חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים, יום חמישי 31 במרץ 2016

31/03/2016

סוגרים שבוע במרחבים 

הוא אלוף!

אני מבקש לברך בשם קהילת מרחבים את ידידנו, האלוף (במיל') דורון אלמוג – על הבחירה בו לפרס ישראל על מפעל חיים, על מפעל חייו - הכפר השיקומי "עלה נגב- נחלת ערן", לבעלי מוגבלויות. עם ישראל מכיר את האלוף אלמוג כמפקד מהולל, כלוחם עז נפש – אנחנו, במרחבים, מכירים אותו גם כאיש אציל נפש.

זכינו שהמקום המיוחד הזה, "עלה נגב" הוקם כאן, אצלנו, במרחבים. בכל ביקור שלי בכפר אני לומד פרק חדש באהבת הזולת, באנושיות. בכל מפגש עם אנשי המקום, העובדים והמטופלים, אני לומד שיעור במשמעות החיים.

דורון אלמוג מעניק לדיירי הכפר את הטוב ביותר, ללא שום פשרות. בעבודה קשה ובלתי מתפשרת הוא משיג עבורם את התנאים הטובים ביותר, שלהם הם ראויים. דורון, חברנו, הקים את הכפר בהשראתו של בנו, ערן והיום כולם, כל דיירי הכפר, הם בניו. בכל עיר ומקום יישוב מקובל לציין את המקום שהוא הפנינה, גאוות המקום. המבנה הארכיטקטוני המרהיב, המוסד שעליו גאוות היישוב. אצלנו במרחבים, 'עלה נגב', הוא הפנינה. פנינה אנושית שכל כולה ברוחו של דורון. בתוך הכפר פועל מעון לילדים בני 3 חודשים עד 3, ופועלת בו תכנית משותפת לילדים. אני גאה בכך שזה המעון המבוקש ביותר במועצה – שיש לו רשימת המתנה. תלמידי בתיה"ס שלנו בוחרים להתנדב במסירות ובהתלהבות ל'עלה נגב'.   

כידוע לכם, דורון עומד גם בראש היוזמה להקים בית- חולים שיקומי, הראשון בדרום, והוא יוקם בתחומי הכפר. יהיו בו 108 מיטות, וסגל של  500 עובדים וסוף סוף יהיה כאן מענה טיפולי- שיקומי לתושבי הדרום. בנוסף, אנו שוקדים על הקמת יישוב צמוד לכפר. שני הפרויקטים האדירים האלה מתקדמים בקצב מצוין.

בנימוקים לבחירה בדורון אלמוג לפרס כותבת הוועדה ״הקדיש את מרבית חייו למדינת ישראל ולאזרחי המדינה״ בשמכם, אני חותם על כל מלה.

על קבלת הפרס הגיב דורון במלים היפות והנאצלות האלה: "הפרס מגיע לערן הבן שלי, הילד שנולד פגוע מוחין, מעולם לא דיבר ולא קרא לי אבא, אבל היה המורה הגדול של חיי. הוא זה שלימד אותי על מקומם של החלשים בחברה, ועבורם אני פועל ואמשיך לפעול כל חיי".

ובעקבותיו של ערן, דורון הוא המורה שלנו. עם ישראל מוקיר לך תודה על כל הטוב שאתה עושה. יישר כח!  

התמונה של ‏שי חג׳ג׳‏.

 

וועדת הפנים

בעקבות ריבוי הפריצות במרחבי הנגב, התקיים השבוע דיון שני בוועדת הפנים של הכנסת. הדיון הראשון התקיים (אם אתם זוכרים) בחודש אוקטובר, יחד עם צמרת המשטרה. הדיון התקיים לאחר שתמיר עידאן, ראש מועצת שדות נגב ואני פנינו ליו"ר הוועדה חה"כ דודי אמסלם. לדיונים הגענו מוכנים עם כל הנתונים המדוייקים על הפריצות שדווחו בכל היישובים בשנים האחרונות ודרשנו פתרונות. כל משתתפי הוועדה היו תמימי דעים כי יש להביא לפיתרון מיידי לבעיה. אצטט מדברי חה"כ דודי אמסלם, יו"ר וועדת הפנים: "אין ספק שהדרישה של ראשי המועצות היא מאוד בסיסית והכרחית. לא מעט מהפורצים באזור הם שב"חים, ואירוע פלילי מתפתח לאירוע פח"עי, כפי שקרה בחודש שעבר בתלמי ביל"ו."  יו״ר הוועדה דרש מקציני המשטרה תוכנית עבודה מפורטת לדיון שלישי, שיתקיים במושב הבא ופנה לנציג האוצר לבדוק מהי עמדתם. נמשיך ונעדכן...

 


שיקום שכונות

השבוע הודיעו שר הבינוי והשיכון יואב גלנט וסגנו ז'קי לוי, כי הם מחזירים, במתכונת מחודשת, את הפרויקט המהפכני של ראש הממשלה לשעבר מנחם בגין ז"ל, "שיקום שכונות". המשמעות: עשרות שכונות בפריפריה יכללו בפרויקט. היקף הפרויקט: 280 מיליון שקל. במסגרת הפגישות שאנו מקיימים עם השר וסגנו על ההרחבות ביישובים והקמת היישובים החדשים, המועצה שלנו נבחרה להיכלל בפרויקט, ונקבל ממשרד השיכון תציב לשיפוץ חזיתות מבנים ושטחי ציבור.

 

מצטיינות!

הבוקר, נפגשנו, עובדי המועצה, להרמת כוסית לכבוד החג. במעמד המיוחד, הענקנו את פרס העובדת המצטיינת ללאה יהושע ולכרמלה יהודה – ממדור שכר ומנגנון.
בחרנו בנשים היקרות על עבודתן לאורך השנים (למעלה מ 40!). במשך כל תקופת עבודתן הן מבצעות תפקידן בחריצות וברמת מקצועיות גבוהה, בדייקנות ובמסירות רבה, תוך נכונות ללמוד ולהטמיע את כל החידושים והשינויים שחלו עם השנים באופן מיטבי, יסודי ובצורה מופתית של סדר וארגון.
הן מפגינות יחסי אנוש מעולים עם הצוות, העובדים, ובכלל. מקבלות את כולם במאור פנים עם רגישות לצרכי הזולת, אכפתיות ואמפתיה, תוך שמירה על כללי האתיקה וחוקי הארגון. גאים בכן!

 

פתיחת מעבר סחורות נוסף - לצמצום כמות המשאיות הנוסעות בכבישים
ביום רביעי הצטרפתי לשיירת הרכבים של תושבי אשכול, בכביש 232, בדרישה לצמצם את כמות המשאיות הכבדה הנוסעת על הכביש לכיווון מעבר כרם שלום. 
כפי שכבר עידכנתי בעבר, גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול ואני פנינו לשר הביטחון משה (בוגי) יעלון, בבקשה דחופה לתקצב את פתיחת מעבר ארז להעברת סחורות לרצועת עזה ולהסיט אליו חלק ממאות המשאיות המובילות כיום סחורה לרצועת עזה דרך מעבר ׳כרם שלום׳ ויוצרות את עומסי התנועה הכבדים ומסכני חיים בכבישי האזור. השבוע התקיימה פגישה עם שר הביטחון בעניין ואני מוכרח לציין השר מודע לחלוטין למצב ובכוונתו לפעול ולהביא לפתרון בעיית המשאיות המובילות סחורה לרצועה בכבישים. שר הביטחון יעלון מחויב להתיישבות ופועל למענה, ויש לנו דלת פתוחה אצלו. אנו משוכנעים שיפעל כדי לתת פתרון לנושא.

בנוסף, גדי ואני שיגרנו מכתב בנושא לראש הממשלה. אשתף בחלקו:
״המצב הנוכחי, שבו כל המשאיות הכבדות המובילות סחורה לרצועת עזה מתנקזות כולן לכביש 232 - בין צומת סעד וצומת מגן, דרך כבישים 293, 264 ו 241- מהווה מפגע בטיחותי חמור ומעמיד את התושבים בסכנת חיים ממשית, כפי שכבר קרה.

כידוע לך, מאז הסתיים מבצע "צוק איתן" אנו מרכזים את מירב מאמצינו לשיקום ההתיישבות וחיזוק החוסן הקהילתי. אנו מוצאים חובה לשתף אותך כי התנועה העמוסה והמסוכנת בכבישים פוגעת ומערערת קשות בחוסן התושבים. תושבי האזור שבעים ממלחמות ומאיומים המסכנים את חייהם ומסרבים שיעמידו אותם במלחמה נוספת גם על הכביש- בחסות המדינה.״

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום, 
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
הורידו את אפליקציית המועצה בחינם. כיתבו "מרחבים" בחנויות האפליקציה – לקבלת כל העידכונים

חסר רכיב