חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע 26 בפברואר 2016

26/02/2016

סוגרים שבוע במרחבים 26.2.16

במרכזי היום לקשיש הפועלים במועצה אני נוהג לבקר בחגים ובשוטף. אנו דואגים למלא את מלוא צרכיהם של המרכזים על מנת לספק את השירותים הטובים ביותר המגיעים לדור המייסד שלנו. השבוע ביקרתי בבתי הוותיקים, יחד עם התומכת הקהילתית של המועצה, מיכל פינטו. נחשפתי לצרכים האישיים של האוכלוסייה המבוגרת. אין ספק שאין טוב יותר ממראה עיניים. אני מבקש להודות למיכל על העבודה היומיומית שהיא מבצעת ביתר קשב והבנה למצוקות ולצרכים של וותיקי המועצה. מיכל משמשת לגשר בין הרשות, מחלקת הרווחה ומרכזי היום לקשיש לאוכלוסיית הוותיקים. יישר כח על עשייה מבורכת.


ביקור חה"כ קיש

השבוע אירחנו את חה"כ יואב קיש מהליכוד. חה"כ קיש חבר בוועדת חוץ וביטחון, שמסייע לנו רבות בעבודת הכנסת ובוועדות השונות. סקרנו את פעילות המועצה כולל התקדמות פרויקטים מרכזיים כמו הקמת היישובים, ביה"ל השיקומי, מערכת החינוך. חה"כ קיש הוא חבר יקר, שימשיך לסייע לנו ועל כל אלה, אנו מודים לו.


תחבורה

בישיבה שהתקיימה במשרד התחבורה יחד עם גורמי המקצוע, הצגנו את הפרויקטים לשנת 2016. לא אפרט את כולם (אתם בטח זוכרים בע"פ), אבל מעבר לצמתים המסוכנים והכניסות ליישובים, אנו מתכננים שביל הליכה שיחבר בין רנן- מסלול- פדויים; כיכרות; מרכז היישוב קלחים; תחנות הסעה – תחבורה ציבורית והסעות תלמידים ועוד. כמובן שהפרויקטים תלויי תקציב. אנו נגיש אותם למשרד האוצר ונפעל על מנת שיקודמו בהקדם.


בפגישה בוועדת העבודה והרווחה בכנסת – התקיים דיון בנושא התחבורה הציבורית, יחד עם שר התחבורה ישראל כץ. בירכנו על כניסת קווי התחבורה לתוך היישובים. השר, כהרגלו, דאג לקדם את הנושא בצורה מהירה, לרווחת הציבור. חברת "דן בדרום" נכנסה עם 300 קווים חדשים בכל אזור הנגב הצפון- מערבי. ברור שזה מחייב לוגיסטיקה מורכבת מאוד ויש חבלי לידה. מבקש מהציבור לגלות סבלנות. אנו בקשר יומיומי עם החברה. בע"ה הכל יסתדר בהקדם.


גדוד 13

בימי "צוק איתן" אירחו באהבה יישובי המועצה את החיילים שיצאו ונכנסו לעזה. מושב ניר משה קלט בחום את חיילי גדוד 13, שסיפורם הקשה צרוב אצל כולנו. השבוע נפגשנו עם סמג"ד גדוד 13 ועם עמוס ארלקי מניר משה. החיילים ביקשו להגיע ליום התנדבות בקהילה. סיכמנו שב 20.3 החיילים יפעילו את מרכזי היום לקשיש, יקיימו הרצאות בתיכון על השירות הקרבי ויבצעו עבודות שיפוצים במבני ציבור. אנחנו מחבקים ואוהבים את הגדוד. תמיד נסייע בכל שיידרש.    


קליטת אנשי הקבע

מרחבים, כידוע, היא אחת מ 6 רשויות המטרה במעבר צה"ל דרומה. בפגישה עם סגן ראש אכ"א במשרד הביטחון ואנשי מינהלת מעבר צה"ל דרומה, עלתה הבקשה לשלב את הקצינים ואנשי הקבע בהרחבות וביישובים החדשים. אנו כמובן נשמח לקלוט את משפחות אנשי הצבא.  


פעילות העשרה

החל מחודש מרץ המתנ"ס יוצא בפרויקט העשרה ופנאי להורים ולילדים ביישובי המועצה.

התכנית כוללת ג'ימבורי נייד ופעילות העשרה מגוונת, כאשר בכל שבוע נגיע לשני מושבים במועצה לפי חלוקה גושית. בחודש אחד אין אפשרות להגיע לכל המושבים ולכן אם לא קיימנו פעילות בחודש מרץ, הפעילות תתקיים בחודש אפריל. הפרויקט משותף לגיל הרך ויחידת הילדים והנוער. ביום ראשון ההצגה הראשונה תתקיים באולם תרבות מבועים בשעה 17:30. יהיה אפשר לרכוש כרטיסים במקום.

 

עידכונים ממעברים:
המידע המלא, משרות פתוחות ועדכונים באתר מעברים http://www.mem.org.il /

מצרף גם מידע על סדנא לפיתוח קריירה ומידע על סיוע במימון לימודים מקצועיים.

  

*** בסוף המייל תמצאו מידע על האירועים הקרובים במועצה, סיוע במימון לימודי מקצוע ועוד. 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום, 
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
הורידו את אפליקציית המועצה בחינם. כיתבו "מרחבים" בחנויות האפליקציה – לקבלת כל העידכונים.


חסר רכיב