חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 8 באפריל 2016

08/04/2016

סוגרים שבוע במרחבים 8.4.16
בעל עסק? שים לב! ותרוויח!
ממליץ לכל מי שיש לו עסק, חברה או חבר/ה, קרובים, שאוהבים - לקרוא את השורות הבאות:
השבוע נפגשתי עם לביא קייט, מנהל "מעוף" סניף באר שבע. הסוכנות לעסקים במשרד הכלכלה היא זו שמפעילה את "מעוף". מעוף מעניקים שירותי סיוע ישיר ליזמים ולעסקים, ליזום פיתוח אזורי, להוות מרכז שירות ומידע ולהציף את צרכי השטח אל הרשות המחוקקת ומשרדי הממשלה.
שירותי הסיוע, המסובסדים, מיועדים ליזמים בתחילת דרכם ולעסקים קיימים אשר מעסיקים עד למאה עובדים או שהיקף מכירותיהם השנתיות מגיע עד 100 מיליון ₪ (למעשה כ-99% מהעסקים בארץ). כלי הסיוע מתחלקים לכמה תחומים, בהם: אבחון סטטוס עסקי מקצועי, התאמת תחום הייעוץ לעסק, סיוע בהשגת מימון לעסק, הדרכות וסדנאות מקצועיות, שיתופי פעולה בין גורמים שונים להצלחת והצמחת העסק ופרויקטים ותכניות מיוחדות. כל מגוון השירותים מסובסד ומפוקח ע"י הסוכנות לעסקים, משרד הכלכלה.
כחלק מהפרויקטים, המשלימים לסיוע לעסקים, הסניף מפעיל את מיזם המרכז לעסקים, מתחם משרדים גדול להשכרה מסובסדת וללא התחייבות, דרך יצירת סינרגיה ושיתופי פעולה עסקיים.
בעקבות החלטות ממשלה על פיתוח אזורי ומעבר צהל לנגב, החל הסניף במימוש ויישום תהליכים למול הרשויות והעסקים באזור. במקביל, תקציבים הועברו לצורך מתן מענקים לעסקים, המעוניינים למכור את מוצריהם בפלטפורמה אינטרנטית וכן לחקלאים, המעוניינים להתאגד.

כלל התקציבים ממתינים להמשך ביקוש העסקים והיזמים גם בשנת 2016.
תהליך קבלת הסיוע והמענקים פשוט למדי ומצריך רק פנייה לסניף, הנמצא במגדלי הרכבת קומה 12, בטלפון: 076-8844866 או במייל: ninetb@4.maof.co.il
אני מזמין את כל בעלי העסקים – לפנות למעוף ולקבל את מיטב המידע והסיוע לעסק.

ועוד דבר חשוב ליזמים ולבעלי עסקים:
ביום רביעי הקרוב 13.4 בשעה 16:30 יתקיים כנס שמארגנים ב״מעברים״ באולם התרבות במבועים, שיעסוק בנטוורקינג רחב- ליצירת הזדמנויות חדשות. בכנס תושק חוברת העסקים של מרחבים, שם תמצאו את כל המידע החשוב על העסקים השונים הפועלים במועצה, מתוך כוונה לעודד רכישה מקומית. העסקים הפועלים אצלנו מציעים שירותים מקצועיים וברמה מצוינת – וכדאי להשתמש בהם. הכנס ללא עלות אך מחייב הרשמה דרך הקישור הבא:

שיוויון חברתי
השרה לשיוויון חברתי, חה"כ גילה גמליאל, ביקרה אותנו השבוע יחד עם מנכ״ל משרדה, אבי כהן. השתתפו בביקור גם מנהלת האגף לשירותים חברתיים, מנהלת מרכזי היום לקשיש, מנהל המתנ"ס, רכזת מרכז הצעירים המשותף שלנו ושל שדות נגב, ויו"ר מועצת הנשים של המועצה. האגפים שמניתי עובדים בשיתוף עם המשרד ומטרת הביקור היתה לחזק את הליכי העבודה ולבדוק כיצד המשרד יכול להמשיך ולסייע לנו בפרויקטים. כל אגף בתחומו. השרה גמליאל נכנסה לתפקידה עם הרבה נכונות לשנות ולעזור – וזה מאוד הורגש בביקור.

היא תגיע רחוק...
דקלה תפילין, תלמידת יא 2, הופיעה השבוע בקרנגי הול בניו יורק יחד עם מקהלת זמיר. פרוייקט מקהלת זמיר הוא פרוייקט של שותפות 2000. דקלה התקבלה למקהלה לאחר מיונים קפדניים והשיא הוא נסיעה להופעה לפני הקהילה היהודית בניו יורק.


אירועים קהילתיים 
השבוע, כמעט בכל יום, התקיים אירוע קהילתי גדול. מקווה שכל משפחה השתתפה לפחות באירוע אחד. אספר לכם על חלק מהאירועים.
אני כבר יודע שאני הולך "לחטוף" מיילים וטלפונים מעובדים חרוצים- חרוצים ומסורים עד אין קץ, שאירגנו אירוע אחר, שפיספסתי... אז קבלו מראש את התנצלותי.
גם אציין שהשיחות האלה מתקבלות בהערכה ענקית. מי שלא השתתף – הפסיד! וזה הזמן להודות לכל המארגנים של כל האירועים. אני פוגש אותם, נלהבים, חדורי מוטיבציה, מוצלחים, עושים הכל באהבה גדולה. עבור הקהילה. בשבילכם.

בקצרה על כל האירועים שחגגנו כאן, רק השבוע:
מירוץ אופניים, "רוכבים במרחבים ירוקים", בשביל השובלים ושביל הקהילות, שהובילו הנערים והמדריכים מ״סיירת מרחבים בטבע", עם החברים מקק"ל ומרשות הטבע והגנים.


"ממציאים ומגלים", במסגרת שבוע המדע, הפך "תפוח פיס", שלנו למוזיאון אינטראקטיבי, עם שלל פעילויות לכל המשפחה.


הג'ימבורי- המשיך לעבור ביישובים.

היריד הירוק- השנה התקיים בגילת. המבקרים נהנו מהפנינג קהילתי, שכלל דוכני יד 2, דוכני מכירה של הילדים, שארגנו הצוותים מיחידת הילדים והנוער, הופעות של ההרכבים המוזיקליים של המועצה האזורית מרחבים, סדנת תיפוף ו 50 יזמים מהמועצה.

גם ילדי הטייסת מבית הספר מבועים היו שם. הילדים ערכו מכירה למען עמותת תסמונת רט, "מלאכיות הדממה". הילדים למדו שמשמעת, שיתוף פעולה, אי ויתור והתגייסות למען מטרה מביאים להצלחה. וגייסו סכום מרשים ביותר של 1,500 ש"ח.


ילדי הגנים נהנו בהצגה "קופיקו בחופשה", המבוססת על ספרה האהוב של תמר בורנשטיין-לזר, וקיבלו תיק לספר וספר מהודר ״יום עם קופיקו״. היתה הצלחה גדולה הילדים והגננות נהנו מאוד. ספריית מרחבים יזמה את יום קופיקו לרגל יום הולדתו של קופיקו ה 65.

התקיימה גם הרצאה על "מפרקים בריאים עד 120" – שהנחתה פיזיותרפיסטית מומחית, והעניקה בעיקר מידע כיצד ניתן למנוע כאבי מפרקים לגילאי 40+.

חניכי בית- הספר לג'ודו ספורט לביא, שפועל באיזור הדרום, התארח אתמול והיום לסוף שבוע שכולו ג'ודו, באולם הספורט במרחבים. השנה התחלנו לאמן את הילדים בג'ודו מקצועי תחת המקצועיות של המאמן מוטי ביטן ושל ביה"ס יואב לביא. מי שרוצה להצטרף- מוזמן, דרך המתנ"ס.

קרן פלס
בשבוע הבא, ב 12.4, מרכז הצעירים מרחבים- שדות נגב יארח את קרן פלס להופעה מיוחדת במינה. הזמנת כרטיסים בטלפון 08-6211827 או 052-6869962 או באתר:

מרכז הצעירים מפעיל תוכניות וסדנאות מרתקות לצעירים (סדנאות להורים, לאימהות ופעוטות, זילוף עוגות, מופעי תרבות ועוד ועוד). אנחנו מברכים על ההיענות הגדולה והמרשימה משתי המועצות. רעות, רכזת המרכז, מביאה איתה המון אנרגיות לעשייה והצלחה. תצטרפו אליה: 052-6869962.

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
הורידו את אפליקציית המועצה "מרחבים" באייפון ובאנדרואיד – לקבלת כל העידכונים.


התמונה של ‏שי חג׳ג׳‏.
חסר רכיב