חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי ה' בשבט תשע"ו 15 בינואר 2016

15/01/2016

סוגרים שבוע במרחבים 

השבוע נפרדנו בכאב עצום מחבר יקר, משה ניסים ז"ל. משה נהרג בתאונת דרכים קשה בכביש שבין בטחה לאופקים. כולנו כואבים את האובדן הטראגי והפתאומי ומשתתפים בצערה הכבד של המשפחה. המועצה התכנסה יחד עם גורמי החינוך, הרווחה והמועצה הדתית, להתאמת מענה ריגשי למעגלים השונים, למשפחה ולקהילה- בכל התחומים. תיגברנו את השירות הפסיכולוגי החינוכי בבתי הספר. השפ״ח מאפשר קבלת תמיכה ריגשית ומתן כלים להתמודדות עם התחושות שלנו ושל הילדים. המעוניינים מוזמנים להתקשר:08-9929293 או 08-9921763

סעו בזהירות!

 

תחבורה במרחבים

שר התחבורה ישראל כץ שוב הוכיח את יכולתו לקדם דברים בנחרצות למען הציבור. השר כץ "הבולדוזר" או במקרה שלו "הקטר" ללא ספק אחראי על השינויים באזור. בפגישה שהתקיימה אצלנו השבוע (ביום שלישי), עם בכירי משרד התחבורה ומפקד תחנת משטרת אופקים, סגן ניצב קובי מור וקצין התנועה רב פקד חיים ריבה, הצגנו את הסכנות הקיימות בנסיעת המשאיות בדרך למעבר כרם שלום בכבישים. השר קיבל החלטה אמיצה – שתשפיע על כל אזור הנגב הצפון מערבי – מניעת תנועת המשאיות לעזה בצירים המרכזיים בשעות העומס (7:00-9:00 ובין השעות 15:00-17:00), (כביש 264 מבית קמה למשמר הנגב, כביש 241 מאופקים ועד צומת מעון, כביש 293 מבית קמה ועד בית הגדי ועוד). החלטה חשובה ביותר שתקל מאוד על התנועה בצירים האלה.

וגם פרויקטים שנמצאים בתכנון מתקדם ואמורים לצאת לפועל בשנה הקרובה: כיכר בכניסה לפדויים, טיפול בצומת גילת (בפנייה שמאלה מכיוון אשל הנשיא לאופקים), כניסות לבטחה ולגילת, רמזור בתפרח וכיכר בכניסה לקרית החינוך. בנוסף החל כבר תכנון הרחבת כביש 293 מבית קמה לבית הגדי ל 4 נתיבים. בכניסה לשדה צבי יבוצע טיפול נקודתי כ״צומת בעל סיכון״. והחל מה 15.2 תחל לפעול תחבורה ציבורית בתדירות גבוהה ביישובים. חברת ״דן בדרום״ תפרסם את הפרטים המלאים בימים הקרובים. אני מבקש להודות לשר ולצוות משרדו. ללא שום ספק נעשית כאן מהפכה של ממש!


השומרים שלנו

השבוע הסתיים קורס נוסף של 30 מתנדבים חדשים לבסיס ההפעלה של המשמר האזרחי מרחבים. הקורס התקיים בניר עקיבא. בשם קהילת מרחבים: תודה! למתנדבים הוותיקים ולמתנדבים החדשים. אתם משמשים מכפיל כח למשטרה. פעילותכם ראויה לשבח! 
תודה לרס"מ שי כנה, מפקד הקורס ומפעיל בסיס הפעלת מתנדבים, לרפ"ק עובדי מליכי מחב״ל אשכול- מרחבים ולרס״ר שמואל אברהם מפעיל בסיס מבועים. בהזדמנות זו נאחל הצלחה לרס״ר גיא צפרירי, המש״ק החדש באזור השובלים. כעת פועלים באזור השובלים 2 מש״קים.חינוך

השבוע נפגשנו עם המפקח בועז קולומבוס, מהחינוך ההתיישבותי הממלכתי- דתי. סיירנו בקרית החינוך מתוך מגמה ליצור המשך טבעי ליסודי- חטיבת הביניים שלנו "נחלים". בימים הקרובים נעביר את המסקנות להורים. באופן עקרוני אנחנו שואפים להקים תיכון ממלכתי- דתי במועצה.


עתודה מדעית

תלמידי עתודה מדעית טכנולוגית משכבה ט' עלו לשלב ב' של תחרות "עכבר הזהב", תחרות וירטואלית המתקיימת בשיתוף עם אוניברסיטת תל אביב. משימת הפתיחה היתה לשכנע לקיים אצלנו את האולימפיאדה הבאה תוך התייחסות למאפיינים האזוריים שלנו. כך שכנעו התלמידים שלנו:

https://www.youtube.com/watch?v=wtv88ylIkLQ

רק 20 נבחרות עולות לשלב הבא. את המשימות הוירטואליות כותבים מומחים מתחומי תוכן שונים: כימיה, פיזיקה, אסטרונומיה, פסיכולוגיה, פילוסופיה, היסטוריה, ביולוגיה, גנטיקה, בלשנות, מוזיקה, אומנות ועוד. השאלות בתחרות בדרגות קושי שונות בחלק מהשאלות התשובה מחייבת ניסוי או הפעלה קצרה ועליהם עונים התלמידים מכל הנבחרות בארץ בו זמנית. השלב הבא יתקיים בתאריך 16.2.16.

גאים בכם!!! הסרטון מומלץ מאוד לצפייה... ב ה צ ל ח ה !!!

 

במרחבים לומדים רובוטיקה כבר בכיתה ב'

תלמידי כיתה ב' בשיעור העשרה בנושא רובוטיקה מטעם מצוינגב והמועצה. השיעור משולב במסגרת הלימודים הפורמאלית. כל תלמידי כיתות ב' במועצה מקבלים שעה שבועית בנושא רובוטיקה במטרה לחשוף את התחום בקרב התלמידים.

התלמידים לומדים באמצעות ערכת wedo ערכת הרובוטיקה החדשה מבית LEGO education המאפשרת פיתוח מיומניות בראייה הוליסטית. הערכה כוללת חיישנים ומנוע ומגוון רכיבים לבניית 12 דגמים פשוטים הלקוחים מעולמו של הילד.
באמצעות שפת ה We-Do הפשוטה ניתן להפיח חיים בדגמים השונים ולייצור התנהגויות ופעולות.

 


הנגשת המיחשוב והאינטרנט לחברי הקהילה התומכת לנכים:

אנו שמחים לשתף את ציבור המועצה כי חברי הקהילה התומכת לנכים, אשר מופעלת על ידי עמותת "חוויה במרחבים" נבחרו להשתתף במיזם חדש - "ישראל דיגיטאלית" בתמיכת משרד ראש הממשלה, משרד הרווחה, חברת תיגבור ועמותת מילבת.

מטרת המיזם לסייע לחברי הקהילה, לשפר את אורח חייהם העצמאי בקהילה, לתקשר ביתר קלות עם שאר החברים בקהילה, משפחתיהם וסביבתם ולשפר את הקשר עם מערכות הרווחה – באמצעות שימוש באמצעים דיגיטאליים מונגשים וברשת האינטרנט.

במסגרת המיזם יוענק לכל חבר בקהילה ציוד מחשוב שמותאם ליכולותיו וכן הדרכה על אופן השימוש בו. כמו כן, יפתח אתר ייעודי לחברי הקהילה בו יוכלו לתקשר בניהם, לפרסם אירועים, להתייעץ, לשוחח בשיחות וידיאו ועוד. ההשתתפות במיזם וקבלת הציוד היא ללא תשלום, אולם מחייבת את החברים להיות פעילים ומעורבים בכל התהליך.

הפרוייקט מיועד רק לחברי קהילה תומכת נכים, כדי להצטרף לקהילה יש לפנות לעו"סית היישוב מטעם הרווחה.

 

הודעה חשובה לציבור הרחב בנוגע לתוכנת עזר לאנשים עם מגבלה בידיהם:

חברת גוגל התנדבה לקנות תוכנה מיוחדת לאנשים עם מגבלה בגפיים עליונות. מטרת התוכנה היא לסייע לאדם בעל המגבלה להשתמש במכשיר הסמארטפון שלו בעזרת תנועות ראש וללא צורך להפעיל כלל את ידיו.

את התוכנה ניתן לקבל במרכז לחיים עצמאיים - מייסודה של עמותת שיוויון וצדק לנכים.

למעוניינים נא לפנות לדליה אינקא 0547798905

 

קורסי הכשרה ב"עלה נגב"

בחודש פברואר הקרוב ייפתחו קורסי הכשרה שיתקיימו באגף להכשרה מקצועית בכפר השיקומי "עלה נגב נחלת ערן", ע"י צוות הוראה מוביל בתחום.

הקורסים שיילמדו:

קורס מסייעים טיפוליים בעזרת בעלי חיים

קורס מדריכי הידרותרפיה

קורס מדריכי רכיבה טיפולית

פרטים נוספים בפלייר המצורף.רישום לגני הילדים

מי שעדיין לא נרשם לגני הלימודים לשנת הלימודים הבאה מוזמן לעשות זאת דרך אתר המועצה או אפליקציית המועצה בשיטה ידידותית וקלה במיוחד (היכנסו לחינוך ואז לרישום גני ילדים).


דרום אדום

מזכיר לכם שחג הכלניות שלנו בפתח. הפסטיבל יחל בסוף השבוע הבא עם שלל אטרקציות. הפרטים המלאים באתר ובאפליקציית המועצה- "תיירות".


עידכונים ממעברים:

המידע המלא, משרות פתוחות ועדכונים באתר מעברים.

 

פרשת השבוע 

פרשת השבוע, פרשת בא, מספרת את סיפור שלוש המכות האחרונות שהיכה ה' את מצרים.

מכות מצרים, כידוע, הלכו והחריפו, מהמכה הראשונה, מכת הצפרדעים, עד האחרונה, מכת הבכורות שבעקבותיה נכנע פרעה ומשלח את עם ישראל.

השאלה הטבעית היא, אפוא, מה הייתה מכת החושך, המכה התשיעית? מה היה כל כך קשה בה? במה הייתה יותר קשה מהמכות שקדמו לה, ערוב, שחין, ברד וארבה? בסך הכל, שלושה ימים בלי אור. 

אחד ההסברים המעניינים אומר כי החומרה לא הייתה בחוסר האפשרות לראות, אלא בניתוק האישי והחברתי: "לֹא-רָאוּ אִישׁ אֶת-אָחִיו וְלֹא-קָמוּ אִישׁ מִתַּחְתָּיו שְׁלֹשֶׁת יָמִים". החושך היה כבד ומוחשי כל כך עד שהמצרים חששו לזוז ממקומם. איש לא ראה את הצרכים של האחר ואיש לא קם ממקומו לסייע לחברו שנקלע לצרה.

הבעיה אפוא איננה חוסר האפשרות לראות, אלא חוסר האפשרות לראות את הזולת. זכרו את זה.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

הורידו את אפליקציית המועצה "מרחבים" באייפון ובאנדרואיד – לקבלת כל העידכונים.

 

 

חסר רכיב