חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע יום שישי י"ב בשבט תשע"ו בינואר 2016

00/00/0000

סוגרים שבוע במרחבים 

מיישבים את הנגב, מיישבים את מדינת ישראל

לפני חודש, כידוע, אישרה הממשלה הקמת יישובים חדשים, בהם 2 במרחבים. אתמול התקיימה ישיבת התנעה במשרד השיכון בנושא יחד עם אנשי התיכנון ממשרד האוצר במחוז, רשות הטבע והגנים והגורמים הירוקים. חשוב להדגיש כי לא נשמעו שום התנגדויות להקמת היישובים אצלנו, גם לא מצד הירוקים. ניבחרו מתכננים לישובים וזו בשורה אדירה לאזור כולו. ניתן יהיה לרכוש מגרש ביישוב כפרי במחיר סביר. בימים אלו ממש מכינים תוכנית מפורטת שתוגש לוועדה הארצית לאישור.

 

בשבילי קק״ל 

אתמול (יום חמישי) התקיימה פגישה בקק״ל מחוז דרום בנושא היערות והנחלים שמקיפים אותנו. הוצגו תוכניות לטיפול ושידרוג נחל גרר נחל שמריה ונחל פטיש וכן פארק סיירת שקד וגם שבילי אופניים מתוכננים. הוחלט על המשך תיכנון מפורט שיבוא לידי ביצוע בקרוב בע״ה.

 

״נחלים״ של הצלחות

בראש השנה לאילנות, נזכה לטעום גם מפירות ההצלחה של תוכניות הסייבר, המחשבים והרובוטיקה של בית ספר נחלים. מגמת הסייבר הייחודית שנפתחה בתחילת השנה, גדלה בשעה טובה ל-3 קבוצות. בתחרות הרובוטיקה FLL, שלח בית הספר את הקבוצה הגדולה ביותר באיזור, עם פרויקט רובוטי למחזור פסולת והפקת חשמל. ומעל לכל, בתחרות התכנות הארצית שעורך משרד החינוך, ובה משתתפים מעל ל-800 בתי ספר, הגיע בית הספר נחלים למקום השלישי והמכובד וצפוי להבטיח את מקומו בשלב הבא של התחרות, בו יתחרו 5 מתלמידי בית הספר אל מול 20 בתי הספר המובילים בארץ בתקווה לזכות באליפות התכנות. נחזיק להם אצבעות!

 

עתודה מדעית

מצב חוברת סיום מחצית א על פעילויות העתודה המדעית בחטב - שכבה ז-ט.

http://joom.ag/HwUp. מומלץ לקרוא


מתנ"ס מרחבים מרחיב פעילות באופן משמעותי:

 

ניצנים-מרחבים (שם זמני)- תרבות יהודית ישראלית:

השנה הפרויקט יוביל פעילות בתחומיי השנת מצווה ופעילות מעצימה לפעילי התרבות היישוביים.

פרויקט ראשון שהחל הוא המקורוק שבשיאו נעלה מופע של יצירות עצמיות של בני המקום שמקורן מן המקורות.

תוכנית פנאי וקהילה- תוכנית פנאי והעשרה בגיל הרך. בימים אלו אנו מסיימים את תוכנית העבודה אשר תכלול- פעילות פנאי במרחבים הציבוריים בשעות אחר הצהריים (ג'ימבורי, שעות סיפור...), סדנאות הורים וסדנאות לצוותים החינוכיים, מנוי להצגות ילדים והקמה וליווי של ועדות גיל רך שיובילו יוזמות חינוכיות ביישובים.

מרכז צעירים- מרכז צעירים משותף למרחבים ושדות נגב אשר יעסוק בתחומים מגוונים כמו- תרבות ופנאי לצעירים, יעוץ והכוונה לחיילים משוחררים, מעורבות חברתית ומנהיגות צעירה.

תוכנית העשרה תרבותית- השנה נרחיב את משמעותית את הפעילות הקהילתית של הקונסרבטוריון. נארח את מספר קונצרטים לקהילה, נרחיב את פעילות המקהלות, להקות הרוק והסדנאות המוזיקליות לכל המשפחה.

הקמת בית ספר למחול- יוקם בית ספר למחול במרחבים. בית הספר ילווה מקצועית על ידי להקה מקצועית ורקדניה יהיו מורי בית הספר. פעילות בית הספר תאפשר לימודי מחול לכל הקהילה עם אופק מקצועי למי שיחפוץ בכך. אחת המטרות היא הקמת הרכביי מחול מקצועיים שיקבלו תמיכה ממשרד התרבות.

בנוסף, נרחיב משמעותית את היקף סדנאות התרבות לנוער ביישובים לאורך השנה.

השבוע התקיים המופע של שחר חסון באולם התרבות במבועים. 550 איש נהנו מהמופע המצויין.

כמובן, ימשכו אירועי התרבות הרבים והמגוונים שהחלו השנה. ונמשיך להרחיב את היצע החוגים. תודה לאדם עזרן, מנהל המתנ"ס וכל צוות המתנ"ס הנהדר!!!

 

בעלי עסקים שימו לב:

בימים אלה מוקמת במועצה יחידת יזמות שמטרתה לקדם עסקים קטנים ויזמים במרחבים. לקראת פסח אנו עובדים על הכנת חוברת של בעלי העסקים ונותני השירותים שתחולק לכל התושבים. אנחנו מחפשים אתכם, בעלי העסקים ונותני השירותים בתחומי המועצה שמעוניינים להתפרסם בחוברת, נשמח שתקדישו 5 דקות למילוי הפרטים בטופס האינטרנטי המצורף ונחזור אליכם.

רק לחצו על הקישור ומלאו:

https://docs.google.com/forms/d/1UipuqYKpSu6LvtrkrN9cN5U2qiFdoveYsMWgmbiBcWE/viewform?usp=send_form

תודה רבה על שיתוף הפעולה!

לפרטים נוספים ושאלות, ניתן לפנות לאביטל בן-דוד 08-6216100

 

״עושים סדר״ ומקדמים את שירותי הבריאות בנגב 

יוהן אטלן, מנכ״ל מועצת הנגב ואני  בתוכנית ״עושים סדר״ עם בן כספית.

ביה״ח סורוקה הוא מהטובים בארץ ובעולם. יש בו צוותים מהשורה הראשונה, מקצועיים ומסורים. הבעיה היא שהוא מעניק שירות ל 750 אלף תושבים - מס׳ לא נתפש בהשוואה לבתי״ח אחרים בארץ. חסרות מיטות והתורים הניתנים במרפאות ובניתוחים- הם למועדים רחוקים מאוד. הממשלה החליטה להוסיף מיטות לסורוקה אך בינתיים לא הועבר שקל. בסורוקה יש תפוסה של 120% מיטות! אנו שמחים שהאוכלוסייה בנגב גדלה באופן טבעי בכל שנה, ומעבר צהל לנגב יוסיף עוד אלפי משפחות לנגב- ולכן חובה עלינו לדאוג ליישם את החלטות הממשלה ולהרחיב את שירותי ביה״ח והבריאות באופן מיידי. לצפייה בראיון לחצו כאן: http://m.23tv.co.il/2635-19507-he/Tachi.aspx?BackTo=2215

 

דרום אדום

הפסטיבל המצליח שלנו התחיל בסוף השבוע הזה. כל הפרטים באפליקציית המועצה ובאתר המועצה.

 

עידכונים ממעברים:

המידע המלא, משרות פתוחות ועדכונים באתר מעברים.

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת בשלח, מספרת את סיפור היציאה הגדולה של עם ישראל, עם העבדים, ממצרים – מעבדות לחירות "ויהי בשלח פרעה את העם ולא נחם אלוקים דרך ארץ פלשתים, כי קרוב הוא, כי אמר אלוקים, פן יינחם העם בראותם מלחמה ושבו מצריימה". לאחר כל הייסורים והעיכובים, במקום למהר ולהביא את העבדים המשוחררים אל הארץ הנכספת מאריך ה' את המסע עוד 40 שנה. את הסיבה מבהיר הכתוב בהמשך: הפיכת עם העבדים לעם חופשי ועצמאי דורשת זמן. כל קושי וכל מלחמה שייתקלו בה בעתיד הקרוב תגרום להם לחזור למצרים, למקום שבו היו משועבדים.

ובאמת, בתוך זמן קצר מתברר כמה צדק היה בהחלטה הזאת. כאשר רואים בני העם את חיילי פרעה רודפים אחריהם, הם פונים למשה ומאשימים אותו במצב "ויאמרו אל משה, מה זאת עשית לנו להוציאנו ממצרים? הלא זה הדבר אשר דיברנו אליך במצרים לאמור, חדל ממנו ונעבדה את מצרים, כי טוב לנו עבוד את מצרים ממותנו במדבר".

והדפוס הזה חוזר פעם ועוד פעם לאורך כל המסע הארוך לארץ. בכל פעם שמתעורר קושי, חוזר העם להתלונן ודורש לחזור למצרים. עד כדי כך גדולה כפיות הטובה שכמה ימים לאחר היציאה ממצרים כבר מתלוננים בני ישראל "מי ייתן מותנו... בארץ מצרים, בשבתנו על סיר הבשר, באוכלנו לחם לשובע" כאילו לא עבדו שם בפרך, אלא התפנקו בעושר.

קשה שלא להשוות את המסע הזה מעבדות לחרות, למה שקורה לנו, היום. פחות מ- 70 שנה לאחר השואה ולאחר שזכינו להקים כאן מדינת מופת עצמאית, יהודית ודמוקרטית, עדיין שומעים כאן קולות הקיטורים והתלונות כמו אלה שהשמיעו אבותינו על ים סוף. תהליך השחרור עדיין לא הושלם.  


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

הורידו את אפליקציית המועצה "מרחבים" באייפון ובאנדרואיד – לקבלת כל העידכונים.

 

 

חסר רכיב