתה חתום. בשבועיים הקרובים המערכת תהיה בשימוש – אנו נעדכן ונפיץ את הלינק. אחרת, תצטרכו להגיע למועצה, למלא את הטופס ולהחתים. כך נמנע את העומס ואת התורים.

קומפלקס גנים בקלחים

הסתיים שלב התכנון של חניות ומרכז הגנים בקלחים. בימים אלה יצא מכרז לביצוע העבודות. בזמן העבודות – תהיה אי נוחות, אבל בסופן, תהיה כניסה בטיחותית מוסדרת. כמו כן, אנו פועלים להשגת תקציב של 2.5 מיליון ₪ לשיפוץ הכביש הפנימי.


עידכונים ממעברים:

המידע המלא, משרות פתוחות ועדכונים באתר מעברים.

 

פרשת השבוע

פרשת שמות, היא הפרשה שבה מסופר על הפיכתם של המשפחות שירדו מצריימה לעם. הפרשה מתחילה בשמותיהם של הבאים מצריימה, כל שם בפני עצמו. אחר- כך בעיצומה של הפרשה כאשר משה ואהרון מגיעים אל פרעה הם דורשים "שלח את עמי". כבר לא מדובר באנשים פרטיים. עכשיו כבר מדובר בעם. ומה הופך את אוסף היחידים לעם? לפני כל דבר זה מינוי המנהיג. כאשר הקב"ה נגלה אל משה בסנה ושולח אותו אל פרעה. מתברר שדווקא בתנאים הכי קשים ועבדות נוראה אפשר לגבש את הציבור לקהילה אחת, כאשר יש אחריות הדדית, וכאשר יש מנהיגות ראויה.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

הורידו את אפליקציית המועצה "מרחבים" באייפון ובאנדרואיד – לקבלת כל העידכונים.

 

 

חסר רכיב