חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי כ"ז בטבת תשע"ו 8 בינואר 2016

08/01/2015

פסטיבל דרום אדום ה 11: חג הכלניות שלנו מתקרב... הכוונה, כמובן, לפסטיבל המצליח ״דרום אדום״. הפסטיבל יערך בסימן הצדעה לזמר העברי בציון עשור למותה של שושנה דמארי 'מלכת הכלניות'. זה אומר שיהיו הרבה מופעי מוזיקה, מדריכים מזמרים, מייצבי שירה בטבע, סיורים מזמרים מהמרכז ועוד. עקב הקדמתו של החורף, אנו צופים כי הפריחה תקדים אף היא ולכן הקדמנו את הפסטיבל לסופ"ש של ה 21-23 בינואר והוא יערך במשך 5 חמשושים עד ה 20/2.
ב 15-16 בינואר יגיע הפסטיבל לנמל יפו (מצרף פרסום). 
הנופים היפהפיים שלנו יחד עם מגוון הפעילויות והאטרקציות - מזמינים לצאת ולבלות. יזמים הרוצים לקחת חלק בפעילות הירידים השונים המתקיימת באזור מוזמנים לפנות לגיא נאור 08-9929485.
ידידנו, שר התיירות חה״כ יריב לוין, ביקר אותנו אתמול. סיירנו ונהננו בכמה נקודות תיירותיות במרחבים, דיברנו על הפסטיבל וקידום מיזמים תיירותייים נוספים. במסגרת תוכנית האב של המועצה אנו מתכננים להרחיב את מוקדי התיירות במועצה- דבר שיאפשר ליזמים וגם לחקלאים שסגרו את המשק- מקור פרנסה.

זכינו לביקור חבר וותיק נוסף של המועצה השבוע, חה״כ ווקנין מש״ס. חה״כ ווקנין הוא חבר בוועדת הכספים, שגם סייע לנו בנושא הטבות המס וזו הזדמנות להודות לו. הוא גם הבטיח להמשיך ולסייע לפיתוח המועצה.

פתיחת סניף של ה"אגודה למען החייל" במרחבים
ה"אגודה למען החייל" היא הארגון המוביל בישראל בטיפול בחיילי צה"ל בתחומי הרווחה, הסיוע והחינוך. היא מקיימת עשרות פרויקטים בשנה לרווחת יחידות צה"ל ומג"ב, לרווחת אוכלוסיות מיוחדות כגון חיילים ממשפחות מעוטות יכולת כלכלית, חיילים בודדים, חיילים מאושפזים ועוד. כמו כן, מנהלת בתי חייל ומתקני נופש. האגודה מחולקת ל3 מרחבים (צפון, מרכז דרום). פעילות המרחב נעשית בין היתר באמצעות סניפים שהוקמו בישובים הממוקמים גאוגרפית בתחום האחריות של המרחב.
לשמחתנו, בימים אלו נרקם שיתוף פעולה בין האגודה למען החייל ליחידה להתנדבות במועצה במטרה להקים סניף חדש שיוקם וינוהל על ידי מתנדבים.
המעוניינים להתנדב בתפקידים השונים ולקבלת הפרטים המלאים של פעילות הסניף, מוזמנים לפנות ליעל בנישו, רכזת היחידה להתנדבות במועצה בטלפון 050-8645816.

שבוע השפה העברית
השבוע ציינו בחטה״ב בשכבות ז-ח את שבוע השפה העברית לרגל יום הולדתו של אליעזר בן יהודה, מחייה השפה. 
בתוך כך, התקיימו שתי פעילויות שיא;
חידון השפה העברית- ניבים, פתגמים, מטבעות לשון וכתיבה. 
החידון התקיים באווירה חגיגית ונעימה וכלל משימות מדורגות עד למטלת הכתיבה. 
להלן הזוכים;
תאיר קריאף- ז4
שחר וסולי-ז1
עדן אוחנה-ז3
מדובר בחלק מתהליך המתהווה בחט"ב, לפיו, אנו שואפים להוביל פדגוגיה היוצרת "התכתבות" בין תחומי הדעת. השאיפה הגבוהה היא להוביל לכך שתלמידים ילמדו להשתמש נכונה בכלים ומיומנויות בתחומי הדעת השונים. 
בשכבה ח, התקיימה תחרות ״דיבור בציבור״. התלמידים נתבקשו להגיש חיבורים תחת הכותרת; כתיבה טיעונית. מיומנות אקדמית אשר נלמדה בכיתות. 
הזוכים: 
מאי אמזלג ח3 - מקום ראשון. 
אור צור ח2- מקום שני. 
אור מקטובי ואדר אטיאס- מקום שלישי. 
לתהליך שותפים, חברי הנהלת חט"ב, דפנה וקנין, רכזת שפה, צוות שפה והמורים המקצועיים המלמדים, תנ"ך, ספרות, תרבות ישראל. יישר כח!

עתודה מדעית
בתאריך 6/12/15 נערך לתלמידי העתודה מדעית טכנולוגית ערב העוסק במסלול העתודה מדעית טכנולוגית, יעדיו וחשיבות השאיפה למצויינות. במהלך הערב שמעו התלמידים הסבר על תוכנית העתודה בתיכון מרחבים, והקשיבו להרצאה מפי מהנדס אלקטרוניקה מהתעשייה האווירית, שסיפר על ייצור חללית שתשוגר לירח בעוד כשנתיים, הרצאה שריתקה את התלמידים והוריהם.

אישור תושב לצורך קבלת הטבות מס:
לאחר מאבקים רבים הצלחנו לכלול את כל ישובי מרחבים במפת הישובים הזכאים להטבות מס.
הפרטים המלאים על הזכאות להטבות וטפסים להורדה- באתר המועצה.


פרשת השבוע 

פרשת השבוע, וארא, מספרת את סיפור השליחות של משה ואהרון אל פרעה, לדרוש ממנו לשלוח את בני ישראל לחופשי. אם להשתמש במונח מן הימים האלה – משה ואהרון יוצאים ל'קמפיין' בחצר המלך, ולא פחות מזה – גם בקרב העם. המשימה שלהם היא לשכנע את פרעה מכאן ולשכנע את בני ישראל מכאן. את פרעה עליהם לשכנע לשלוח את העם ואת העם עליהם לשכנע שהדבר אפשרי.

והנה, בשתי החזיתות הם נתקלים במחסומים. פרעה "וירא פרעה כי הייתה רווחה והכבד את ליבו ולא שמע אליהם". פרעה לא שומע מתוך רווחה. ואילו העם איננו שומע למשה ואהרון מן הסיבה ההפוכה: "מקוצר רוח ומעבודה קשה". דווקא בגלל המצוקה.

זהו הלקח מן הפרשה גם לשליחי הציבור בימינו: אל תבטיחו הרים וגבעות ואל תצרו אשליה ומצד שני, אל תאיימו ואל תעוררו ייאוש. בשני המקרים לא ישמעו אליכם – אם מתוך תחושת ביטחון ורווחה ואם מתוך תחושה של ייאוש וחוסר תקווה.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום, 
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
הורידו את אפליקציית המועצה בחינם. כיתבו "מרחבים" בחנויות האפליקציה – לקבלת כל העידכונים.

חסר רכיב